search

Dovolená v Salcbursku

Dovolená v Salcburku

Rekreační domy a ubytování v Rakousku

Salcbursko, jak ho neznáte

Nevíte, kam na dovolenou? Máte neposedné děti, které jen tak neutaháte? Tak právě pro Vás máme tip. Objednejte si rekreační byty v Rakousku a nebudete litovat. Na dovolenou sem můžete vyrazit v kteroukoli roční dobu, protože tady se rozhodně nudit nebudete. Salcbursko je vhodné místo, kde strávíte dovolenou s celou Vaší rodinou. Velkou výhodou Rakouska je jeho dostupnost. I když nechcete jet vlastní autem, pohodlně se tam dostanete například vlakem. Rekreační domy v Rakousku Vám budou sloužit jako druhý domov po celodenních túrách místní krajinou. Měli byste se připravit na hornatý povrch, přece jen jsme v Alpách. Po cestě můžete zahlédnout, pro nás neobvyklé, sviště či kamzíky. Určitě Vás ohromí křišťálově čistá příroda a čerství vzduch. Na území Salcburska najdeme i nejhlubší údolí Rakouska, které nese název Liechtensteinklamm.

Dovolená v Salcburku

Proč si objednat rekreační chatu v Zell am See?

Toto malé městečko, které se pyšní „pouhými“ asi 10 000 obyvateli je jedno z nejvyhledávanějších turistických center hlavně pro svoji výhodnou polohu. Na dovolenou do Zell am See můžete jet praktici po celý rok. V létě budou nadšeni hlavně ti, kteří rádi provozují cyklistiku. Využít můžete skvělé cyklostezky vedoucí přes celé Tauernské Alpy. Zarezervujte si včas své ubytování v Rakousku. V zimě naopak budou nadšení lyžaři. Ze Zell am See to není daleko do lyžařských středisek jako například Kaprun nebo Saalbach. Sjíždět budete trasy všech obtížností. Nadšeni přírodou ale budou zaručeni ale i běžkaři. Starší lidé jistě ocení místní lázně. Horské chaty v Rakousku jsou skvělým tipem pro Vaši rodinou dovolenou.

Dovolená v Salcburku

Skvělá letní i zimní dovolená v blízkém Salcbursku

Překrásná krajina, kterou se pyšní po staletí salcburský venkov, je dílem mnoha generací místních zemědělců a lesníků. Dobře udržovaná krajina a zdravé lesy protkané zelenými loukami dávají svým návštěvníkům nové síly a osvěžení. Řeky a říčky, vodopády, průzračná jezírka, ledové jeskyně i horké prameny jsou doprovodným elementem krásy zdejších hor a zvou své návštěvníky k objevování svých tajností. Z našich apartmánů v Rakousku se můžete vydat na kratší či delší výlety letní a podzimní krajinou, a v zimě přímo na zasněžené sjezdovky.

Zimní dovolená v Salcburku

Jak to vypadá v Salcbursku

Přes kulturní dědictví města Salzburg až po stráně národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern), od vyhlášených jezer v solnohradské pánvi až po mocné ledovce Glossglockneru - to vše je mimořádně zdravé životní prostředí, které je jako stvořené pro rodinnou dovolenou v Rakousku. Potkáte se zde se svišti i vzácnými kamzíky. Tradice a pohostinnost zde kráčí ruku v ruce s přívětivostí a milosrdností vznešené přírody. Za vaši návštěvu určitě stojí elegantní Salzburg, lázně Bad Ischl, lyžařská metropole Schladming nebo krásné město Zell am See. I milovníci dobré kuchyně si zde přijdou na své. Stačí ochutnat proslulé Salcburské noky (nasuflovaná směs mouky, cukru a vajec), Selské vdolky zdobené marmeládou anebo Kässespätzle (jakési sýrové noky, které nejlépe chutnají na horských salaších!). Unikum, které v Salcbursku můžete zažít, je sedm tras pro požitkáře, jež v zahraničí především konzumují. Na výběr máte z trasy pro gurmány, pro vyznavače ryb, masa, piva a kořalky nebo sýra. V rámci této cesty jíte v luxusní restauraci, romantické kavárně nebo na selském statku. Jídlo je samozřejmě okořeněné atmosférou daného místa. Tahle jedinečná dovolená v Rakousku je zaručeně tip na netradiční dárek nejen k Vánocům.

Dovolená v Salcburku