Dovolená na Slovensku

Cestujete na Slovensko? Nezapomeňte si zjistit své povinnosti jako řidiče. Zpřísnění dopravních předpisů není jistě pro legraci. Proto se nemůžete divit, že se zvýšily tarify za pokuty. Její výše činí i 1300 eur a viníkovi hrozí zákaz řízení motorových vozidel až na pět let! Při cestování musíte dbát bezpečnosti a pravidel, ať dojedete ke komfortním rekreačním domům. Maximální povolená rychlost na dálnicích činí 130 km/hod. Nejvyšší povolená rychlost mimo obec je 90 km/hod a v obci 50km/hod. Nesmíte opomenout připnout bezpečnostní pás. To je povinnost číslo jedna. Při jízdě se může stát cokoliv a je třeba předvídat. Prohlédněte si nabídky našich rekreačních domů na Slovensku.

Zkraťte si cestu k prázdninovým domům

Tak jako všude jinde platí abstinence za volantem. Nemá cenu riskovat. I když alkohol k relaxační dovolené na Slovensku patří, není s ním možné hazardovat. Pokud se chystáte na rekreaci v zimě, nezapomeňte na zimní pneumatiky. Námraza, led ani sníh nejsou ničím neobvyklým! I cyklisté patří mezi účastníky silničního provozu Slovenska. Povinná přilba při jízdě mimo obec, cyklisté do 15 let ji musejí mít povinně i v obci. Děti do 1 roku nemohou jezdit na kole bez dozoru osoby starší 15 let. Cyklostezky a polní cesty tvoří výjimku. Velmi důležité jsou bezpečnostní reflexní prvky.

Apartmány nabízejí dokonalé pohodlí

Parkování patří k neoblíbeným úkonům řidiče. Na Slovensku musí být zachován volný průchod nejméně 1, 5 metru. V určitých značených úsecích je možno parkovat v menším odstupu. Vše vysvětluje dopravní značka. Využívejte raději hlídaná parkoviště. Telefonování mimo hands-free za jízdy je zakázáno. Povinným je i celoroční svícení. Pro kamiony platí i zákaz předjíždění na dálnicích a rychlostních silnicích. Pokud se chystáte cestovat do apartmánů na Slovensku s dětmi, nesmíte zapomenout na dětskou sedačku a lékárničku.

Ubytování na Slovensku

Povinnost používat během jízdy bezpečnostní pás. Nejvyšší povolená rychlost: v obci 50 km/h, mimo obec 90 km/h, na dálnici 130 km/h. Zákaz jízdy pod vlivem alkoholu a používání mobilního telefonu během jízdy. Hands-free sady jsou povoleny. Dávejte také pozor na povinnost používání dětských sedaček. Přizpůsobte svůj styl jízdy místním poměrům. Všechny komunikace nejsou v odpovídajícím stavu, a proto panuje na mnoha silnicích čilý stavební ruch. Zejména u železničních přejezdů je zvýšená opatrnost na místě. Při nehodě ihned zavolejte policii, která Vám vystavá protokol o vzniklé škodě. Při viditelných škodách musí být z protokolu zřejmé, že Vám bude umožněn bezproblémový výjezd ze země. Doporučujeme parkovat na hlídaných parkovištích, v garážích nebo jinak zabezpečených místech. Pokud to není možné, zaparkujte na dobře viditelném místě a použijte vlastní zabezpečovací zařízení. Pro jízdu po dálnicích budete potřebovat dálniční známku, kterou zakoupíte na hraničních přechodech, poštách nebo čerpacích stanicích. Užijte si skvělé ubytování na Slovensku.