search

Dovolená ve Vorarlbergu

Vorarlbersko, nečekané zážitky na dovolené v Rakousku

Zapomeňte na prázdninovou dovolenou v Rakousku u moře a vrhněte se do alpských skvostů. Jděte po stopách horských masívů, divokého Rýna a okuste i pohodu Bodamského jezera. To vše přináší druhá nejmenší spolková země Vorarlbersko. Srdcem této oblasti je Bregenz, v překladu Předarlbersko. Zavítejte do zdejších přírodních, kulturních i sportovních míst a oddechněte si v rekreačních domech ve Vorarlbergu. Kde vlastně Vorarlbersko hledat? V Alpách při pravém břehu Rýna a na východním konci Bodamského jezera. Severním sousedem je německá spolková země Bavorsko, západní hranici tvoří Lichtenštejnsko a švýcarský kanton Sankt Gallen, jižním sousedem je kanton Graubünden a východní rakouská spolková země Tyrolsko.

Holiday in Vorarlberg

Odhalte krásu apartmánů

Východně naleznete dechberoucí pohoří Verwall a důležitý Arlberský průsmyk, naopak jižně menší pohoří Räkotin a hory Silvretty sahající do Švýcarska. Vorarlberskem protéká řeka Rýn a jeho přítok Montafon. Při příjezdu se připravte na zdejší dialekt, jenž němčinu opravdu moc nepřipomíná. Odhalte krásy architektury v duchu rozmanitých materiálů, dřeva, skla i oceli i kamene. Hlavní město Vorarlberska, Bregenz, česky Břežnice, najdete na břehu Bodamského jezera. Historie se zde skutečně vyřádila. Sídlo pocházející z dob Římanů ukrývá pozůstatky opevnění. Vaše oči pohlédnou na Martinovu věž, poštovní úřad, Zemský dům se sídlem zemského sněmu, Starou radnici i církevní budovy. Neváhejte a prohlédněte si naše nabídky ubytování v Rakousku.

Hurá za apartmány Rakouska

Nejsilnějším lákadel města Bregenz je Bodamské jezero neboli rakouské moře s rozlohou 540 kilometrů čtverečných. Největší hloubka dosahuje 252 metrů. Letní průměrná teplota je 23 stupňů Celsia, proto je vhodné ke koupání. 27 kilometrů dlouhá pláž, rekreace je jako stvořená pro rodiny s malými dětmi. Osloví i jezerní jeviště s operními kulisami. Určitě se projeďte lodí a poznejte tři země. Upoutá i ekologické koupaliště Mountain Beach v Montafonu a přírodní jezero Alvier-Bad s čistoskvoucí vodou. Lesy, rokle, strmé skály, kaňony, jezera i přehrady si užijete po celém kraji. Projděte je pěšky anebo na kole, čekají vás značené trasy a příjemné ubytování ve Vorarlbergu. Zastavte se i na hradu Schattenburg anebo na zámku Hohenems.

Dovolená ve Vorarlbergu