search

Dovolená v Stams

Prázdninová idylka v tyrolské vesnici Stams

Vybíráte dovolenou v Rakousku a nemůžete se rozhodnout, která oblast je pro vás to pravé ořechové? Projděte si nabídky NOVASOL a budete míst jasno! Rodinná rekreace v letních domech Stams je atraktivní záležitostí.

Na vlastní kůži pocítíte, jak je alpské klima blahodárné. Pohodová atmosféra Tyrolska se vám vryje hluboko pod kůži. Letní slunce vás vyzývá ke koupání a procházkám. Zimní měsíce jsou nabité lyžováním, skotačením ve sněhu, sáňkováním i bruslením. Toužíte po skutečném luxusu? Rezervujte si chaty s vlastním bazénem i saunou!

Přepychové ubytování v soukromí hraje prim

Rakouská vesnice Stams leží v okrese Imst asi 36 kilometrů od Innsbrucku a čítá na 1382 obyvatel. Největší atrakcí je Cisterciánský klášter založený 1273, který se pyšní raně barokním oltářem, kazatelnou, kaplí, bohatým zdobením, nástěnnými malbami a hrobkami. Farní kostel sv. Jana Křtitele je příkladem zralé gotiky. Uchvátí vás jeho interiér a poloha.

Půvabná vesnička Stams je situována do údolí řeky Inn. Její majestátnost zdůrazňují dvě cibulové věže cisterciáckého kláštera. Okolí je jako stvořené pro pěší turistiku, zimní a letní sporty i koupání. Milovníci ryb ocení pochoutky z čerstvého lososa a pstruha z rybí farmy. Výlety po lesích a objevování tyrolské nedotčené přírody slibují chvíle relaxace.

Rezervujte si horské chaty Rakouska za bezvadné ceny!

Osvěžte své tělo i mysl příjemnou silou přírody a těšte se na pohostinnost místních obyvatel. V létě přijdete na chuť koupání v jezerech a venkovních bazénech. Nezapomeňte podniknout výlety k nejkrásnějším tyrolským vodopádům a obdivujte jejich impozantní vzhled a sílu. Připravte si pevnou obuv, horské kolo a dobrodružnou náladu.

Zimní měsíce jsou spjaty s lyžováním, během na lyžích, snowboardingem, sáňkováním i bruslením. Zasněžená krajina vytváří skvělé podmínky pro výlety na sněžnicích. Nezapomeňte ochutnat špekové knedlíky, Gröstl, Kasspatzln, Kiachl anebo ravioli. Celoroční dovolená v rekreačních domech Rakouska nabere tempo, o kterém jste ani nesnili.