Rekreační domy v Rakousku

Luxusní ubytování na horách v rekreačních domech s bazénem

Rakouské Alpy v létě s NOVASOL

Plánujete dovolenou u našich jižních sousedů? S námi se vám naskýtá téměř komplexní škála možností. Ubytujeme vás v nejlepších lyžařských střediscích v Rakousku, poblíž jeho nejslavnějších památek nebo věhlasných atrakcí, v nejkrásnějších městech či uprostřed jeho nádherné, neporušené přírody.

Největším lákadlem Rakouska jsou bezesporu Alpy, které jsou prošpikovány perfektními lyžařskými resorty, kde si vždy zajezdíte bez front na stovkách kilometrů vynikajících sjezdovek.

Rekreační domy a apartmány v Rakousku

A kam do Rakouska v létě? Ani tady s Alpami neprohloupíte! Během letní dovolené v rakouských Alpách zažijete skvělou turistiku či cyklistiku uprostřed úchvatné přírody, pokocháte se nezapomenutelnými panoramaty magické krajiny velehor a nadýcháte se opravdu čerstvého vzduchu. Křišťálová jezera mezi skalnatými velikány dosahují uprostřed léta teplot i přes dvacet stupňů, takže se v nich můžete bez obav koupat a užít si i vysokohorské opalování. Rakouské Alpy v létě vás zkrátka nadchnou stejně jako v zimě.

Rekreační domy a apartmány v Rakousku

Kam za letní dovolenou v Rakousku?

Rakousko je administrativně tvořeno devíti spolkovými zeměmi, Česká republika bezprostředně sousedí s Horními a Dolními Rakousy. Hodně blízko je to do Vídně, která je zároveň i samostatnou spolkovou zemí. Jsou to to nádherné regiony, plné hodnotných památek, koncentrovaných zejména ve velkých městech s dlouhou a bohatou historií, která sahá až do raného středověku.

Letní dovolená v Rakousku je především o vysokohorské turistice, což však neznamená, že se budete muset šplhat po skalách a půjčovat si horolezecké vybavení. Do vyšších nadmořských poloh vás pohodlně dopraví lanové dráhy, v jejichž množství a kvalitě jsou naši jižní sousedé skutečnými králi. Celým jihem země, tedy skrz kraje Tyrolsko, Solnohradsko, Štýrsko, Vorarlbersko a Korutany se táhnou rakouské Alpy, jejichž nejvyšší bod, hora Grossglockner, dosahuje úctyhodných 3 798 metrů nad mořem.

Dovolená v rakouských Alpách je vždy jedinečným zážitkem. V zimě si tu úžasně zalyžujete, v létě zažijete skvostnou vysokohorskou turistiku, nebo si vychutnáte některé ze spektakulárních cyklostezek Rakouska. Kromě Vídně je jedinou nehornatou spolkovou zemí Burgenland na samotném východě Rakouska při hranicích s Maďarskem. Je to centrum rakouského zemědělství, vinařství a krajina nesmírně úrodných podunajských nížin.

Rekreační domy a apartmány v Rakousku

Luxusní ubytování na horách plné vychytávek

Abyste si letní dovolenou v Rakousku skutečně vychutnali, nabízíme vám celou řadu zajímavých konceptů. Chystáte-li se například ve dvou, zkuste DUO-balíček. Jeho součástí je skvělá sleva 20 % na pronájem objektu, jedno dítě do 4 let navíc úplně zdarma a jeden pes v domech označených ikonou „pes povolen“. V Rakousku tento koncept platí pro celou sezónu C. 

Pokud si luxusní ubytování na horách v Rakousku představujete včetně možnosti využití moderních technologií, máme pro vás dobrou zprávu. Nejen NOVASOL domy v nejlepších lyžařských střediscích v Rakousku nabízejí možnost permanentního připojení k internetu. Hledejte u jednotlivých objektů v katalogu oranžově zbarvený symbol, který wifi v domě označuje. Buďte on-line, kontrolujte si e-maily, surfujte na internetu! Vždy si však zkontrolujte, jestli připojení není nějak omezeno datově, případně zpoplatněno za překročení limitu.

Rekreační domy a apartmány v Rakousku

Jak je vybaveno ubytování na horách s bazénem?

Hledáte kvalitně zařízený dům k prožití aktivní a sportovní dovolené v Rakousku? Přemýšlíte o perfektním lyžařském týdnu na alpských svazích? Vyžadujete propojení ubytování na horách s bazény? Nebo dokonce sháníte luxusní silvestrovský pobyt na horách v Rakousku?

