C
| Editor
(First published: )

Dovolená na Slovensku

Během rodinné dovolené si každý člen rodiny chce přijít na své. V destinacích CK NOVASOL nabízíme celou řadu zajímavých míst a akcí. Sestavili jsme pro Vás přehled těch nejdůležitějších, abyste si svou dovolenou mohli dobře naplánovat od samého začátku.

Slovensko, dovolená na dosah ruky

Cestování patří mezi největší zdravé závislosti člověka. Jak však skloubit dosažitelnost turistických atrakcí a cenovou dostupnost? Odpověď přináší dovolená na Slovensku. Ne každý rád cestuje dlouhé hodiny k vysněnému cíli.

Ubytování na Slovensku

Lidé s malými dětmi, senioři a studenti jistě upřednostní magnety našeho sousedního státu. Rekreace je nabitá komfortními možnostmi koupání, sportování, relaxace, poznání a prázdninovými domy na Slovensku za bezvadné ceny. Středoevropský stát nabízí nevšední kulturu, tradice a zvyky. Navíc je poset hrady, zámky, kostely a obdivuhodnými kulturními unikáty. Oslnit mohou písně, duchovní hodnota, tance a folklór. Najdete zde spoustu památek zapsaných v dědictví UNESCO. Osloví vás i divadelní scéna, festivaly, sportovní události a výtvarné umění.

Zažeňte nudu v apartmánech

Co si jako první vybavíte, když se řekne dovolená Slovensko? Určitě lázeňství a termální prameny. V tomto směru si můžete dopřát cenově dostupnou nabídku Podhájské anebo komfort aqvaparku Tatralandia. Cesty turistů vedou i do koupališť a lázní Bardejovské Kúpele Vadaš, Velký Meder, Gino parade Benešová, lázně Rajecké Teplice anebo Aquacity Poprad. Ve všech případech vás čeká absolutní odpočinek v léčivých vodách vysoké teploty. Nesmíme opomenout božské Tatry s nejvyšším bodem Gerlachovský štít. Obrovskou výškou se pyšní i Gerlachovská veža, Lomnický štít a Svinica, Kriváň, Rysy či Predne Solisko. Tisíce vleků splní vaše představy o parádní lyžovačce i odpočinkové dovolené v rytmu turistiky na Slovensku. Lyžování v nejvyšší nadmořské výšce okusíte v Tatranské Lomnici, ve 2 200 metrech. O nevšední zážitek se postarají úchvatné doliny, skvostné vodopády, zmapované krasové jeskyně ležící v národních parcích. Obdivovat můžete i zdejší faunu a flóru.

Senzační ubytování v soukromí přináší dokonalost

Do kulturních památek Slovenska zapsaných na seznam UNESCO je zahrnuto královské město Banská Štiavnica, Spišský hrad, osada Vlkolínec, Bardejov a kostelíky v Karpatech. Také přírodní klenoty nestojí v pozadí. Slovenský kras, Dobšinská ledová jeskyně anebo Bukové pralesy ve Východních Karpatech dokazují senzaci tohoto státu. Užívejte si dovolenou v rekreačních domech na Slovensku. Projeďte hory, jeskyně a města. Živou atmosféru poznáte v divadlech, muzeích, galeriích, barech a kavárnách Bratislavy. Centrum Liptova si budete pochvalovat v Liptovském Mikuláši a Ružomberku. Chuťové buňky ožijí při pojídání halušek, parenice, brynzy anebo kapustnice.

Chaty a chalupy na Slovensku

  • Spišský hrad je jedním z největších hradních komplexů ve Střední Evropě. Dominanta regionu Levoča pochází z 12. století a právem je součástí světového dědictví UNESCO.
  • Zámek Bojnice je snad nejkrásnějším zámkem Slovenska i díky nádherné poloze na Strážovském vrchu. Zde se natáčelo několik filmových pohádek a zámek potěší určitě nejen romantiky. K zámeckému areálu patří i obory.
  • Tatralandia– největší akvapark Slovenska – se nachází u Liptovského Mikuláše. Má nesčetné atrakce pro malé a velké návštěvníky. Termální lázně v šesti celoročně otevřených bazénech a tři letní bazény jsou součástí komplexu, bonusem je nádherný výhled na horskou krajinu v pozadí.
  • Bratislava – hlavní město Slovenské republiky - se v posledních letech proměnila z Popelky v princeznu. K odpočinku Vás zve hlavně úplně zrekonstruované městské centrum s kavárnami a veselými skulpturami. Umíte si představit lepší ubytování na Slovensku ?

Prázdninové domy na Slovensku

Vlkolínec (skanzen UNESCO) – vydejte se po hlavní silnici z Ružumberku, až se objevíte v úplně jiném světě. Kouzelné dřevěné stavby a staří lidé v krojích Vás odvedou do dávno zapomenutých dob.

Jedinečná jízda vorem po řece Váh - začnete v „Pltisko Barierové“ a během hodinové jízdy si můžete vychutnat nádhernou krajinu divoké přírody.

Piešťany – malebné lázně, kde se léčí revmatická onemocnění a onemocnění pohybového ústrojí. Lázeňská zařízení tu pracují od 19. století.

Oravský hrad – 112 m nad řekou Orava bdí na skále Oravský hrad, jeden z nejnavštěvovanějších na celém Slovensku. Byl postaven ve 13. století a během staletí se proměnil v mohutný komplex.

Zemplínská Šírava - obrovská přehrada a rekreační ráj na východním Slovensku (která bývá přezdívána i Slovenské moře) patří k regionům země, které bývají rozmazlovány sluncem. Přehrada se rozprostírá na ploše 33 km², je 11 km dlouhá a 3,5 km široká.