search

Dovolená v Prešovském kraji

Lázeňství, památky i lyžování

Proč je rodinná dovolená v Prešovském kraji na jedničku?

Tato jedinečná část slovenského území leží na severovýchodě země a line se ze západu na východ. Tvoří hranici s Polskem a Ukrajinou. Centrem všeho dění a třetí největší metropolí státu je Prešov. Zajímavou destinací je Šariš s městem Bardejov, jež je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Šariš se může pochlubit hustotou dřevěných kostelů. Turisticky vyhledávané jsou Bardejovské lázně. Nedílnou součástí kraje jsou Vysoké tatry oblíbené pro turistiku, horolezectví a lyžování. Tatranský národní park a nespočet klimatických lázní dělá z této lokality ojedinělost. Chaty Slovenska potěší poblíž zámečků, klášterů, hradů a přírodních pokladů. Lze zmínit Slovenský ráj a Spišský hrad. Dovolená v Prešovském kraji ohromí městem Levoča, Východními Karpaty s pralesovými porosty.

Kam vyrazit na dovolenou na Slovensko?

Rekreační domy a ubytování na Slovensku

I když se rozhodnete pro rodinnou dovolenou v Prešovském kraji, neprohloupíte. Uvítají vás pozoruhodnost 13 okresů, Prešov, Bardejov, Humenné, Kežmarok, Levoča, Medzilaborce, Poprad, Sabinov, Snina, Stará L´ubovňa, Svidník a Vranov nad Toplou. Stěžejní metropolí Šariše je Prešov s historickými šperky rozléhající se především na Hlavní ulici. Lze jmenovat farní kostel sv. Mikuláše a Klobušický palác. Turisty láká prohlídka Rákócziho paláce, Neptunovy fontány a vinařského muzea či katedrály sv. Jana Křtitele. Romantická dovolená na Slovensku je spjata s městem Bardejov s měšťanskými domy s průčelími. Uhrane i bývalá radnice, bazilika minor sv. Egídia se souborem 11 pozdně křídlových oltářů z 15. století a městské opevnění s 3 branami a 10 baštami.

Dovolená na Slovensku a zámky?

Možná si myslíte, že je letní dovolená na Slovensku nezajímavá, ale to je omyl. Milovníci historie a turistiky dobudou četné hrady, zámky, zříceniny a kláštery. Ve Spišské Belé se vypíná zámeček Srážky, perla slovenské renesanční architektury. Červený klášter u obce Lechnica leží po impozantním vrchem Tři koruny. Kežmarský hrad uvidíte při vašem putování do Vysokých Tater. Rekreační domy Prešovského kraje vás povedou až k čarokrásnému Lubovnickému hradu, který se vypíná na vápencovém vrchu vysokém 711 metrů. Na východě Spíše spatříte Spišský hrad, největší zříceninový komplex střední Evropy. První doložená zmínka o hradu pochází z roku 1120. Kolem kolosu vede naučná stezka Sivá Brada-Dreveník.

Příroda a horské chaty Prešovského kraje?

Nadšenci turistiky, jízdy na horském kole i adrenalinových sportů si přijdou na své v Národním parku Pieniny a ve Slovenském ráji. Východní Karpaty s pralesovými porosty v Poloninách dýchají božskou přírodou a roku 2007 byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO i prales Stužica, Havešová, Rohlík v Bukovských vrších a Kyjovský prales ve Vihorlatských lesích. Nutno říci, že je lokalita protkána dřevěnými kostelíky. V každém případě musíte navštívit Vysoké Tatry, velehory rozprostírající se severně od Alp. Cestou necestou spatříte Gerlachovský štít, Kriváň, na 100 ples, vodopády a navštívíte Belianskou jeskyni. V zimě se potěšíte lyžováním ve Ski Drienica u Šariše. Útulné horské chaty Prešovského kraje vám zajistí pohodlí po náročných výšlapech a lyžařských výkonech.

Znáte největší atrakce u chalup Prešovského kraje?

Pro všechny návštěvníky této přírodními drahokamy a perlami architektury prošpikované země doporučujeme navštívit nejen Vysoké Tatry, Slovenský ráj a Poloniny, ale také Bardejov, Spišský hrad a dřevěné kostelíky v Šariši a Zemplíně. Prázdninové domy Slovenska míří až do Levoče, kde jsou úžasné stavební monumenty a největší dřevěný oltář na světě. Výletníci se mohou těšit na městské hradby, kostel sv. Jakuba, levočskou radnici s arkádami a dechberoucí přírodu. Kulturní vyžití zajišťuje Muzeum moderního umění Andyho Warhola v Mezilaborcích, kartuziánský Červený klášter i skanzeny. Lázeňství v Bardejově osvěží tělo i ducha. Rodinná dovolená Prešovského kraje od NOVASOL je pestrá jako malířova paleta.

Jak na výhody Slovenska od NOVASOL?

Rekreace s NOVASOL přináší vždy četné výhody. To platí pro dovolenou na Slovensku. V létě vás potěší koncept zahradní nábytek PLUS, který zajišťuje dostatek lehátek a jiného venkovního relaxačního vybavení. Absolutním hitem je dovolená pro dva s 20% slevou! Pro milovníky koní jsou připraveny letní domy poblíž jízdáren. Vybírejte z rekreačních objektů s myčkou, pračkou, internetem, vířivou vanou i saunou. V zimě se budou hodit horské chalupy Prešovského kraje s krbem nacházející se poblíž sjezdových a běžeckých tratí. Za zmínku stojí i prázdninové domy zvláště vhodné pro domácí mazlíčky, stačí jen sledovat symboly s ikonkou psa. Rezervujte si domy umístěné kousek nebo jen pár kilometrů od zábavních parků, koupališť a zoologických zahrad!