search

Dovolená ve Štýrsku

Báječná letní i zimní dovolená ve Štýrsku

Apartmány, horské chaty a rekreační domy v Rakousku

Pobyt v Rakousku

V rakouské spolkové zemi Štýrsko (Steiermark) jakoby se koncentrovalo vše, co stojí za shlédnutí, ochutnání nebo prožití. Mezi ledovcem Dachstein a svahy vinné révy vás uchvátí nedotčená příroda a mimořádně působivé umělecké poklady. Štýrsko vás okouzlí za každého ročního období a je úplně jedno, zda-li přijedete do jeho jižní či severní části. A naše NOVASOL apartmány ve Štýrsku vám připraví perfektní zázemí pro objevování tohoto krásného regionu.

Štýrsko v létě

Štýrsko je často nazýváno zelenou oázou Rakouska. Vždyť dobrá polovina jeho rozlohy je pokryta lesy, další čtvrtinu zabírají louky nebo paseky a velkou část ostatního území pokrývají ovocné sady a vinice. Milovníci vysokohorské turistiky nebo cykloturistiky míří do pohoří Schladminger Tauern, Hochschwab nebo např. Eisenerzer Alpen. Ve Štýrsku se nachází také cela řada příjemných lázeňských měst a městeček: Bad Waltersdorf, BadGleichenberg, Bad Radkersburg nebo Neumarkt im Steiermark. Prohlédněte si naše nabídky ubytování v Rakousku v dosahu těchto měst.

Dovolená v Rakousku

Nezapomeňte určitě navštívit hlavní město Štýrska Graz (Štýrský Hradec) s jeho starobylou městskou částí, kterou zařadilo UNESCO do svého programu památek světového kulturního dědictví. Ale jedinečnou atmosféru mají i další půvabná štýrská města jako např. Leoben, Knittelfeld, Murau nebo Mariazell. Štýrsku nezávidí ostatní pouze jeho olej z dýňových semen, který patří k exklusivní nabídce delikates, ale i jeho vína, jako je např. Velsch Riesling, Morrilon, Tramín, Schilcher. Ať už to jsou semena z dýní nebo na slunci uzrálá jablka, vždy se o Štýrsku hovoří jako o lahůdkářství Rakouska. Dovolená v Rakousku je záruka skvělého zážitku pro každého.

Štýrsko v zimě

Štýrským nejznámějším lyžařských střediskem je určitě Schladming na úpatí ledovce Dachstein, kde se každoročně konají světové poháry v alpském lyžování a kde se bude v roce 2013 konat také MS ve sjezdovém lyžování. Srdcem oblasti je proslulá čtyřvrcholová houpačka spojující hory Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. -Vyzkoušejte si na vlastní kůži sjezdovky a závodní tratě ve Schladmingu! Horské chaty v Rakousku jsou skvělým místem pro rodinou dovolenou. Tauplitz cje pro změnu jednou z lyžařských oblastí, kde se pravidelně vyskytuje nejvíce přírodního sněhu (až 4 m!).

V zimním regionu Murau-Kreischberg se nachází nejen 3 km dlouhá bobová dráha, ale také 14 lanovek a 42 km perfektně připravených sjezdovek pro děti i náročné lyžaře. A stále oblíbenější lyžařská oblast Lachtal se pyšní jedním z nejvýkonějších zasněžovacích zařízení v celém Rakousku! Horské chaty v Rakousku jsou to pravé pro Vaši dovolenou.