search

Pronájem domů v Chios

Chios – ostrov pro objevitele i gurmány

Proč navštívit právě ostrov Chios

Chios je pátý největší z ostatních řeckých ostrovů. Najdeme ho v souostroví Kyklady. Všude vás okouzlí průzračně modré moře, dlouhé písečné pláže nebo vůně jasmínu. Opomenout nesmíme ani příznivé klima. Pláž si můžete vybrat písečnou, mělkou, klidnou vhodnou pro děti, tak i rozvernou, divokou a plnou útesů pro dobrodruhy. Proudy ze severu a severozápadu jsou vhodné pro plachtění nebo windsurfing. Po objednání rekreační chaty v Řecku se můžete brouzdat plážemi. Určitě byste neměli vynechat pláž Emporios, kde vás navíc budou hřát černé oblázky.

Chios jako stvořený pro turisty - objevovatele

Chios můžete navštívit v podstatě po celý rok. Od podzimu do jara je tato destinace vhodná pro turistiku. Dovolenou v Řecku můžete strávit pěšími túrami, jízdou na kole nebo si můžete půjčit auto a projet ostrov křížem krážem. Mnoho míst je zatím turisty neobjeveno, proto to můžete chápat jako takovou objevitelskou výpravu. Vesnička, která už je objevená a stojí za vidění, se jmenuje Pyrgi. Domky mají středověkou grafitovou výzdobu v černé a bílé barvě, kterou jen tak někde jinde neuvidíte, protože tahle kombinace barev v Řecku není příliš obvyklá. Nesmíte si nechat ujít ani klášter Nea Moni se vzácnými byzantskými mozaikami. Zajímavé je pozorovat smíšení orientálního a evropského světa. Po dni plném turistiky si můžete vychutnat západ slunce v rekreačním domě na ostrově Chios.

Vynikající řecká kuchyně i na Chiosu

V celém Řecku je výborná kuchyně s místními specialitami. Ostrov Chios samozřejmě není výjimkou. Pochutnat si můžete na rybě, jehněčím, vepřovém či skopovém. Na stole by vám neměl chybět gyros. Ke všemu dostanete plno zeleniny či čerstvého ovoce přímo ze zahrady. Doplněno to bude ještě ovčím či kozím sýry a hlavně jejich místním vynikajícím místním vínem.