V každém případě se můžete spolehnout na pestrou nabídku komfortních domů, penzionů, apartmánů chalup a chat Rakouska v katalogu NOVASOL. Všechny jsou ve výtečném technickém stavu, udržované a podle potřeby opravované. Jsou vybaveny zimní izolací, ústředním topením a většinou taktéž i krbovými kamny. Nechybí hygienické zázemí, bohatě vybavená kuchyň s myčkou, pračka, sušárna. Součástí chat bývá i terasa a rozlehlá zahrada se zahradním nábytkem. Parkování je zajištěno v garáži nebo hned před objektem. Užijte si naplno ubytování na horách s bazénem a navečer se vraťte do svého vyhřátého domečku.

Rekreační domy a apartmány v Rakousku

Řešení nedostatků u luxusního ubytování na horách

Přijeli jste si užít lyžování, cyklostezky, rakouskou přírodu nebo starobylá města a jejich památky? V každém případě si nikdy nemusíte dělat starosti s kvalitou ubytování a s řešením případných nedostatků. Objednáváte-li si u nás dům, apartmán, chatu či jiný objekt pro zimní či letní dovolenou v rakouských Alpách, máte jistý bezproblémový provoz a nápravu závad.

V případě trablů se obraťte na majitele (či na správce) objektu a on se pokusí vám vyhovět. I v tom spočívá luxusní ubytování na horách v Rakousku– nikdy nezůstanete bez možnosti spojit se s někým kompetentním. Neseženete-li majitele, zkuste servisní kancelář NOVASOL v Innsbrucku na adrese Grabenweg 71, telefonním čísle +43 512 344 470, faxu +43 512 344 490 a e-mailu info@novasol.at. Nebo kontaktujte servisní kancelář v Praze (Politických vězňů 1597/19, telefon 222 311 715, mobil 602 395 443, fax 222 329 097 a e-mail novasol@novasol.cz). Provozní doba je vždy od 9 do 20 hodin.

Rekreační domy a apartmány v Rakousku

Aktivní letní dovolená v rakouských Alpách

Vyberete-li si v létě některé z našich komfortních ubytování v horách s bazénem, budete levně a pohodlně bydlet a okolní nádherná krajina vám poskytne spoustu příležitostí ke sportovnímu vyžití. Rakouská lyžařská střediska jsou totiž během léta vynikajícím výchozím bodem pro nezapomenutelnou vysokohorskou turistiku a cyklistiku. Lanovky, které v zimě slouží lyžařům, vás dopraví až do výšek nad 2 500 metrů, odkud se můžete vydat na zajímavé hřebenové túry.

Osm rakouských ledovců (Hintertux, Kaprun, Dachstein, Stubai, Mölltal, Kaunertal, Pitztal a Ötztal-Sölden) je během léta připraveno na turisty i cyklisty, na Hintertuxu si uprostřed léta na vrcholu i zalyžujete. Letní dovolená v rakouských Alpách znamená mimo panoramat majestátních hor i spektakulární horská jezera (Attersee, Wörthersee atd.), vhodná v létě i ke koupání, divoké horské řeky, z nichž mnohé jsou sjízdné na raftech, a množství působivých vodopádů. Mezi nejznámější a nejkrásnější se řadí například Stubaienfälle, Gollinger, Krimmler a Grawa.

Rekreační domy a apartmány v Rakousku

Atrakce rakouských Alp v létě

Rakousko je pozoruhodná země, která okouzlí každého návštěvníka především čistou, nezkaženou a pečlivě udržovanou přírodou. Během letní dovolené v Rakousku či při kratších návštěvách, například při silvestrovském pobytu na horách, tu však na vás čeká řada dalších unikátních atrakcí, které zabaví nejen vás, ale i vaše ratolesti.

Jednou z nich se může stát prohlídka starobylých solných dolů v okolí nádherného středověkého města Salcburk, rodiště W. A. Mozarta. Tři nejnavštěvovanější se nacházejí v obcích Altausee, Hallein a Hallstadt. Během exkurze tajuplným podzemím se dozvíte vše o historii těžby soli v oblasti, projedete se nefalšovaným hornickým vláčkem a v Halleinu absolvujete jedinečnou plavbu lodí po obrovském podzemním jezeře. Rakouské Alpy v létě jsou plné nejrůznějších lákadel i pro jejich nejmenší návštěvníky.

Vaše děti si určitě zamilují zdejší exotické zoo parky. Ten asi nejpopulárnější se nalézá ve Vídni v nádherných zahradách slavného letního sídla Schönbrunn, odkud se pak můžete vydat do slavného zábavního parku Prátr. Za pozornost však určitě stojí i přírodní park Altenfelden v Horních Rakousích, hadí a pavoučí zoo v korutanském Klagenfurtu nebo obrovské exotické zoo u městečka Haag v Dolních Rakousích.

Rekreační domy a apartmány v Rakousku

Ubytování na horách s bazénem v dosahu rakouských památek

Historie pěti největších rakouských měst sahá do raného středověku, dokonce až do dob Římské říše, a bohaté dějiny zde zanechaly spousty světoznámých kulturních památek. Klenotem země je bezesporu její velkolepá metropole, kterou si můžete vychutnat během našich víkendových pobytů last minute. Spatříte zde mimo jiné výstavní renesanční šlechtická sídla jako Schönbrunn, Belveder a Hofburg, která si okázalostí ničím nezadají s francouzskou Versailles.

