Pronájem rekreačního domu v Řecku nebo bytu je individuální formou dovolené, která se těší stále větší oblibě. Až na několik výjimek lze ke všem NOVASOL rekreačním domům a bytům přijet bez problémů osobním automobilem. Výhoda vlastní mobility a nezávislosti je obrovská. Rádi bychom Vás nicméně upozornili na několik důležitých dopravních informací, které platí v Řecku, a díky nimž snad bude Vaše cesta na dovolenou ještě bezpečnější.

Dovolená v Řecku

  • K provozu automobilu je nutno vlastnit řidičský průkaz a doklady k vozidlu. Doporučuje se zelená karta sloužící jako doklad o pojištění v případě havárie.
  • Alkoholické nápoje před jízdou je dovoleno konzumovat do výše 0,5 promile.
  • Povolené rychlosti osobních automobilů:
  • V obci 50 km/h
  • Mimo obec 90 km/h
  • Dálnice 120 km/h
  • Pomoc v nouzi pod číslem 171 (turistická policie)
  • Užijte si ubytování v Řecku bez komplikací.
  • Jakou dopravu využít při cestování Řeckem

Láká vás Řecko, ale nevíte, jaký dopravní prostředek je pro cestování nejvhodnější? V Řecku můžete využít všechny druhy dopravy, kdy každý má svoje specifikum a svoje kouzlo. Po celodenním poznávání můžete využít rekreační domy v Řecku, který NOVASOL nabízí.

Autobusová doprava v Řecku

Nejhustější pokrytí dopravní sítí v Řecku má autobusová doprava. Alespoň jednou za den se dostanete i do nejzapadlejší vesničky na pevnině a Peloponésu. Na ostrovech jiný druh dopravy ani nečekejte. Jedinou nevýhodou autobusové dopravy v Řecku je poměrné drahé jízdné. Státní společnost provozující pravidelné linky se jmenuje KTEL, vedle kterých samozřejmě fungují i soukromé společnosti. V menších vesničkách jen těžko najdete zastávku, které známe z Evropy, místo nich je jednoduše zapíchnutá tyč s řeckým nápisem zastávka (ΣΤΑΣΗ). Autobusy společnosti KTEL jezdí 24 hodin, což usnadňuje přemisťování se z města do města. Máte tak možnost se ubytovat každý den v jiném rekreačním domě v Řecku. Dovolená v Řecku Vás jistě nezklame.

Vlaková doprava v Řecku

Pokud chcete využít levnější variantu cestování, jeďte po Řecku vlakem, i když je to pomalejší. Bohužel se s ním dostanete jen do měst ležících na pevnině či na Peloponésu. Po cestě se ale můžete kochat místní krajinou. Rekreační byt v Řecku je dobrý hlavně v tu chvíli pokud zjistíte, že se změnil jízdní řád a vy musíte zůstat déle. Jízdní řád se mění tak v polovině června a pak v polovině září a to kvůli letním prázdninám. Změny se nevyhnou ani autobusům.

Projeďte Řecko na vlastní pěst

Samozřejmě si můžete půjčit i auto a jezdit si podle vlastního uvážení. Samozřejmostí je evropský řidičský průkaz a doklady k vozidlu, které v půjčovně dostanete. Při jízdě je povolené 0,5 promile alkoholu v krvi. Maximální rychlosti jsou stejně jako v České republice - v obci 50 km/h, mimo obec 90 km/h, pouze dálnice je omezená 120 km/h. V nouzi volejte na číslo 171. Dovoláte se na turistickou policii. Nezapomeňte si objednat apartmán v Řecku, ze kterého budete na výlety vyrážet. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Řecku.