C
| Editor
(First published: )

Dovolená a pobyt v Rakousku

Turistika

Pěší turistika má v Tyrolsku jméno: Orlí cesta. 280km dlouhá dálková turistická trasa vede napříč celou zemí a ukazuje turistům ta nejkrásnější a nejzajímavější místa v celém Tyrolsku. V Tyrolsku vás 600 majestátných třítisícovek a nespočet dalších vrcholků různých stupňů obtížnosti zláká k vysokohorským toulkám. Každé horské pásmo, všechny skalní útvary mají své vlastní kouzlo. Na některé vrcholky se můžete nechat vyvézt lanovkou, jiné dobudete jen pomocí horolezeckého umění. Hintertux, Stubai, Ötztal, Pitztal a Kaunertal - 5 fantastických ledovcových světů, které lze navštívit během celého roku! Horské chaty v Tyrolsku Vás přiblíží k strhujícím zážitkům.

Rodinná dovolená v Rakousku

Murmliwasser Serfaus (Murmeltier = svišť): zábavní park pod prostřední stanicí lanové dráhy Komperdell se skládá celkem z 25 interaktivních zastávek, které jsou seskupeny kolem bystřiny. Bystřinu lze na několika místech přejít po malých můstcích a lávkách. U vody jsou pumpy, díky nimž teče voda třeba i do kopce a žlabový systém, který mohou děti pomocí stavění hrází a odboček kombinovat a vytvářet stále nové vodní krajiny. Na dovolenou v Tyrolsku hned tak nezapomenete. Letní bobová dráha Mieders v údolí Stubaital: se svými 2.800 m nejdelší a nejprudší letní bobová dráha Rakouska. Od horní stanice Hochserleslifte (1.620 m) se dráha vine dolů 40 ostrými zatáčkami překoná 640 výškových metrů až skončí u spodní stanice lanovky.

Ubytování v soukromí v Rakousku

Využitý je každý kousek terénu. 70 žlutých vozíků klouže hliníkovým korytem, které je ukotveno v zemi, a automaticky brzdí při dosažení maximální rychlosti 43 km/hod. Stříbrný důl Schwaz : odhalte tajemství kdysi největšího stříbrného dolu světa! Napínavý výlet časem do středověké minulosti začíná jízdou naší důlní železnicí (800 metrů hluboko do nitra stříbrné šachty) a vede po stopách odvážných hledačů pokladů, fascinujícími a třpytivými stříbrnými štolami! Vlastní ražení mincí: vžijte se do role mincmistra a zkuste si sami vyrazit vlastní tolar z pravého schwazského stříbra! Neváhejte a zarezervujte si svůj chatu v Rakousku.

Wellness

Aqua Dome - Tirol Therme Längenfeld: přímo uprostřed údolí Ötztal se nachází jeden z nejkrásnějších rakouských termálních akvaparků. Zcela unikátní jsou tři termální nádrže ve tvaru misek, které se doslova vznášejí ve vzduchu a navodí vám zcela mimořádný pocit beztíže. 3 okrouhlé bazény venkovních lázní jsou 2 průtokovými bazény spojeny s vnitřním částí lázní. Hloubka bazénů je až 1,50 m a teplota vody je od 28 °C do 34 °C. Mimořádná kvalita vody jezera Achensee umožňuje pohled do hloubky až 10 metrů! Celková rozloha: 6,8 km², maximální hloubka: 133 m, šířka: až 1 km, délka: 9,4 km. V létě také velmi oblíbená pravidelná lodní doprava. Vodní ráj Mayrhofen s krytým bazénem i venkovním areálem nadchne každého milovníka vody. Jeho chloubou je obří skluzavka s délkou 101 m a dobrodružná divoká řeka (65 m). Ubytování v Tyrolsku je ideální volbou pro rodinou dovolenou v Rakousku.

Další tipy

Vodní ráj Mayrhofen - prezentace fauny alpského prostoru – je mezi zoologickými zahradami ojedinělé, stejně jako i jeho poloha v nadmořské výšce 700 m. Největší Zoo Tyrolska se s úspěchem věnuje zachování a rozmnožování ohrožených druhů zvířat, zkoumá svět horské zvířeny a předává své poznatky návštěvníkům. Ve velkých a co možná nejpřirozenějších oborách a výbězích žije 2000 zvířat 150 druhů, např. ibis skalní, ledňáček, vydra, orlosup bradatý a vysoká zvěř. Pozoruhodnost: nové výběhy a voliéry pro medvědy a ibise skalního.

Díky rekreačním domům v Tyrolsku budete poblíž nejlepším plážím a přírodním divům. Alpské ZOO Insbruck se svými čtyřmi opevněními a hrady patří k nejkrásnějším historickým místům Tyrolska vhodným ke konání historických akcí, orámovaným úchvatnou kulisou tyrolských horských masivů. Ubytování v Tyrolsku bude jedním z nejhezčích zážitků ve Vašem životě. I cesta může být cíl - to platí také pro některé silnice, např. pro Pevnostní komplex Ehrenberg Schlegeis Alpenstraße v Zillertalských Alpách. Na 13,3 km nabízí tak úžasné výhledy, že jen její projetí je opravdový zážitek. Od známé horolezecké obce Ginzling vede z nadmořské výšky 1.000 m.n.m. 8 serpentinami a 4 přírodními tunely až na parkoviště u přehrady Schlegeis ve výšce 1.800 m. Jako fjord sevřený horskými masivy zde září smaragdově zelené jezero a kdo chce, může také absolvovat zajímavou prohlídku v nitru přehradní hráze.