C
| Editor
(First published: )

Apartmány v Řecku

Řecko je známé svou pohostinností a udivující rozmanitostí. Vydejte se na cestu plnou mýtů a minulosti, můžete si vychutnat vrcholy hor na Peloponéském ostrově na straně jedné a rudé slunce zapadající za Saronský záliv na straně druhé. Nehraje roli, zda si rezervujete rekreační dům v Řecku u Peloponés, v krajině Chalkidiki, v Tesálii, či na Korfu nebo Krétě: určitě na Vás čeká klid, odpočinek a spousta slunce. Dovolená v Řecku v rekreačním domě v zemi slunce a bohů.

Řecké ostrovy

Atmosférická dovolená v Řecku

V Egejském a Iónském moři leží přes 6.000 ostrovů různé velikosti. Obydlená jsou ovšem pouze 4 procenta. Ostrovy mají dohromady pobřeží dlouhé 7.500 kilometrů - dost místa na to, abyste si mohli užívat slunce a moře. Všude najdete písečné pláže dlouhé několik kilometrů nebo i typické černé pláže z vulkanického písku s malými zátokami. Mnohé pláže byly oceněny modrou vlajkou, tj. certifikátem obzvlášťě čisté vody. Milovníci vodních sportů najdou na řeckých ostrovech ty nejlepší podmínky. Jachting, potápění, šnorchlování, plavání, vodní lyže či windsurfing - vše je tu možné. Dokonce i milovníci paraglidingu tu najdou výborné podmínky. Dovolená v Řecku je přímo nabitá zážitky.

Dovolená v Řecku

Archeologické poklady, které stále můžete najít na ostrovech, vyprávějí příběhy z dějin Řecka a jeho starých kultur. Toto dědictví je stále živé v tradičních slavnostech. Řecké ostrovy se těší velké oblibě díky příjemnému podnebí, krátkým vzdálenostem mezi jednotlivými místy a optimálním podmínkám na plážích a ve vodě, a to jak u Řeků, tak i u zahraničních turistů.

Ubytování v Řecku je ta nejlepší volba pro Vaši dovolenou.

Řecko, země hor

I když spojujeme s Řeckem většinou pláže a moře, je Řecko také zemí hor s podílem téměř 78 procent pohoří. Jsou to některá centrální pohoří jako Pindos, která přechází na pohoří Peloponés a Kréty. Olymp je nejvyšší horou Řecka, vrcholem Mytikas dosahuje výšky 2.917 metrů. Pozoruhodná je rozmanitá krajina bohatá na lesy, která je často chráněná v podobě národních parků. I když si to člověk může představit jen stěží, zimní sporty a s tím spojený turismus je nedílnou součástí řeckých pohoří. Apartmány v Řecku Vás okouzlí svým půvabem.

Ubytování v soukromí v Řecku

Podnebí

Podnebí v Řecku je středozemské, což znamená mírnou, poměrně vlhkou zimu ( zejména u pobřeží ) a horké, suché léto. V zimě může ve vnitrozemí i sněžit, při pobřeží je to spíše výjimečné.

Gastronomie

Řecká kuchyně je více než jen gyros, mousaka a souvlaki. Má tradici dlouhou čtyři tisíce let a nejen proto je velmi rozmanitá. První kuchařka v Řecku byla sepsána v roce 330 před Kristem.

I řecké víno je výjimečné. Již v antice bylo kontrolováno podle přísných zákonů. Dnes je skutečně lahůdkou a nemělo by chybět u žádného jídla. Nechte se rozmazlit mnohotvárností a chutností řeckých pokrmů. Ubytování v Řecku bude nezapomenutelným zážitkem.