C
| Editor
(First published: )

Dovolená v Rakousku s dětmi 

Tipy na výlety

V Salcbursku naleznete obrovské množství zajímavých míst a atrakcí. Stačí zmínit pojmy jako Císařská vila v proslulých lázních Bad Ischl, Keltské muzeum v městečku Hallein nebo muzeum Tauernské železnice ve Schwarzachu. Objednejte si u nás apartmán v Rakousku a můžete připravovat jednotlivé výlety. Se svojí výškou 380 metrů se řadí Krimmlerské vodopády (Krimmler Wasserfälle) na první místo v Evropě a na páté místo ve světě! První stupeň tohoto vodopádu měří 140 m. Poté následuje krátký plochý úsek, ze které pokračuje proud vody na další 100 m vysoký stupeň, odkud se řítí na 3. část, která je vysoká přes 140 metrů.

Rekreační domy v Rakousku

Jeskyně Eisriesenwelt Werfen (ledový obr ve Werfenu) je největší známou ledovou jeskyní světa (přes 20.000m2 ledové plochy). Tento 42 km dlouhý jeskyňový řetěz byl objeven 1879 jedním salcburským přírodovědcem a jeho romantická prohlídka s lucernami (jeskyně není osvětlena žádným elektrickým světlem!) je úchvatná. Více informací na www.eisriesenwelt.at Uprostřed Solné komory se nachází jezero Wolfgangsee. Koupání, slunění, výlety lodí a další vodní radovánky patří k nejoblíbenějším činnostem. Vřele doporučujeme vyjet lanovkou z městečka St. Gilgen na vrchol hory Zwölferhorn, odkud je fanatstický výhled na celé jezero a jeho okolí. Ubytování v Rakousku Vás přiblíží ke skvělým místům a zážitkům.

Salcbursko, památky a pamětihodnosti

Jeden z nejkrásnějších hradů v Rakousku se jmenuje Hohenwerfen a hrdě se tyčí na 155 metrů vysoké skále. Průvodci v dobových kostýmech a spousta vedlejších atrakcí (rytířské souboje, středověký jarmark nebo ukázky sokolnictví) uhranou spolehlivě vás i vaše děti. Císařská vila v nejznámějších rakouských lázních Bad Ischl (Kaiservilla Bad Ischl) byla oblíbeným letním sídlem habsburské monarchie. Jako by se zde zastavil čas a tak budete obdivovat rezidenci i přilehlý park s připomínkami císařovny Sissi nebo jejího manžela císaře Františka Josefa. Na jihu Salcburska se v regionu Lungau nachází pozoruhodný hrad Mauterndorf. Impozantní 44 metrů vysoká hradní věž je každoročně svědkem oblíbených středověkých slavností, svateb, jarmarků a dalších akcí. Na dovolené v Rakousku je spoustu báječných míst které musíte navštívit.

Salcbursko, naše tajné tipy

Mozartovy kuličky (Mozartkugeln) jsou tradiční pralinkové kuličky z jemné tmavé čokolády, nugátu, lískových ořechů, marcipánu a bílých nebo zelených pistácií. První výrobky tohoto druhu pochází z dílny cukráře Paula Fürsta z roku 1890. Mýto na silnici Kolm-Saigurn Rauris: vysokohorská silnice vás zavede do jednoho z nejkrásnějších údolí Evropy. Auto na začátku této silnice odstavíte a je na vás, zda zkusíte rýžovat zlato a pokoušet štěstí nebo se vydáte pěšky po této silnici až do cíle. Rekreační domy v Rakousku v okolí Salcbucrska je ta nejlepší volba pro Vaši dovolenou. Nejvýše položené planetárium v Evropě se nachází v obci Königsleiten v nadmořské výšce 1600 m.n.m. a stojí rozhodně za vaši návštěvu.