search

Dovolená na ostrově Lesbos

Rekreační byty v Řecku

Ostrov Lesbos je ještě dnes takřka v původním stavu - magické místo pro zamilované, poutníky a všechny, kdo hledají uklidnění. Jako třetí největší ostrov Řecka má díky své rozloze všem individuálním cestovatelům opravdu co nabídnout. Dejte svému odpočinku nový rozměr a vydejte se za pohodlím prázdninových domů v Řecku. Půvabná horská pásma protkaná serpentinami, dva nádherné zálivy zařezávající se hluboko do pevniny ( záliv Kolpos a záliv Kalloni ), nekonečné olivové háje, překrásné pláže ale i pusté divoké oblasti - to vše naleznete na ostrově Lesbos.

Dovolená na ostrově Lesbos

Dovolená pro všechny na ostrově Lesbos

Nezapomenutelný ostrov Lesbos ležící v severovýchodní části Egejského moře je mezi řeckými ostrovy dokonce třetí největší hned po Krétě a Evii. Dovolenou můžete strávit i hlavním městě zvaném Mytilene. Žije zde téměř jedna třetina obyvatel ostrova. Město je také přezdíváno jako město a přístav studentů. V rekreačních domech v Řecku se skvěle pobavíte. Ubytování na Lesbos si můžete objednat v jednom z barevných domů či vilek. Budete mít jedinečnou možnost si prohlédnout byzantské pevnosti, muzea či kostely. Chuťové pohárky vám poděkují za návštěvu mostních taveren, barů nebo restaurací. Milovníci historie by měli navštívit jeden z největších hradů Středozemí vůbec.

Dovolená na ostrově Lesbos

Lesbos; místo, kde žili velikáni

Ostrov je pojmenován po bohu Lesbos. Bůh měl za úkol tento ostrov ochraňovat před nebezpečím a přírodními katastrofami. Ve starověkém Řecku se zde narodila básnířka Sapfó, která ve svých básních oslavovala ženy. Na Lesbos jeden čas vyučoval i samotný Aristoteles. Část svého života tu prožil i samotný Ezop, jehož bajky se dodnes vypráví dětem. Tak proč si neobjednat rekreační dům v Řecku na Lesbos, když tady svůj život trávili i takoví velikáni historie.

Dovolená v každém věku

Ostrov Lesbos je sice turisty oblíbený, ale úplně se turistickému ruchu nepřizpůsobuje úplně všechno, a proto tu můžete najít krásnou přírodu i dochované památky z antiky. Ubytování v Řecku je vhodné pro všechny generace – pro mladé zamilované páry, rodiny s dětmi i pro babičku s dědečkem. Každý si najde to, co ho bude bavit. Mladé páry se mohou procházet za vlahých večerů po pláži. Děti se vyřádí na písku stavěním hradů či zahrabáváním se do něj. Senioři potom mohou dýchat mořských vzduch, který jim usnadní dýchání. Z vody budete určitě nadšeni, protože dvanáct pláží se pyšní modrou vlajkou, ale ani ostatní nemají velké nedostatky.

Dovolená na ostrově Lesbos

Lesbos může nabídnout i historické památky

Na cestování po ostrově je vhodnější jaro nebo podzim, protože léta jsou suchá a horká. Fouká tady ale větřík, který vás osvěží. Při cestování je lepší si pronajmout auto. V Morii je římský akvadukt, díky kterému Římané přiváděli vodu tam, kam potřebovali. Dále byste neměli opomenout ani na vesničku Eftalou, kam lidé se lidé jezdí léčit pomocí sopečných pramenů. Po dni plném objevů si můžete dát skleničku vína v rekreačním domě v Řecku.

Dovolená na ostrově Lesbos

Ubytování v soukromí v Řecku

Pojedete-li se podívat na zkamenělý les u Sigri nebo zavítáte-li do kláštera Limonos v zálivu Kalloni nebo navštívite-li tradiční Ouzo-palírnu v Plomari či hlavní město Mytilini a staré město Molivos nebo se jen zdržíte v některé z horských vesniček nebo si vychutnáte léčivou sílu horkých pramenů v Eftalou, určitě poté pochopíte, proč bývá Lesbos často oznašován za nejkrásnější řecký ostrov. Prohlédněte si perfektní ubytování v soukromí v Řecku.