Za vidění stojí věhlasná a pompézní gotická katedrála Stephansdom ze 14. století, skvostná neoklasická budova Vídeňské opery a nejslavnější rakouské divadlo Burgtheater, v nichž se psala kulturní historie Evropy. Vyhlášená je starobylá obchodní městská tepna Ringstrasse, kde ve stylových secesních restaurantech ochutnáte přímo v místech jejich vzniku kulinářské speciality jako Sachrův dort či pravý vídeňský řízek z telecího masa. Neméně okázalým městem s úžasnými památkami je i středověký Salcburk. Užijte si ubytování na horách s bazénem a po osvěžující koupeli si nenechte ujít dolnorakouský Linec, korutanský Klagenfurt a olympijský tyrolský Innsbruck s nejlepšími lyžařskými středisky v Rakousku.

Rekreační domy a apartmány v Rakousku

Luxusní ubytování na horách uprostřed čarokrásné přírody

Přes šedesát procent plochy Rakouská zabírají majestátní Alpy. Ty jsou skvělou destinací jak pro letní dovolenou v Rakousku, tak i pro nezapomenutelné zimní lyžování s ubytováním na sjezdovce Rakouska. Čeká tu na vás naprosto čistý vzduch a úchvatná příroda, která je pečlivě chráněna ve třech alpských národních parcích Hohe Tauern, Nockberge a Kalkalpen.

V nejvyšších polohách se setkáte jen s majestátními skalami, které jsou níže pokryty odolnými kosodřevinami, úpatí hor pokrývají romantické horské louky, pod nimiž rostou husté a zdravé jehličnaté lesy. Luxusní ubytování na horách se vyznačuje také snadnou dostupností malebných horských údolí. Lesknou se v nich hladiny křišťálově čistých jezer a ples: mezi ty nejkrásnější patří Zeller See a Halltstätter See nedaleko Salcburku, tyrolské Achensee a Schwarzsee nebo korutanské Faaker See. Nejvyšší horou Rakouska je s 3 798 metry Grossglockner, ležící v srdci národního parku Vysoké Taury. Sportovně zdatní jej mohou zdolat poměrně náročnou turistickou trasou, pro horolezce je tu k dispozici řada skalních výstupů za pomocí lan.

Rekreační domy a apartmány v Rakousku

Jak do Rakouska autem?

Díky sofistikované a kvalitně udržované dálniční síti je cesta kamkoliv do Rakouska, třeba k vašemu luxusnímu ubytování na horách, rychlá a bezpečná. Sever země propojuje dálnice A1, na kterou mohou Moraváci navázat kousek od Vídně, cestující z Čech pak u Lince nedaleko Českých Budějovic. A1 spojuje Vídeň se Salcburkem, odkud můžete dále pokračovat západně po A8 až do Bavorska, po A12 jihozápadně napříč Tyrolskem do Innsbrucku nebo po A12 na jih k hranicím se Slovinskem. Je jedno kam do Rakouska v létě zamíříte, dálnice tam však smíte použít jen s nalepenou dálniční známkou! Zakoupíte ji na všech čerpacích stanicích u hranic.

Desetidenní stojí necelých 9 Eur. Určitě si ji zakupte, tučná pokuta se rozhodně nevyplatí. A rakouští policisté jsou opravdu přísní. Pro cestování k rakouským lyžařským střediskům vám stačí jen platný občanský průkaz a platí zde celní předpisy jako v celém Schengenském prostoru. Pravidla silničního provozu jsou téměř totožná s našimi, jen mimo obec tu smíte více šlápnout na plyn a jet až stokilometrovou rychlostí.

Jak do Rakouska autem?

NOVASOL, ideální volba pro letní dovolenou v rakouských Alpách

Společnost NOVASOL je jedním z největších tour operátorů v Evropě a má ve svém portfoliu tisíce nabídek luxusního ubytování na horách, ale i kdekoliv jinde. Laciný pronájem prvotřídních a komfortních rekreačních nemovitostí je vždy doprovázen rychlými a komplexními službami v destinaci tak, abyste si vždy užili pobyt bez jakýchkoliv problémů s ubytováním. 

Vaše letní dovolená v rakouských Alpách se bezpochyby stane nezapomenutelnou. V Rakousku vám zajistíme kvalitní prázdninovou střechu nad hlavou kdekoliv v zemi a zprostředkujeme vám kupříkladu i silvestrovské pobyty na horách. Na našich webových stránkách vám vždy poskytujeme co nejkomplexnější údaje o vaší zvolené destinaci, včetně atrakcí, památek, sportování a další forem turistické zábavy. Neváhejte a vydejte se s námi nejen napříč Rakouskem, ale klidně i celou Evropou.