search

Dovolená na řeckých ostrovech

Rekreační domy v Řecku

V Egejském a Iónském moři leží přes 6.000 ostrovů různé velikosti. Obydlená jsou ovšem necelá 4 procenta. Dohromady mají ostrovy pobřeží dlouhé 7.500 kilometrů - dost místa na to, abyste si mohli užívat slunce a moře. Všude najdete písčité pláže dlouhé několik kilometrů nebo i typické černé pláže z vulkanického písku s malými zátokami. Mnohé pláže byly oceněny modrou vlajkou, tj. certifikátem obzvlášť čisté vody. Rodinná dovolená v Řecku je přímo nabitá skvělými zážitky.

Dovolená na řeckých ostrovech

Ubytování v soukromí v Řecku

Milovníci vodních sportů najdou na řeckých ostrovech ty nejlepší podmínky. Jachting, potápění, šnorchlování, plavání, vodní lyže či windsurfing - vše je tu možné. Dokonce i milovníci paraglidingu tu najdou dobré podmínky. Archeologické poklady, které stále můžete najít na ostrovech, vyprávějí příběh a dějiny Řecka a jeho starých kultur. Toto dědictví je stále živé v tradičních slavnostech. Rekreační byty v Řecku Vás jistě okouzlí. Řecké ostrovy se těší velké obliby díky příjemnému podnebí, krátkým vzdálenostem mezi jednotlivými místy a optimálním podmínkám na plážích a ve vodě, a to jak u Řeků, tak i u zahraničních turistů.

 

Dovolená v Řecku

Většina řeckých ostrovů se nachází v Egejském moři. Je to sedm souostroví: ostrovy severního Egejského moře, ostrovy Saronského zálivu, Kyklady, Dodekany a známý ostrov Kréta. V Iónském moři leží jen jedno souostroví - -Iónské ostrovy, k nimž patří i oblíbená destinace Korfu. Rekreační domy v Řecku Vás jistě okouzlí. Ať je Vaší destinací kterýkoliv z těchto ostrovů, rekreační dům či apartmán v Řecku je vždy ideálním východiskem pro Vaší dovolenou.

Dovolená na řeckých ostrovech

Kréta

Nejen letní teploty, nýbrž i styl života, zvyky a trhy Vás přesvědčí o tom, že pobřeží jiných kontinentů nejsou daleko, orient se zde spojuje s okcidentem. Nabízíme rekreační domy v klidných místech ostrova, v blízkosti provičního městečka Sitia se svým krétským šarmem, u Rethimnonu v blízkých horských vesničkách Adele a Prinos jakožto i na zeleném západě Kréty u města Chania. Nezáleží na tom, jestli budete chtít strávit dovolenou na pláži, poznat zemi a její obyvatele, navštívit Knossos nebo prozkoumat rokli Samaria: Vaše možnosti na Krétě jsou neomezené, jedině možná délkou Vaší dovolené v Řecku.

Dovolená na řeckých ostrovech

Kypr

I kdyby ses vydal na konec světa, nenašel bys žádný jiný ostrov jako tento, kdysi básnil známý řecký spisovatel o Kypru. Dovolená v Řecku je nezapomenutelným zážitkem. Zvláštní šarm Kypru je v rozmanitosti možnosti pro volný čas. Ale i zájemcům o kulturu nabízí ostrov Afrodity nesčetná svědectví 9000 leté historie. Jsou to např. antické chrámy a divadla, starobylé mozaiky, malebné kapličky a kláštery, unikátní byzantské kostely a benátské pevnosti. Svědčí o pestré minulosti, která ovlivnila život na ostrově až dodnes a rozdělila v nedávné minulosti zemi na dvě části.

Dovolená na řeckých ostrovech

Ačkoliv nezná atraktivita ostrova hranici, profituje z cestovního ruchu jen jižní část Kypru. Najdete zde rozmanitou krajinu, která vzbudí nejrůznější emoce - počínaje od mohutného pohoří Troodos přes úrodnou rovinu Mesaoria až po poloostrov Akamas, kde se zachoval malý ráj přírody. Poznejte pohostinnost a radost ze života obyvatel Kypru, kteří hosty zvou svým srdečným Kopiaste! na občerstvení a odpočinek. Neméně půvabné je tu podnebí. Tento nejvýchodnější středomořský ostrov stojí vždy za návštěvu díky 300 slunečným dnům .

