search

Dovolená ve Vídni

Apartmány a rekreační byty v Rakousku

Po příletu na vídeňské letiště už je to jenom kousek do Vašeho rekreačního bytu v Rakousku, abyste si zde odložili zavazadla, a vydali se bez jakékoliv ztráty času na toulky městem. A je tu také co vidět. Přes Štěpánský Dóm k císařskému Hofburgu, kolem secesních staveb a dalších děl k baroknímu zámku Schönbrunn, do muzea historie umění. Vídeň však není pouze pastvou pro oči. Četné koncerty, současně s muzikály a operními inscenacemi ve Státní opeře, lákají zástupy návštěvníků pod svou střechu. A samozřejmě, nesmíme zapomenout na pochoutky z vídeňských restaurací, kde na nás dýchne pohodlí a příjemná atmosféra. Ani tzv. Kaffeehausy se sklenkou letošního vína ( Heurige ) nesmíme nechat stranou naší pozornosti. Vídeň je město, které patří mezi ta, která je třeba navštěvovat často. A letadlem je to skutečně co by kamenem dohodil. Pronajměte si apartmány Vídeň a užijte si chvíle nerušeného klidu a soukromí.

Popis města

Historické centrum Vídně je považováno díky své koncentraci a uzavřenosti za jednu z nejkrásnějších městských památek Evropy. Tři historické epochy vtiskly tomuto bývalému sídlu císařů tvář, kterou dnes obdivujeme. Naše rekreační domy v Rakousku a apartmány Vídeň se nacházejí přímo v centru města! Středověk s gotickým Štěpánským Dómem, jehož věže se dotýkají nebes, dobou baroka a jeho významným dědictvím; zámkem Hofburg s jeho kopulemi. V neposlední řadě také prostorné promenádní bulváry druhé poloviny 19. století, kde se na místě městského opevnění objevila budova Státní opery a Historického muzea. Ve Starém vídeňském městě nás očekává řada kostelů, paláců, chrámů, často obklopených parky. Na těchto místech se soustředilo bohatství, které shromažďovali generace našich předků. Návštěvníkovi padne často do oka množství upomínek na hudební tradici tohoto kraje. Nedílnou součástí atmosféry je i požitek vídeňské kuchyně, příjemné pohodlí kaváren a nostalgických obchůdků bývalých císařsko-královských dvorních dodavatelů. Objednejte si rekreační apartmány Vídeň a vydejte se na prodloužený víkend nebo si zpříjemněte služební cestu.

Město umění, hudby, historických památek ale i dobrého jídla

Vídeň, hlavní město Rakouska – leží v severovýchodní části země. Téměř dvoumilionovým městem protéká řeka Dunaj. Ten láká turisty především na okružní plavbu noční Vídní. Apartmán v Rakousku je vhodný pro všechny, kdo mají rádi umění, hudbu, historické stavby ale i třeba pro zamilované páry. V roce 2001 bylo historické centru Vídně zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Milovníci historie si tedy zaručeně přijdou na své. Po objednání si rekreačního bytu v Rakousku si můžete vychutnat památky bez spěchu. Chybu určitě neuděláte při návštěvě zámku Schönbrunn, který byl dříve barokním sídlem císařovny Sisi. Sídlo habsburských císařů byla císařská rezidence Hofburg. Opomenout byste neměli ani vídeňskou Ringstraβe dlouhou 5,3 kilometrů. Při procházce po této ulici uvidíte plno monumentálních staveb jako například Státní opera či Uměleckohistorické muzeum.

Prátr a obrovské ruské kolo, symbol hlavního města Rakouska

Nejen děti ocení návštěvu Prátru - jedno z nejnavštěvovanějších míst ve Vídni a to především díky obřímu ruskému kolu. Tady platí, že kdo sen neprojel ve výšce téměř 65 metrů, nebyl ve Vídni. Při vstupu do Práteru vás čas přenese na začátek 20. století. Hladoví turisté jistě ocení městský hostinec Eisvogel nacházející se uvnitř, který nabízí oceňovanou vídeňskou kuchyni. Po náročném dni v tomto zábavní parku jistě oceníte odpočinek v našich prázdninových domech v Rakousku.

Ubytujte se ve Vídni a ochutnejte místní speciality.

Vídeň je ale plná i místních kavárniček, hospůdek a restaurací, kde máte možno ochutnat pokrmy pro Vídeň typické. Při návštěvě tohoto hlavního města Rakouska byste určitě neměli opomenout ochutnat sachr a vídeňskou kávu. Hodí se to především jako odpolední pauza při objevování Vídně. Jako oběd či večeři můžete zvolit proslavený vídeňský řízek či kvasnicové knedlíky připravované s láskou k řemeslu. Vídeň je ale jako stvořená pro romantické procházky a to především a předvánočním čase, kdy jsou náměstí plné vánočních trhů a jsou provoněné svařeným vínem či perníčky. Proto neváhejte a objednejte si ubytování v Rakousku ještě dnes.