search

Dovolená na řecké pevnině

Dovolená v Řecku

Řecká pevnina zahrnuje regiony Thrákie na severovýchodě, Makedonie na severu, Tesálie a střední Řecko ve střední části, Attika na západě a Peloponés na jihu. I když si většina lidí vybaví pláže a moře, když se mluví o Řecku - vždyť pobřeží řecké pevniny je dlouhé více než 8.000 kilometrů, řecká krajina je mnohem rozmanitější než se myslí. Podíl hor v Řecku činí téměř 78 procent, čímž lze označit Řecko i zemí hor. Rodinnou dovolenou v Řecku lze strávit i na pevnině: Dovolenou v Řecku nemusíte strávit pouze na ostrovech i pevnina má co nabídnout svým návštěvníkům. Neváhejte a objednejte si rekreační dům v Řecku.

Dovolená na řecké pevnině

 

Ubytování v Řecku

Na pevnině je několik centrálních horských pásem jako pohoří Pindos, které přechází na pohoří Peloponés a Kréty. Olymp je nejvyšší horou Řecka, svým vrcholem Mytikas dosahuje výšky 2.917 metrů. Celkem je v zemi více než 40 horských masivů s výškou nad 2.000 metrů. Užijte si ubytování v Řecku v poklidu a bez komplikací. Téměř polovina Řecka je zalesněná, což odpovídá ploše cca. 65.000 km². Většina těchto ploch je chráněná, celkem zde celkem 19 CHKO.

Dovolená na řecké pevnině

Rekreační domy v Řecku

Pod zemí se skrývá více než 8.500 jeskyň. Důvodem tohoto velkého počtu je velké množství vápence po celé zemi. Mnoho jeskyň ještě není prozkoumáno. V těch, do nichž vědci a badatelé již vstoupili, se našla celá řada stop lidského působení: kosti, malby na kamenech, šperky, ohniště. Z toho usuzují, že tu lidé žili před mnoha, mnoha lety. Jeskyně se nacházejí na pevnině a také na ostrovech. I když si to člověk může jen těžko představit - zimní turismus a řecké horské oblasti jsou vzájemně spjaté. Vzniklo již 19 lyžařských areálů, které slibují zimní radovánky.

Dovolená na řecké pevnině
  • Ať už strávíte dovolenou v Řecku v jakoukoliv roční dobu, rekreační dům je vždy ideálním východiskem.

Při objednání rekreačního domu v Attice nebudete litovat

Jednou z lákavých oblastí je například Attika. Je to historický kraj, kde najdeme i dnešní hlavní město Athény. Na poloostrově se vykoupete v Egejském moři. V Attice najdeme i přístav Pireus či mýtické Théby. Sportovci jistě ví, že zde najdeme i město Marathon, podle kterého je pojmenovaný vytrvalostní závod v běhu. Rekreační dům v Řecku je skvělá volba pro rodiny s dětmi.

Na jednom místě můžete relaxovat na prosluněných písečných plážích a koupat se v průzračně čistém moři nebo potom navštívit historické památky, které ovlivnily i dnešní svět. Zlákat vás může i výlet do hor, kde najdete rozlehlé zelené nížiny a lesy. Svou cestu můžete zpestřit návštěvou Marathónského jezera, odkud Athéňané čerpají pitnou vodu.

Oblast Chalkidiki nabízí jedinečnou atmosféru pro strávení rodinné dovolené

Dalším tipem pro vaši rodinnou dovolenou je oblast Chalkidiki. Tu si oblíbí především rodiny, které mají rády dlouhé písečné pláže. Kolem uvidíte spousty zeleně a květů, ale i architektonické skvosty jako například kláštery či jiné stavby. Při pohledu na mapu vás Chalkidiki upoutá svým zvláštním tvarem – tři výběžky (prsty) do moře. Jedna pověst říká, že to jsou tři hroby Poseidonova trojzubce. „Prsty“ se jmenují Kassandra, Sithonia a Athos. Rekreační byty v Řecku jsou okouzlující.

Dovolená na řecké pevnině

Poslední jmenovaný, Athnos, je posvátný a patří mnichům, proto se sem nejezdí na dovolenou. Rekreační dům si ale můžete objednat v oblasti Kassandra nebo Sithonia. Noční život a rušná letoviska si užijete spíše v jižní části Kassadra. Oblast Sithonia je sice klidnější, ale za to vám nabídne přírodní bohatství – klid na plážích v oblasti Kassandra opravu nečekejte. Příroda na poloostrově je vhodná pro pěší turistiku, cyklistiku či autoturistiku. Každý si může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce. Proto neváhejte a objednejte si rekreační dům na řecké pevnině.

Krásná a mýty opředená příroda Olympské riviéry

Jednou z atraktivních oblastí je Olympská riviéra. Oblast na vás přímo dýchne tajemstvími a mytickými příběhy. Dovolená v Řecku bude plná nezapomenutelných zážitků. Dominantou Olympské riviéry je bývalé sídlo bohů – Olymp. Turisté jistě ocení dlouhé písečné pláže s kulisou impozantního horstva. Rekreační dům v Olympské riviéře ocení při letní ale i jarní či podzimní dovolené.

Dovolená na řecké pevnině

V létě se samozřejmě můžete koupat a chytat bronz, na jaře a na podzim zase můžete chodit na procházky do nedalekých hor nesoucí název Olymp – kde nejvyšší hora Mytikas je téměř tři tisíce metrů vysoká. Nejvyšší vrcholky se i v létě mohou pochlubit sněhovou pokrývkou. Celá lokalita je přísně chráněná organizací UNESCO. Olympská riviéra je skvělé místo i pro lidi trpící astmatem, alergiemi či některými kožními chorobami. Turisticky jsou hojně navštěvována letoviska Leptokaria, Nei Pori, Olympic Beach, Paralia nebo Velika.

Rekreační domy v oblasti Erpirus je vhodné místo pro rodinnou dovolenou

Rodinnou dovolenou v Řecku můžete strávit i v oblasti Epirus, kde najdeme malé městečko sloužící zároveň jako přístav – Parga. Nedaleko od pobřeží leží turisticky hojně navštěvovaný ostrov Korfu. Při procházce městem narazíte na typickou architekturu pro řecká přímořská letoviska – nízké domky všech možných barev, mozaika na každém kroku a zeleň obstarávají olivovníky.

Dovolená na řecké pevnině

Rekreační dům v Řecku si můžete objednat nedaleko pláže. Oblast Parga nabízí hned tři turisticky zajímavé pláže – Krioneri, Piso Krionri a Parga. Jsou pokryté pískem a oblázky, samozřejmě nechybí občerstvení. Ani na řeckých plážích se nebudete nudit. Vodní sporty všech náročností tu jsou nabízeny místními prodavači. Vyzkoušet si můžete jízdu na banánu létání padákem. Vášnivé rybáře by mohla zaujmout i možnost rybaření na vybraných místech.