search

Pronájem bytů a domů na Syros

Zkuste prázdniny na netušeně krásném ostrově Syros

Malebný ostrůvek Syros plující Egejským mořem každému návštěvníkovi zaručuje poklidnou a příjemnou dovolenou v Řecku. Mezi nádhernými plážemi a antickými památkami v příjemném středomořském klimatu si užijete skutečně báječné léto. Z geografického hlediska Syros spadá do souostroví Kyklad a v dávnověku býval významným centrem takzvané Kykladské kultury.

 

Historické perly Syrosu

Asi nejkrásnějším sídlem na Syru je úchvatné Ermoupoli. Toto přístavní městečko je plné výstavních neoklasicistických staveb, honosných prastarých vil a pitoreskních bílých domků, lemujících změť hadovitých uliček. Přezdívá se mu rovněž „Město kostelů“ pro nebývalou koncentraci sakrálních staveb. Zdejší Muzeum archeologie vás ohromí množstvím zachovalých antických exponátů.

Sousední městečko Ano Syros bylo vybudováno Benátčany ve třináctém století a dodnes tu na vás dýchá neopakovatelná středověká atmosféra. Jeho dominantou je monumentální gotická katedrála svatého Jiří, založená na nejvyšším kopci městečka kolem roku 1200. Pokud se ze svého apartmánu v Řecku vyšplháte až k jejím branám, budete odměněni jedinečnou vyhlídkou na okolní ostrovy.

Nádhera kykladských ostrovů

Ty rozhodně také neváhejte navštívit! Východně ležící, posvátný Délos je jedním z nejcennějších antických a helénských archeologických nalezišť s mnoha fantastickými pamětihodnostmi. Vydejte se též z vašeho rekreačního domu v Řecku na jižně umístěný ostrov Paros, který vás uchvátí typickou středomořskou architekturou, církevním muzeem a větrnými mlýny.

Na blízkém ostrovu Naxos ochutnáte vynikající produkty místního vinařství a Amorgos vám učaruje mimořádně panoramatickou krajinou. Ke chloubám ostrova Mykonos se řadí rušné hlavní město stejného jména, kostelík Panagias Paraportiani či pláž Ftelia.