search

Pronájem bytů a domů v Paros

Prozkoumejte, zdali se Paros naparuje svou krásou oprávněně

Romantický řecký ostrůvek Paros se rozprostírá téměř ve středu Egejského moře mezi neméně malebnými Naxem a Antiparem. Svou rozlohou téměř 200 čtverečních kilometrů patří k největším ve známém souostroví Kyklady, kde nabízíme celou řadu prázdninových domů v Řecku. Proslul nádhernými plážemi, příjemným středomořským klimatem a řadou zajímavých turistických atrakcí.

Báječná Parikia

Paros své návštěvníky taktéž okouzluje krásnou vnitrozemskou přírodou a typickou kykladskou architekturou sněhobílých domků ve spletích křivolakých uliček. Vděčným příkladem je překrásná Parikia, hlavní město a kulturní centrum Paru. Během své dovolené v Řecku ji rozhodně musíte vidět.

Parikia se rozkládá kolem úchvatného, blankytného zálivu na severozápadě ostrova. Již od antických časů byla jedním z nejvýznamnějších přístavů v Egejském moři a dodnes disponuje jedinečnou atmosférou uvolněného středomořského městečka a spoustou zajímavých památek. Zároveň i v jejím okolí seženete komfortní vily k pronájmu v Řecku.

Plavby na ostrovy v okolí Parosu

Nejznámější dominantou města je pompézní byzantský kostel Panagia Ekatontapiliani z šestého století s mnoha nádhernými vnitřními freskami. Chrám též hostí rozsáhlé Církevní muzeum. Zdejšímu přístavu vévodí Benátský hrad ze 17. století a také historický větrný mlýn. Centrum je plné výstavních neoklasicistických domů.

Za výlet rozhodně stojí i nejbližší ostrovy kolem Paru. Poznejte romantický Mykonos se zajímavou antickou historií a posvátný Délos, jenž je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť helénské kultury v Evropě. Nezapomenutelné chvíle prožijete na ostrově vynikajícího vína Naxosu, spektakulární skalnatou krajinou se naopak pyšní Amorgos.