search

Dovolená v Ranten

Sportovní dovolená v Ranten

Vykouzlete z všedních nudných dní, jedinečné okamžiky, které se zaryjí hluboko do vašich vzpomínek. Díky nabídkám Novasol získáte pevnou půdu pod nohama. Vybírejte mezi fenomenálními možnostmi dovolené v Rakousku. Pokud milujete klid a soukromí přírody, vyrazte do rekreačních chat Ranten a poznejte krásy Štýrského regionu.

Zavítejte do překrásné obce Štýrska, která leží 11 kilometrů severozápadně od Murau. Na první pohled se vám zalíbí Kath. Pfarrkirche hl. Batholomäus s unikátními freskami na vnější straně zdi. Kroky turistů vedou ke hřbitovu, kde se tyčí gotická osmiboká stavba s plátěnou střechou. Celý kontrast náboženských staveb zakončuje fara s přístavbami, která obsahuje cenné obrazové kameny a zajímavé architektonické prvky.

Ubytování v soukromí obnoví vaše touhy

Návštěvníci oblasti se zastavují u Speckenkreuz, Wasserloadkreuz a u Kalvarienbergkapelle. Skromně vyzdobená místnost s krucifixem z dílny Judenburger byla postavena 1847 a 1977 opravena. Postupujte dalšími poutními kapličkami a podlehněte boží síle. Po cestě narazíte na farmhouse Gartlerhof, který nabízí k vidění zbytky barokní malby asi z roku 1750.

Oddejte se rekreaci obce ležící v nadmořské výšce 940 – 1740 metrů v jižní části Vysokých Taur. Volnočasové aktivity v Ranten jsou rozmanité. Rozhodně vyhrává pěší turistika po svazích hor a zelených pastvinách. V zimě oceníte perfektní běžkařské stopy a v létě jízdu na kole, jezdectví, rybaření, procházky po okolí.

Ceny apartmánů Rakouska stále klesají!

Obec nabízí sportovní vyžití v podobě tenisu a plážového volejbalu na pěkném hřišti. Podél Mur najdete stezku pro in-line bruslaře, dva tenisové kurty a cyklistické trasy. Zimní dny jsou jako stvořené pro cross-country lyžování, bruslení na kluzišti, curlingové dráhy a výlety zasněženou krajinou. Podívejte se do vesnice, kde se narodil cestopisec Martin Zeiler.

Pokud prahnete po hustém labyrintu památek historie, navštivte nedaleké Murau. Těšte se na barokně přestavěný zámek Obermurau s pěkným rytířským sálem, kostel sv. Anny a sv. Leonarda, městské hradby a brány a někdejší šibenici při cestě do Raten. Kulturu zastupuje Operetní festival, Evropské Shakespearovy dny a divadelní scéna města. Ponořte se do pohodlí chat Rakouska s přáteli a rodinou!