search

Ubytování Kaprun

Ubytování Kaprun nezklame

Vysoké Taury jsou naprostým unikátem a zároveň kolébkou lyžování a pěší turistiky. Vytvářejí tak skvělé podmínky pro ubytování Salcbursko. V údolí řeky Salzach, části národní parku Vysoké Taury, leží překrásná obec pro vaše komfortní ubytování Kaprun. Jižně od letoviska se tyčí štíty Kitzsteinhornu a Grosses Wiesbachhornu, oba vrcholy se pyšní majestátnou výškou více jak 3 000 metrů nad mořem.

Mimořádně atraktivní obec leží ve spolkové zemi Salcbursko, ve známém okrese Zell am See. Středisko je vyhledávané výletníky celého světa pro parádní podmínky zimních sportů a turistiky. První zápisy o Kaprunu pocházejí z roku 931. Ve 12. století byl nad obcí vybudován hrad. V roce 1965 byla v horské vesnici otevřena lanovka k ledovci, pozemní lanová dráha byla zprovozněna v roce 1974.

Úžasné ubytování Kaprun pro všechny generace

Mezi největší lákadla horské vesnice patří lyžařský resort Kitzsteinhorn ležící na stejnojmenném vrcholu. Měří 3 203 metrů. Středisko je dosažitelné lanovkami a vyhlídková plošina ve výšce 3 035 metrů slibuje unikátní výhledy na zasněžené štíty hor. Pokladem obce je přehradní jezero Mooserboden, které se rozprostírá u kaprunské vodní elektrárny.

Hrad Kaprun je vybudován ve tvaru nepravidelného obdélníku a stojí vedle něj kostelík sv. Jakuba. Túru s kapkou adrenalinu slibuje soutěska ležící jihozápadně od obce, Sigmund-Thun-Klamm. Její délka dosahuje 320 metrů a její stěny jsou vysoké až 32 metrů. Soutěskou protéká říčka Kapruner Ache.

Relaxace v prázdninových domech Rakouska vítězí!

Lenošení chtivé turisty potěší lázeňský komplex Tauren Spa, který byl slavnostně otevřen v roce 2010. Ať si zvolíte dovolenou v horské vesnici v létě či v zimě, čekejte na úspěch. Pokořte vrcholy bájných hor a prozkoumejte překrásnou krajinu pěšky, na kole či na lyžích. Nezapomeňte se podívat k ledovci Kitzsteinhorn Gletscher.

Zábavy v Salcbursku najdete dostatek. Těšte se na kilometry upravených sjezdových i běžeckých lyžařských tratí. Absolvujte túru kolem vodní nádrže Plettsaukopf anebo se oddejte golfu, plavání, wellness relaxaci. V zimě se zúčastněte sněhové show v Kaprunu. Zahrajte si hokej anebo bruslete.