search

Dovolená v řeckém souostroví Kyklady

Dovolená v Řecku

Východně od poloostrova Peloponnes se rozprostírá souostroví Kyklady, jehož ostrovy a ostrůvky se jako v kruhu ( řec. kyklos ) řadí kolem antického centra Delos. Kyklady opravdu názorně ukazují ty nejzákladnější asociace řeckých ostrovů: bíle zářicí vesničky tvoří dokonalý barevný kontrast k tmavě modrému moři, nebi bez mraků a modrým kupolím kostelíků, které se tu a tam vynořují mezi ostatními domy. V rekreačních domech v Řecku se skvěle pobavíte.

Dovolená v řeckém souostroví Kyklady

Ubytování v soukromí v Řecku

Klidné letní moře na Kykladech je opravdovým rájem pro jachtaře. Celé ostroví je protkáno sítí pohodlných trajektových spojení. Největším a co se týče krajiny asi nejpůvabnějším ostrovem Kykladského souostroví je Naxos. Klidněji než na živém ostrově Mykonos je na ostrově Syros, jenž je geografickým centrem celého souostroví. Neváhejte a objednejte si prázdninové domy v Řecku právě teď!

Dovolená v řeckém souostroví Kyklady

Ostrov Paros se proslavil svým mimořádně čistým mramorem, ale i malebná rybářská vesnička Nausa láká k návštěvě. Santorini udivuje divokou vulkanickou krajinou. S těmito a mnoha dalšími ostrovy jsou Kyklady fantastickou turistickou destinací, která slibuje doslova rajské zážitky.

Vyrazte na rodinnou dovolenou na Kykladské ostrovy

Ředcké Kykladské ostrovy najdeme v Egejském moři mezi Řeckem a Tureckem. Jejich název znamená kruh, a pokud se podíváte na mapu, všimnete si, že jsou opravdu uspořádány do kruhu kolem ostrova Délos. Různé zdroje uvádí i jiný počet ostrovů. S apartmány v Řecku jste těmto atrakcím nablízku! Dozvídáme se číslo jako 34, 66, 190 nebo dokonce 220. Všechny ale ukrývají krásné přírodní úkazy a skvosty. Velká část turistů mířících do Řecka jezdí právě na Kyklady na rodinnou dovolenou.

Dovolená v řeckém souostroví Kyklady

Při vašich toulkách ostrovy určitě narazíte na zářivě bílé domy, úzké klikaté uličky či kostelíky s modrými kopulemi. Centrum života na většině ostrovů je v okolí přístavní zátoky a na kopci uvidíte místní pevnost. Při parných dnech vás osvěží větry meltemi, které na ostrovech foukají.

Na Kykladském ostrově Milos budete moci obdivovat helénské umění

Po objednání rekreačního domu na Kykladských ostrovech určitě nezapomeňte navštívit ostrov Milos. Komfortní rekreační domy v Řecku vám vykouzlí báječný odpočinek po namáhavém putování. Je to jeden z nejkrásnějších ostrovů celého Středozemí vůbec. Milos je známý především tím, že se tu našla zachovalá mramorová soška Venuše či Afrodity. Dnes si ji můžete prohlédnout v pařížském Louvru. Na Milosu ale najdete kameněnou desku na místě, kde se soška našla. Na tomto Kykladském ostrově si ale můžete prohlédnout i římský amfiteátr či katakomby.

Dovolená v řeckém souostroví Kyklady

Rekreační dům na ostrově Mykonos

Pokud si svoji letní dovolenou v Řecku chcete náležitě užít a zažít pořádnou party, vydejte se na ostrov Mykonos. Bujarý noční život se stal hlavním lákadlem na tento Kykladský ostrov. Rekreační dům v Řecku vám bude skvěle sloužit jako relaxační místo po náročné noci. Na Mykonos se ale nemusíte vydat jen za nočním životem, určitě vás ohromí i kykladská architektura, dlouhé písčité pláže, kde si zaručeně odpočinete.

Symbolem ostrova jsou staré větrné mlýny, kostelíky a kaple. Díky rekreačnímu domu na Kykladských ostrovech můžete navštívit i ostrov Délos, kde je slavná terasa mramorových lvů a další antické památky.

Dovolená v Řecku v prázdninovém domě na Kykladech

Modrá barva protíná Kyklady jako příslovečná červená niť. Modré je nebe i moře a kontrast k bílým fasádám domů právě umocňuje ještě větší pocit modři. Právě tak, jak je to zakotveno na řecké modrobílé vlajce. Moře, které se vlní zbarvením od tyrkysu až k akvamarínu, láká pro všechny druhy vodních sportů a zve ke všem možnostem návštěv různých ostrůvků. Malé trajekty jsou v denním provozu a umožňují stálou návštěvu sousedních řeckých ostrovů.

Můžete vyrazit dokonce na Io a na pláž Milopótas. Zde se rozprostírá zlatý písek až k moři. Právě to, co obklopuje ostrov, posloužilo k natáčení filmu „Magická hlubina“ režiséra Luca Bessona. Záliv leží krásně chráněn útesy a pahorky, co více potřebujete ke krásné dovolené v Řecku? Ráj pro surfaře najdete u Naxosu, přesněji řečeno na pláži Mikri Vigla. Surfovat můžete na vlastním „prkně“ nebo si ho vypůjčit z velké nabídky, která může zahrnout i výuku, pláž má veliké rozměry. V hezky chráněném zálivu lze plavat , jezdit na kajaku nebo se nechat zlákat na vodní lyže.

Dovolená v řeckém souostroví Kyklady

Jako za časů starých rodičů je se možno v Apollonasi na Naxosi koupat. Malé hotýlky, pensiony i taverny, ale také řecké apartmány, vyzdobené modrobílými markýzami, přitahují a zútulňují rybářský ostrov. Písečná pláž za útesy, chráněná před severním větrem, je ideálním místem pro romantickou dovolenou v Řecku. Nejjižnější pláž na Naxosu je Kalandros. Sem přijíždějí se svými čluny Řekové, aby si užili koupání. Nemusí se dopravovat jen čluny, protože sem vede cesta. Vyplatí se jí využít, protože z hory Zas máte překrásný výhled. Ale počítejte s tím, že jídlo a pití si musíte vzít sebou.

Výjimečně krásný: kráter na Santorinu

Kaldera Vue je mimořádný kráter na Santorinu a těší se pozornosti turistů. Nejhezčí pohled na celou Kalderu se Vám naskytne z Ohia. Když se sem dopravíte, spatříte, jak se hrany kráteru tyčí přímo několik stovek metrů z moře.