search

Dovolená na poloostrově Peloponés

Apartmány v Řecku

Ostrov nebo poloostrov? Tato otázka bývá často kladena, když se mluví o geografii Peloponésu. Na Peloponés jste se mohli dříve dostat úžinou, která byla přerušena výstavbou Korinthského kanálu v roce 1893. Dnes se dostanete na Peloponéský ostrov přes most. Není snad nic lepšího než ubytování v Řecku. Mimo diskuse je ovšem krása regionu. Ruka s třemi prsty patří k nejvíce vzrušujícím krajinám Řecka: pozoruhodné horské regiony a středozemská vegetace v blízkosti pobřeží Vás okouzlí. Kromě nesčetných antických míst, která musíte navštívit, jako Olymp, místo vzniku Olympijských her, antický Korinth, se vždy můžete vrátit na pobřeží, kde se můžete opalovat na slunci nebo si prostě vychutnávat klid.

Peloponnese peninsula

Dovolená v Řecku

Nejdůležitější místa z historického hlediska jsou Kalavrita a Nauplion. V Kalavritě žehnal biskup Germanos z Patrase v blízkém klášteru Agía Lávra dne 25. března 1821 vlajce bojovníků za svobodu. Z našich apartmánů v Řecku budete nadšeni. Od oné doby je 25. březen státním svátkem. I během druhé světové války hrálo město důležitou roli, když řečtí partyzáni zajali osmdesát německých vojáků, což mělo velký dopad na region. Nauplion byl od roku 1829 do roku 1834 po vyhlášení samostatnosti od Osmanské říše prvním hlavním městem moderního Řecka, než se hlavním městem staly Atény.

Peloponnese peninsula

 

Ubytování v Řecku

Jméno Peloponés se skládá ze jména mýtické postavy Pelops a řeckého slova nisos; ostrov. Jak vidíte, lze o tom debatovat. Kde trávit hezčí rodinnou dovolenou než v rekreačních domech v Řecku. Na Peloponés se dostanete bez problémů. Buď autem přes trajekt z Italie do Patrasu nebo letadlem do Athén nebo Kalamaty. Naše rekreační domy se nacházejí na východě v Korfosu a Ermioni, na západním pobřeží mezi Pirgosem a Pylosem a na jižním poloostrově Mani ve vesničkách Stoupa, Aghios Dimitris a Limeni.

Peloponnese peninsula