search

Pronájem bytů a domů ve Volos

Navštivte starověký, byzantský i moderní Volos

Starobylé město Volos se rozprostírá na severním břehu Pagasitického zálivu v nádherném kraji Thesálie. Tento mimořádně malebný přístav je správním centrem okresu Magnesia a poloostrova Pelion na východě pevninského Řecka. Stopadesátitisícová aglomerace s našimi apartmány v Řecku při pobřeží Egejského moře a její okolí nabízí snad vše, co si jen turista může od Středomoří přát.

Blankytné a klidné vody Pagasitického zálivu jsou lemovány fantastickými plážemi s kompletním návštěvnickým komfortem. Na toulkách kolem své vily k pronájmu v Řecku tu však naleznete i romantická, zcela opuštěná zákoutí. Příkladem budiž nedaleké pitoreskní ostrůvky jako Prasud nebo Trikeri, které jsou posety olivovníky a oplývají nádhernými panoramaty.

Největší pamětihodnosti Volosu

Samotný Volos se může pochlubit historií sahající až do neolitických dob. Vznikal na základech starodávných antických měst Demetrias, Pagasae a Iolcos a dnes v něm a jeho okolí objevíte spousty jedinečných památek. Zajistěte si některý z našich rekreačních domů v Řecku a například u obce Seklo objevte pozůstatky nejstarší řecké akropole, vznikem datované do šestého tisíciletí.

Ve Volosu se citlivě snoubí novodobá neoklasicistická architektura s antickými, byzantskými a tureckými pamětihodnostmi. Město je protkáno výstavními promenádami se spoustou obchodů, restaurací a nádherných mořských vyhlídek. Projděte se během ubytování v Řecku po nejznámější z nich, hlavní tepně Argonauts Avenue, jíž dominuje velkolepý byzantský kostel svatého Konstantina a Heleny.

Křížem krážem východním Řeckem

Poloostrov Pelion se východně od Volosu pyšní krásnou přírodou stejnojmenného pohoří, plnou dubových, bukových a javorových lesů. Jedná se o perfektní místo pro turistiku či cyklistiku, a jelikož nejvyšší vrcholky tu dosahují výšek přes 1 500 metrů, v zimě si zde můžete i zalyžovat. Napříč poloostrovem vede k odlehlým, malebným horským vesničkám stará železnice.

Ze svého rekreačního domu v Řecku v okolí města Volos se určitě vypravte na výlety i na další zajímavá místa řeckého jihovýchodu. K nejvýznačnějším patří Larissa, z níž je to kousek na bájnou horu Olymp a ke klášterům Meteora, zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO. Starodávná Trikala skrývá byzantský hrad a osmanskou mešitu a Lamia je známá svou akropolí.