search

Dovolená v Pelion

Kraj kontrastů Pelion, to jsou pláže i lyžařské tratě

Nádherný řecký poloostrov Pelion vyčnívá do Egejského moře na jihovýchodě malebného kraje Thesálie. Svým tvarem háčku ohraničuje Pagasitický záliv, který je díky svým klidným, blankytným vodám, malebným plážím a okolní panoramatické krajině jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou v Řecku. Co zajímavého se na něm vyplatí prozkoumat? Poloostrov Pilion z větší části tvoří stejnojmenný horský masiv, známý svou úchvatnou přírodou bukových, dubových a javorových hájů. Je jako stvořený k rekreačním procházkám, turistice či cyklistice z našich horských chat v Řecku. Nejvyšší vrchol, rozložitý Pourianos Stavros, se tu šplhá do výšky 1 610 metrů a skýtá obdivuhodné vyhlídky na azurové moře.

Z Volosu do kopců Pelionu

Koncem 19. století byla na Pelionu vybudována jednokolejná železnice. Dodnes se tu můžete parním vlakem svést četnými tunely a přes mohutné viadukty a kochat se pitoreskními horskými vesničkami vysoko u mraků. Rezervujte si některý z komfortních rekreačních domů v Řecku a užijte si typicky řeckou, línou a pohostinnou atmosféru. Správním centrem oblasti je starobylý Volos, rozkládající se přímo na severním pobřeží zálivu. Formoval se již v raně antických dobách a v jeho blízkosti se nalézá množství unikátních památek. V Sesklo můžete během ubytování v Řecku spatřit pozůstatky nejstarší řecké akropole z roku 6000 před Kristem.

Sjezdovky v Řecku? Proč ne!

Zkuste si vybrat a objednat z našich prázdninových domů v Řecku a budete svědky zajímavých kontrastů. V Dimini se ukrývají stopy neolitického osídlení, zatímco nejvyšší vrcholky v regionu bývají v zimě pokryty sněhem a od Vánoc do Velikonoc si tu dokonce i skvěle zalyžujete. Lákadlem pro všechny romanticky založené návštěvníky bezesporu jsou roztomilé ostrůvky v Pagasitickém zálivu. Neváhejte se vydat malým člunem například na Prasudu, proslulou okolním křiklavě modrozeleným mořem, nebo na Trikeri, kde se na olivovníky posetém kopci tyčí tajemný ženský klášter.