Korfu

Iónský ostrov Korfu má mnoho jmen, ale láskyplné označení Květina východu je mu šité na míru. Mnozí básníci zvěčnili ostrov ve svých básních - díky zelené krajině s nesčetnými olivovými háji, velkému počtu citrusových stromů, akácií, myrt, cypřišů a vavřínů. Ve svém hlavním městě Korfu se pyšní půvabnými uličkami starého města, které pochází z dob Benátčanů. Kultivované pláže s nekonečnými možnostmi vodních sportů zvou ke koupání. Co si od ubytování v Řecku přát víc? Sousední ostrovy Paxos a Antipaxos můžete navštívit během jednodenních výletů. Na severu ostrova je u pobřeží nádherná krajina dun, díky větrům láká nadšené surfaře.

Dovolená na řeckých ostrovech

Kyklady

Východně od Peloponés se rozprostírá souostroví Kyklad se svými ostrovy a ostrůvky, které tvoří coby kruh (řecky: Kyklos) kolem antického centra Délos. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Řecku. Kyklady nádherným způsobem znázorňují asociaci se světem řeckých ostrovů - domy natřené na bílo v zářivém světle tvoří barevný kontrast k tmavě modrému moři, k nebi, kde není jediný obláček a k modrým kopulím kostelů, které se sem a tam tyčí nad vesničkami. Ani skoupá vegetace nenarušuje fascinaci z krajiny.

Dovolená na řeckých ostrovech

Kyklady jsou velmi oblíbené mezi jachtaři díky klidnému moři v létě. Malé ostrůvky leží jeden vedle druhého a snadno se na ně lodí dostanete. Naxos je největší a z hlediska krajiny snad i nejhezčí z ostrovů Kyklad. Zatímco je na Mykonosu docela rušno, vládne na ostrově Syros docela klid. Syros je zeměpisné srdce Kyklad. Ostrov Paros je známý svým výjimečně čistým mramorem, ale i malebná rybářská vesnička Nausa láká návštěvníky. Santorini Vás okouzlí díky krajině vulkanického původu. Díky těmto i jiným ostrovům jsou Kyklady půvabnou destinací, které u Vás zanechá dojmy jakoby z ráje.

Chios

Ve východním Egejském moři leží mezi Sámosem a Lesbosem ostrov Chios, který je podle místní legendy rodným místem Homera. Na Chios se dostanete trajektem např. z města Piräus nebo letadlem z Atén či Thessaloniki. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Řecku. Symbolem stejnojmenného hlavního města ostrova je mohutná pevnost. Přístavní město na východním pobřeží okouzlí příjemnou orientální atmosférou.

Dovolená na řeckých ostrovech

Na severu dávají ráz ostrovu drsné hory. Dosahují výšky až 1200 metrů. Na úrodném jihu ostrova se daří typickým stromům Chiosu, lentyškům, které dodávají surovinu pro likéry, žvýkačky či kosmetické výrobky. Středověká místa v této oblasti, kterým se říká lentyšková místa, jsou neobvyklá, původní, půvabná a naprosto malebná. Výlet do nitra ostrova Vás povede k byzantskému klášteru Nea Moni schovanému v horách. Chios je díky kombinaci spolehlivého řeckého slunce a rozlehlého moře tajným typem pro příští dovolenou v Řecku.

Chalkidiki

Poloostrov Chalkidiki je rekreační oblastí pro milovníky koupání: písčité pláže ideální pro malé děti, borové a piniové háje, osamělé zátoky a mnoha odstínů modrého Egejského moře. Je to ideální oblast pro surfaře a jachtaře. Tři poloostrovy Chalkidiki sahají coby prsty do Egejského moře. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Řecku. Kassandra, nejzápadnější poloostrov, je velmi oblíbený díky půvabné krajině, živým městečkům a rozmanité nabídce pro odpočinek a aktivity. Sithonia láká původním charakterem hornatého poloostrova. A v neposlední řadě je to i veřejnosti nepřístupná hora Athos s autonomní republikou mnichů.

Dovolená na řeckých ostrovech