search

Dovolená v Aténách

Athény leží v krásné oblasti

Athény,město památek a příjemného počasí kde bydlí více než 3 miliony obyvatel. Město se stalo kolébkou civilizace, kde se zrodila demokracie. Většin antických filosofů pochází právě z Athén. Město leží na poloostrově Attica nedaleko Saronského zálivu. Athény jsou obklopeny horami Ymmytos, Pendeli a Parnitha. Podnebí je tu dost příjemné – v zimy jsou velmi mírné a léta horká – je to tedy ideální pro turistiku i pro odpočinek na pláži nebo v rekreačním domě v Řecku. Pár kilometrů od města najdeme přístav Pireus.

Dovolená v Aténách

Athénské památky jsou zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO

Athény jsou známé díky svým turistickým atrakcím, které lákají návštěvníky z celého světa. Asi každý chce navštívit Akropoli, který sklidí obdiv snad u každého. Svatá skála Akropole byla roku 1987 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Kromě Akropole tam najdeme i Pantheon, středověký chrám zasvěcený obránkyni Athén – bohyni Athéně. Dnes v něm nalezneme muzeum s úžasnou sbírkou zabývající se Antikou. To ale není zdaleka všechno, co můžete během svého pobytu v rekreačním domě v Řecku navštívit. Za zmínku určitě stojí Poseidonův chrám, Chrám Dia Olympského, Athénská Agora nebo Dionýsovo divadlo. Při svých toulkách městem budete jistě obdivovat architektonický styl jednotlivých budov.

Dovolená v Aténách

Díky rekreačnímu domu v Athénách budete moci ochutnat i řeckou kuchyni

V Athénách si musíte užít i místní řeckou kuchyni. Řekové si umí jídlo opravdu vychutnat a především o víkendech vyrážejí s celou rodinou do tradičních taveren, kde dokážou strávit i celý večer. Jejich kuchyně je hodně pestrá. Na vašem stole by neměl chybět salát z čerstvé zeleniny, gyros pita (opékané maso v pšeničné placce), velké množství ryb a mořských plodů, které jsou upravované většinou na grilu. Maso volí většinou jehněčí, skopové či vepřové. Sýry, ovoce a sladký zákusek je samozřejmostí. Vše můžete zapít řeckým vínem či ledovou kávou. Na vaši skvělou večeři můžete potom vzpomínat v rekreačním domě v Řecku.

Dovolená v Aténách