search

Dovolená v Bratislavském kraji

Příroda a památky v hrsti

Kde se odehrává dovolená v Bratislavském regionu?

Tato nádherná část Slovenska se nachází na jihozápadě země. Jižní část je situována podél toku Dunaje a pokračuje až do Rakouska podél toku Moravy. Nachází se zde Malé Karpaty a Podunajská nížina. Srdcem oblasti je Bratislava, kde se konají kulturní akce i mezinárodní veletrhy a výstavy. Dovolená v Bratislavském regionu by se dala charakterizovat třemi dominantami, koupání, slunce a víno. Východní část u Malých Karpat je vinařskou lokalitou s dostatkem lidové architektury. Právě zde je Malokarpatská vinná stezka. Podunajská nížina je symbolem koupání a slunečních paprsků. Sluneční jezera kolem Sence jsou populární dovolenkovou destinací. Rekreační domy Slovenska mají bohaté vybavení a pyšní se docházkovou vzdáleností k místním atrakcím.

Proč ubytování na Slovensku?

Stejně tak jako jinde u našich nejbližších sousedů, tak i v Bratislavském regionu zažijete mnoho prima zážitků. Skládá se z osmi okresů, Bratislava 1 – 5, Pezinok, Senec a Malacky. Co se týče rozlohy, je oblast nejmenší. Hraničí s Maďarskem a Rakouskem. Rodinná dovolená na Slovensku je oblíbená především díky návštěvě hlavního města, Bratislavy. Kroky turistů vedou také ke Slunečním jezerům do Sence. Chaty Bratislavského regionu se nacházejí také poblíž Mezinárodní Dunajské cyklistické stezky a Moravské cyklotrasy. Středem zájmů je rovněž Malokarpatská vinná cesta a zříceniny hradů Devín, Plavecký hrad, Pajštún. Velký zájem je o hrad Červený kámen. Oblast se pyšní bohatým folklórem, vodní nádrží Hrušov a aquaparkem Senec. Za zmínku stojí vyhlídkové plavby po majestátném Dunaji.

Památky architektury a ubytování Bratislava?

Rekreační domy a ubytování na Slovensku

Klíčovou atrakcí je Bratislava, městská památková rezervace. Hlavní město Slovenska se pyšní pestrou historií, veletokem Dunaj, Bratislavským hradem s korunovačními věžemi a nádvořím, gotickým dómem sv. Martina se sochou sv. Martina od sochaře Georga Rafaela Donnera. V letech 1563 – 1830 zde bylo korunováno 11 králů, samozřejmě i Marie Terezie a dalších 8 královen. Velkou podívanou zaručuje Michalská brána, poslední městské opevnění. Mirbachův palác je nejznámějším, dnes je zde umístěna galerie. Dále lze zmínit Starou radnici, renesanční Maxmiliánovu fontánu. Na hlavním náměstí probíhají vánoční trhy a silvestrovské akce. Sbírku bratislavských gobelínu můžete vidět v Primaciálním paláci. Uvolnění slibuje promenáda na Hviezdoslavově náměstí, jemuž vévodí Slovenské národní divadlo a exkluzivní Radisson Blue Carlton Hotel. Dovolená na Slovensku je prostě jedinečná!

Jak na poznání na dovolené v Bratislavském regionu?

Pokud se rozhodnete pro rekreační domy Bratislavského kraje, můžete se těšit na prohlídku zřícen a hradů. Nejznámější je zřícenina hradu Devín, která se tyčí na skalním kopci při soutoku Dunaje a Moravy. Nachází se u něj vzácnost, římské kamenné stavby ze 4. století. Během roku se zde konají historické akce, vystoupení šermířů či soutěže ve střelbě z luku a hody sekerou. V Malých Karpatech je situována zřícenina Plaveckého hradu postavená v letech 1256 – 1273. Chalupy Slovenska jsou také u Pajštúnského hrady. Když budete mít štěstí, spatříte z něj i rakouské Alpy. Neporušeným klenotem je hrad Červený kámen vzdálený jen několik desítek kilometrů od hlavního města. Shlédnete zde šermířské festivaly, představení sokolníků i letní noční akce. Navštívíte muzeum a přiblížíte si život dřívější šlechty.

Co vidět na rodinné dovolené v Bratislavském regionu?

Po celé oblasti najdete půvabné skvosty, příroda byla štědrá. Na každém kroky spatříte silné folklórní prvky i představení tradic a řemesel, a to zejména modranskou majoliku. Dnes je v budově hotel. Chráněná krajinná lokalita Malé Karpaty je mezníkem Záhorské a Podunajské nížiny. Říká se jí také zelené plíce jihozápadního Slovenska. Jižně se tyčí masiv Devínské kobyly, severně Čachtické Karpaty. Všudypřítomné skalní útvary, krasové jevy a doliny jsou na programu dne. Nedílnou součástí jsou jeskyně Driny a Bratislavský lesní park. V podhoří se táhnou vinohrady. Prázdninové domy Bratislavského regionu uhranou stejně jako jeho dechberoucí přírodní krásy.

Co dělat na letní dovolené v Bratislavském regionu?

Radovánky v teplých dnech roku jsou zasvěceny koupání a vodním sportům na Slunečních jezerech v Podunajské nížině. Tato oblast cestovního ruchu je situována u města Senec, které leží jen 25 kilometrů od hlavního města. Rozloha úžasné vodní plochy je 120 ha. Letní dovolená na Slovensku přeje koupání, člunkování, ale i rybolovu. Areál resortu disponuje volejbalovým hřištěm, vodními tobogány, minigolfem i mamutími šachy. Nezapomíná se ani na tenisové nadšence. Klíčem ke štěstí je areál vodních atrakcí Aquathermal s termálními vodami. Ubytování v soukromí Senec je komfortní a nachází se nedaleko cyklostezek, jako jsou Mezinárodní Dunajská cyklistická cesta či Moravská cyklotrasa. Působivá je i Malokarpatská vinná cesta s mnoha vinnými sklípky a všudypřítomnými vinicemi.