Lyžování a termály na Slovensku

Lyžování a krásné termální akvaparky

Horské chaty a chalupy na Slovensku

Slovensko je úžasnou a nám jistě nejbližší turistickou destinací. Vždyť kde se můžete na tak relativně malém území setkat s tolika báječnými lyžařskými středisky a termálními akvaparky. A pokud si chcete užívat opravdového soukromí, není nic jednoduššího než si pronajmout kompletně zařízenou horskou chatu, chalupu nebo apartmán na Slovensku!

Ski Makov

Menší lyžařské středisko Ski Makov se nachází v pohoří Javorníky prakticky na hranici s Českou republikou. 4 vleky v nadmořské výšce 660-948m jsou ideální volbou pro rodiny s malými dětmi a začínající lyžaře. Naše horské chalupy a chaty na Slovensku u lyžařského střediska Makov najdete např. přímo v obci Makov nebo v obcích Klokočov, Šupíkovci a Velké Rovné. Novou sílu načerpáte určitě v celoročně otevřeném termálním světě Aphrodite Rajecké Teplice.

Snow Paradise Velká Rača

Lyžařské středisko Snow Paradise Velká Rača Oščadnica patří k nejmodernějším na Slovensku. Všech 14km sjezdovek v nadmořské výšce 630-1050m se uměle zasněžuje, takže lyžařská sezóna zde trvá od listopadu do dubna. Milovníci snowboardingu se mohou těšit na perfektní snow park. Kvalitní ubytování u lyžařského střediska Velká Rača nabízejí naše chaty a rekreační domy na Slovensku v obcích Oščadnica, Krásno nad Kysucou, Čadca-Rieka, Skalité, Radostka nebo Korchánovci. Ve městě Dolný Kubín se nachází také zcela nový a moderní akvapark AquaRelax Dolný Kubín ve tvaru pyramidy.

Vrátna Free Time Zone

Jedno z nejlepších lyžařských středisek na Slovensku Vrátna Free Time Zone leží v národním parku Malá Fatra. 14 vleků a 2 lanové dráhy v nadmořské výšce 600-1709m nabízí vynikající podmínky i pro náročné lyžaře a skialpinisty.

Dětský park Kids Zone a večerní lyžování je samozřejmostí. Chcete-li si pronajmout chatu nebo apartmán na Slovensku u lyžařského střediska Vrátna dolina, podívejte se na naše horské chaty a apartmány v obcích Terchová, Biely Potok, Zázrivá, Belá-Velhora nebo Dolný Kubín. V malé obci Bešeňová se nachází oblíbený a samozřejmě celoročně otevřený termální akvapark Gino Paradise.

Skipark Ružomberok a Park Snow Donovaly

V lyžařském středisku Skipark Ružomberok se nachází mimo jiné nejdelší uměle zasněžovaná sjezdovka na Slovensku měřící 3,9km. Areál se nachází v nadmořské výšce 545-1209m a kromě 6 vleků a 2 lanovek je k dispozici také dětský vlek a lyžařská školka. Více informací: www.skipark.sk Moderní lyžařské středisko Park Snow Donovaly ve výšce 910-1361m poskytuje perfektní podmínky pro milovníky sjezdového lyžování (celkem 11km sjezdovek), ale také pro příznivce běžek, vždyť v rámci areálu se pravidelně upravuje 25km běžeckých tratí! Naše ubytování na Slovensku u lyžařských středisek Ružomberok a Donovaly naleznete např. v obcích Donovaly, Liptovská osada, Lúčky, Bukovina nebo Dúbrava. Pro odpočinek a uvolnění si určitě zajeďte do termálního akvaparku Aqua-Vital Lúčky s několika termálními bazény a perfektním saunovým světem (doporučujeme římskou parní koupel nebo mentolovou saunu)

Chopok-Jasná a Chopok-Kosodrevina

Lyžařská střediska Jasná Chopok Sever a Kosodrevina Chopok Jih jsou součástí největšího lyžařského střediska na Slovensku Chopok Sever/Jih. Pro oba areály lze zakoupit společný skipas a k dispozici je poté 25km sjezdovek v nadmořské výšce 900-2024m!

Kompletně vybavené a zařízené horské chaty a chalupy u lyžařského střediska Chopok Sever a Chopok Jih najdete např. v obcích Krpáčovo, Mýto pod Ďumbierom, Liptovský Ján-Uhorská Ves, Liptovský Trnovec, Ráčková, Liptovská Anna nebo Nemecká. Proslulý termální akvapark Tatralandia je největší celoročně otevřený vodní svět zábavy s nádherným výhledem na Nízké Tatry a Roháče (Západní Tatry)

Zuberec a Spálená

Menší lyžařská střediska Zuberec-Janovky a Zuberec-Milotín v nadmořské výšce 750-1055m si oblíbily zejména rodiny s dětmi a méně nároční lyžaři. Ti zdatnější mohou popojet jen o několik kilometrů dále do střediska Roháče-Spálená, kde se nachází i krásné běžecké tratě (1030-1500m). Naše útulné chaty a horské prázdninové domy na Slovensku přitom najdete např. v obcích Podbiel, Oravský Biely Potok, Zuberec nebo Bobrov. Na Oravě se nachází také krásný celoročně otevřený termální park Meander Park Oravice s vysoce mineralizovanou vodou vyvěrající až z hloubky 1611m

Tatranská Lomnica

Lyžařské středisko Tatranská Lomnica ve Vysokých Tatrách se rozkládá v nadmořské výšce 886m (Jamy) až 2196m (Lomnické sedlo). Vynikající sněhové podmínky a terény pro začínající lyžaře i pro ty nejzdatnější! Horské chaty na Slovensku jsou to pravé pro Vaši dovolenou. Pokud hledáte opravdu kvalitní ubytování u lyžařského střediska Tatranská Lomnica a chcete mít veškerý komfort i soukromí, podívejte se na naše horské chaty a apartmány v obcích Velký Slavkov, Tatranská Kotlina, Stará Lesná nebo Mlynčeky. 7km od Kežmarku se nachází malá obec Vrbov se stejnojmenným termálním akvaparkem Vrbov, který byl nedávno moderně přebudován a přestavěn.

Štrbské Pleso

Jedno z nejlepších a nejpopulárnějších lyžařských středisek Štrbské Pleso ve Vysokých Tatrách leží v nadmořské výšce 1376-1860m. Všech 8km sjezdovek je uměle zasněžovaných a pro přepravu návštěvníků slouží 3 vleky a 3 lanovky. Co si od ubytování na Slovensku přát víc? Dovolenou na Slovensku si jistě skvěle užijete. Naše horské chaty a chalupy u lyžařského střediska Štrbské Pleso se nacházejí např. v obcích Mlynčeky, Štola a Mengusovce. Pravděpodobně nejmodernější celoročně otevřený termální akvapark na Slovensku Aquacity Poprad leží přímo nad geotermálním pramenem a nabízí mimo jiné 13 termálních a relaxačních bazénů.