Rekreační domy na Slovensku

Slovenská republika je neuvěřitelně rozmanitá země. Na poměrně malém území můžete najít nesčetné krásy přírody, historické památky a stále živé lidové umění. Přijeďte sem a uvidíte neuvěřitelnou krásu velehor s horskými údolími a vodopády, tajuplné jeskyně a malebné sakrální stavby a hrady. Vychutnejte si pohostinnost zdejších obyvatel a poznejte jejich tradice a folklór. Objevte Slovensko jako zemi folkloru. Tradice, obyčeje a tradiční řemesla našich předků žijí nejen ve skanzenech jakými jsou např. Vlkolínec (UNESCO), Vychylovka nebo Kysuce, nýbrž i na venkově a v malých městech. Můžete obdivovat umění hrnčířů, paličkování, dřevořezby a dráteníků. Pronajměte si chalupy a chaty na Slovensku.

Kulturní památky Slovenska nezklamou

Přemýšleli jste o tom, kde strávit letošní volné letní dny? Rozhodněte se pro dovolenou na Slovensku. Nejenže se nebudete obtěžovat dalekou cestou, vysokými výdaji a zároveň poznáte specifickou slovenskou mentalitu, historické pamětihodnosti, přírodní magnety a zábavu ve dne v noci. Národ otevřený krásnu, dobru a pohodě vás příjemně potěší. Stejně jako pěkně vybavené rekreační chaty. Navíc se nemusíte obávat jazykové bariéry. Na dovolené naleznete dokonalé spojení české, moravské, maďarské, rakouské, polské, německé, ukrajinské a židovské kultury. Slovensko nepostrádá jedinečnost ve své historii, památkách, vědomostech, zručnosti, folklóru, lidových zvycích a duchovnu. Tato země nabízí ideální podmínky pro celoroční rekreaci.

Odpočiňte si v prázdninových bytech

Síle historie a tradic okamžitě podlehnete. Lidovou tvořivost, architekturu a zvyky budete nacházet v každé vesničce i městě. Nesčetné kulturní pozoruhodnosti tvoří hrady, zámky, tvrze, kostely, chrámy, zříceniny i sakrální stavby. Některé z nich jsou zapsány ve světovém kulturním dědictví UNESCO. Nejde jen o budovy a architektonické klenoty, ale i o slovesnost, hudbu, tance, zvyky a produkty zručnosti zachované po celé generace. Banská Štiavnica a její technické památky, Levoča, Spišský hrad a okolí, památková rezervace Vlkolínec, jádro města Bardejov a dřevěné kostely v Karpatském oblouku dostaly nejvyšší ocenění. Je jen otázkou času, kdy přibudou na seznam významného paktu i ostatní magnety Slovenska. Jeskyně Slovenského a Aggtelekského krasu skvěle doplní velkolepé stavby. Prostě skvělé místo pro ubytování na Slovensku.

Seznamte se s parádními apartmány Slovenska

Žhavými želízky v ohni jsou římské antické pamětihodnosti na Dunaji, Gemerské a abovsko kostely s nástěnnými malbami, památník Chatama Sofera, Tokajská vinařská oblast anebo historické jádro města Košic. Přírodní rezervace Tater, krasové doliny, louky a pastviny, gejzír v Herlany anebo Mykoflor Bukovských vrchů čeká na svou nominaci. Dokonalost folklóru, zvykosloví a tradic vytváří senzační podmínky pro dovolenou v rekreačních domech na Slovensku. Jak na vás působí vynášení Morany, Masopust, Tři králové, Velikonoce převlečené v opravdovou tradici a nejen náhražku moderní doby? Určitě vás pobaví i postraší legendy, pověry a mýty, region od regionu zajímavější. Slovenská brynza, trdelník, halušky, parenica patří nedílně k tomuto národu.