Podmínky pro příjezd na Slovensko

Rekreační domy na Slovensku

Cestování na Slovensko je snadné, dostupné a není třeba se bát náročných zákonných povinností pro turisty. Aktuální podmínky je třeba sledovat a dodržovat, i když se chystáte k našim sousedům. Pokud se chcete v klidu a bez problémů dopravit k rekreačním domům na Slovensku, vždy si raději zjistěte platné zákony nutné pro vstup a pobyt. Myslete na to, že převoz věcí osobní potřeby nepodléhá v rámci Evropské Unie clu. Pokud si nestihnete proměnit české koruny, můžete si je bez obtíží vyměnit, dokonce využit bankomatu a směnáren. Trvalý vývoz kulturních památek je zakázán. Lze ji vyvézt maximálně na 3 roky. Podrobnější informace si lze zjistit na stránce Ministerstva kultury.

Cestovní doklady

Čeští turisté potřebují pro návštěvu Slovenské republiky alespoň ještě 6 měsíců platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Děti potřebují dětský cestovní pas s fotografií. Řidiči potřebují platný řidičský průkaz, doklady o vozidle a mezinárodní zelenou kartu o pojištění vozidla.

Celní předpisy

Při pobytu za účelem dovolené na Slovensku se na zboží osobní potřeby nevztahují žádné celní předpisy.

Zajímavé nabídky apartmánů

Moderní dovolená se neobejde bez cestování se zvířaty. I v případě, že se chystáte na Slovensko, je nutno zajistit zvířeti cestovní pas. Na něm jsou zapsány záznamy o absolvovaných očkováních zvířete. Také je zakázán převoz ohrožených druhů živočichů a rostlin anebo jejích částí. Nádherné Slovensko můžete spatřit jen s platným cestovním dokladem anebo průkazem totožnosti, proto je žhavým dovolenkovým místem. Dítě cestující s rodiči musí vlastnit osobní cestovní pas s fotem, navzdory tomu, že je zapsáno v průkazech rodičů. Cestovní doklad musí být platný ještě alespoň půl roku. Bez víza se můžete pohybovat po zemi nanejvýš 3 měsíce. Užijte si ubtování na Slovensku bez komplikací.

Pohodlní a klid zažijete v rekreačních domech

Při pobytu na Slovensku je nutné si s sebou vzít průkaz zdravotního pojištění, který se musí předložit při ošetření lékaři. Není třeba se nijak očkovat, jen je nutno dbát na svůj aktuální zdravotní stav a vybavit se prášky, krémy anebo spreji proti kašli, horečce, rýmě dle potřeby. Rychlá lékařská pomoc 155, policie 158, požární ochrana 150 a horská služba 18 300. Cestování automobilem vyžaduje platný řidičský průkaz, doklady o vozu a mezinárodní zelenou kartu o pojištění vozidla. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/hod, mimo obec 90 km/hod a na dálnici je možno jet 130 km/hod. Vydejte se na dovolenou do apartmánů na Slovensku a připravte se na zážitky velkolepého formátu.