search

Dovolená na Iónských ostrovech

Apartmány v Řecku

Iónským ostrovům se říkává i Eptanissa. Patří k nim mj. Antipaxi, Erikoussa, Ithaka, Kefalonia, Korfu, Lefkada, Mathraki, Meganisi, Paxi, Othoni, Strofades a Zakynthos. Nejznámějším ostrovem je nepochybně Korfu. Již rakouská císařovna Alžběta objevila tento kout světa pro sebe a pravidelně tu trávila dovolenou nebo, jak se říkávalo, si užívala letní pobyt. Její vila, v které dokonce hrál James Bond poker, je oblíbeným cílem výletů. Večer si odpočiňte v útulném ubytování v Řecku.

Dovolená na Iónských ostrovech

Dovolená v Řecku

Největším Iónským ostrovem je ovšem Kefalonia (také: Kephallinia), který se nachází na konci Patraského zálivu. Je velmi oblíbenou destinací, ovšem ještě není cílem hromadného turismu. Pokud se sem vydáte po hlavní sezóně (od října), zažijete skutečně dovolenou v Řecku mezi místními obyvateli. Na Kefalonii se nachází třetí nejhezčí pláž světa - s vyznamenáním: oblázková pláž Myrtos. Ale i písčité pláže na jihozápadě blízko městu Lixouri a nesčetné zátoky na jihu mezi Skalou a Argostoli můžeme jen a jen doporučit.

Dovolená na Iónských ostrovech

Mnohem menším ostrovem je bájná Ithaka. Má 96 km² a je obzvlášť zelená. Ostrov má nesčetné malé zátoky. Podle legendy je Ithaka domovem Odysea. Archeolog Heinrich Schliemann byl přesvědčen, že objevil palác Odysea na hoře Aetos. Dodnes to ovšem nebylo dokázáno s definitivní platností. Na Ithaku se dostanete trajektem z ostrovů Lefkada a Kefalonia.

Rekreační domy v Řecku

Nejmenším obydleným ostrovem je snad Othoni: má pouhých 9 km². Žije tu 100 lidí. Není ani uveden na všech mapách světa. Díky svým divokým olivovým hájům je ovšem okázalým cílem výletů. Na ostrov se dostanete lodí z Korfu. Nejjižnější z Iónských ostrovů je Zakynthos. Naplánujte si dovolenou v rekreačních domech v Řecku a těšte se na výjimečné chvíle s rodinou a přáteli!

Dovolená na Iónských ostrovech

Je zároveň i třetím největším. V minulosti tu vládli Benátčané. Na otevřeném moři se nacházejí skalnaté ostrůvky Strofades, které jsou součástí Zakynthosu. Na nich se nachází starý klášter. Želva Caretta-Caretta, která je ohroženým druhem, si na ostrově vybrala jižní úsek pláže jako hnízdiště. Proto jsou některé části pláže během doby hnízdění zcela nebo částečně uzavřeny, aby tento druh nebyl ohrožen ještě více. Ať už strávíte svou dovolenou kdekoliv, rekreační dům je vždy ideálním východiskem pro nezapomenutelné zážitky a výlety.