search

Ubytování Filzmoos

Ubytování Filzmoos, dovolená v srdci alpské přírody

Ubytování Filzmoos vám nabízí blahodárné podmínky pro ubytování v Salcbursku. Krajina v Salcbursku v okrese St. Johann im Pongau je jasným favoritem světového kulturního dědictví Hallstatt-Dachstein, Salzkammergut.

Alpská obec leží na úpatí Dachstein, při hranici Horního Rakouska a Štýrska. Prvními obyvateli byli Taurisci, po nich oblast ovládli Římané, Slované a Bavoři. Bylo zde těženo stříbro, železo, měď. Dřívější lokalita těžby dominovala postupně pastvinami a nyní zde vzkvétá cestovní ruch. Pěší turistika, lyžování a cykloturistika patří k největším atrakcím.

Modernímu vybavení ubytování Filzmoos podlehnete

Historickou památkou číslo jedna je farní kostel svatého Petra a Pavla, jehož interiér byl mnohokrát obnovován. Dominantou je socha Dítěte Ježíše nad hlavním oltářem. Je opředena slavnou báchorkou. Mezi další skvosty města patří Oberhof a Hofmuseum. Nadchnou vás každoroční akce, lety horkovzdušným balónem, festival Hubertus, vánoční jarmarky a Hanneshof Balloon týden.

V lyžařských školách Filzmoos se pobaví začátečníci i profesionálové lyžování. Využijte četné školy pro lyžaře a snowboardisty. Potěší běžecké i sáňkařské tratě, pěší turistika, sjezdovky s dostatkem sněhu, lanovky a vleky. Wellness centrum vám nabízí pohodlí v sauně a bazénu. Vkročte do komfortních aktivit alpské vesničky s úsměvem na tváři.

Jedinečné letní domy Rakouska vás naplní blahem

Navštivte útulné rekreační domy Salcburska také v létě a prozkoumejte unikátní přírodu. Ať už si zvolíte náročné turistické trasy anebo relaxační procházky s dětmi, poznáte nádhernou přírodu. Možná vás osloví horolezectví a skalní lezení. S dětmi se projíždějte na koni či na kole. Vyzkoušejte lukostřelbu, on-line cyklistické stezky, tenis, rafting, minigolf, muškaření anebo segway.

V teplých i chladných dnech si oddechněte v relaxačním parku s venkovními i vnitřními bazény, saunou, bowlingem a samariem. Do místního stylu života a tradic vás dovedou kulturní akce. Mimořádná oblast s prázdninovými domy Rakouska vás zve ke strávení odpočinkové i sportovní dovolené. S Novasol zažijete na dovolené v Rakousku více!