C
| Editor
(First published: )

Dovolená v Rakousku

Vídeň, město hudby

  • Vídeň je hlavním městem hudby. Žilo zde více umělců, skladatelů a pěvců než v kterémkoliv jiném městě. Hudba byla vždy elementem, který formoval ducha města, ať již se jednalo o valčík a operetu, které jsou zde doma, nebo muzikály “po vídeňsku”, které si podmanili mezinárodní publikum.
  • Velké hlasy významných pěvců, vzrušující inscenace vídeňských operních domů nebo operetní pódia zvou všechny milovníky hudby ke strávení příjemných chvil.

A s našemi rekreačnímy domy v Rakousku se k nim přiblížíte na maximum.

  • Vídeňská Státní opera
  • Vídeňská Lidová opera
  • Vídeňská komorní opera
  • Vídeňské hudební scény jako Vídeňské divadlo, Raimundovo divadlo, Ronacher a Lidová opera patří mezi scény uvádějící každý večer vzrušující představení.
  • Ať již je to Romeo a Julie či jiné dílo světových autorů.
  • Instrumentální sólisté, geniální dirigenti, významné orchestry si považují za čest předvést své umění ve Vídni.
  • Nejen kvůli výtečné akustice koncertních sálů a pocitů uspokojení náročného publika, ale i proto, že je jim umožněno načerpat génia hlavního města hudby.

 

Regionální kuchyně

Kult vídeňských kaváren. Jedná se o prastarou tradici, která přežívá v plné síle dodnes. Je zde skutečně živo a volné chvíle zde tráví úředníci, prodavačky z okolních obchůdků společně se studenty a jejich profesory. Vedle těchto kaváren můžete navštívit tzv. Café restauranty, cukrárny, malé bary a lokály s živou hudbou či kabarety s programem. Nově probíhají i pokusy o zútulnění tzv. fast food obchodů. Vídeňské kavárny však přes svoje stáří zůstávají tím nejoblíbenějším místem, kde se schází přátelé, dojednávají se důležité smlouvy i důvěrná dostaveníčka. Horské chaty v Rakousku jsou to pravé pro Vaši dovolenou. Vídeňský řízek - tenký, obalený a usmažený telecí řízek patří mezi nejznámější speciality vídeňské kuchyně, pravděpodobně pochází z horní Itálie a ve 14. nebo 15. století si našel cestu do Vídně. Jméno mu bylo dáno okolo roku 1900. Nejznámnějšími restauranty ve Vídni, kde dostanete pravý vídeňský řízek, jsou např. Figlmüller, Plachutta a další.

Národní produkty

Manner Waffeln - Manner řezy jsou plněny nugátem, baleny do růžového obalu se siluetou Štěpánského Dómu a staly se absolutním kultem. I samotný Terminátor 3. si na nich v jedné filmové scéně pochutnal. Dnes má tato výtečná pochoutka vlastní obchod v blízkosti Štěpánského Dómu, který navštěvují turisté z celého světa. Rezervujte online naše rekreační domy v Rakousku. Sacher Sorte - sladký pozdrav z Vídně neboli tzv. Sachrův dort se vyrábí dodnes podle receptury, která je přísně střežena. Jedná se o čokoládový korpus, který je celý pokryt rozpuštěnou čokoládou. Uprostřed je tento korpus spojen rybízovou marmeládou. Dobrou chuť!

Vídeňské letošní, Heurige

Ať už je to Ryzlink nebo Bílé Burgundské či Modrý Zweigelt, vídeňské víno je vždycky jednička. A okusit tento lahodný mok by měl Vídeňák v jeho vlastním prostředí, tedy u samotných výrobců nebo v lokálech, kam jsou tato vína dodávána. Rezervujte online naše apartmány v Rakousku. Vídeň není pouze neklidné moderní velkoměsto v srdci Evropy, ale je i významným pěstitelem vinné révy. Okolo 700 hektarů vinic se nachází těsně za hranicí města.

Divadlo

Ve Vídni se říká, že “se kolem všeho nadělá moc divadla”, a zde skutečně tak tomu je. Především se toho děje spousta před i za kulisami vídeňských scén. Ať je to slavný Burgteater, Velké divadlo Akademie, Divadlo v Josefstadtu nebo oblíbené Lidové divadlo.