search

Dovolená v Trenčianském kraji

Relaxace v lázních a krásné zámky

Co uvidíte na dovolené v Trenčínském regionu?

Oblast se rozkládá na západě Slovenska a hraničí s Českou republikou. Věřte, že jsou srdcem kraje historické město Trenčín a mohutná řeka Váh. Turisté si oblíbili dovolenou v Trenčínském kraji díky četnosti termálních destinací, Trenčianské Teplice, Bojnice i Nimnica jsou hlavními lákadly. Nejvýznamnějším drahokamem je Bojnický zámek, ale nelze opominout ani zámečky a hradní zříceniny, Topol´čianský a Uhrovecký hrad. Za zmínku stojí pozůstatky hradů Beckov a Čachtice. Rekreační domy Slovenska padnou do noty všem, kteří si chtějí odpočinout v nitru krásné přírody a zároveň prahnou po luxusní relaxaci a sportovních aktivitách. NOVASOL vám pomůže ke splnění snu o super dovolené v blízkém zahraničí.

Rodinná dovolená v Trenčínském regionu?

Památkami a přírodními jevy prošpikovaný region je rozdělen na devět okresů. Jmenovitě Trenčín, Nové mesto nad Váhom, Myjava, Ilava, Púchov, Povážská Bystrica, Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Prievidza. Nejvíce perel architektury má Trenčín, římský nápis na skále hradu svědčí o působení římských vojsk ve střední Evropě. Město je centrem konání mezinárodních veletrhů a festivalů. Samostatným regionem je Hornonitranský rozprostírající se kolem horního proudu řeky Nitra. Jeho perlou je Bojnický zámek, zříceniny a středověké hrady. Romantická dovolená v Trenčínském kraji nemá chybu. Myjava je doslova zasypána architektonickými divy a konají se zde festivaly folklóru i evropské kultury, vánoční trhy a motocross. Povážská Bystrica dominuje hradem, kostely a menšími zámky. Chaty Slovenska jsou situovány do města Prievidza, kde leží delikatesní zámek Bojnice.

Je ubytování Slovenska spojeno s historií?

Na každém kroku se budete potkávat se střípky i většími střepy historie. Letní dovolená v Trenčínském regionu se odehrává v Novém městě nad Váhom, kde se nachází opevněný kostel Narození Panny Marie, židovský hřbitov a muzeum. Partizánske vyzývá k návštěvě kostela Božského Srdce Ježíšova a vodního hradu ze 14. – 15. století. Ilava zaujme stejnojmenným hradem, kde se nachází věznice. Púchov leží při československé hranici a vyniká římskokatolickým kostelem Všech svatých, evangelickou farou, Župním domem i kaplemi. Rekreační domy Slovenska najdete i v Bánovcích nad Bebranou, kde spatříte mnohé sochy, pomníky, kříže, kostely, synagogu i sloupy. Je zajímavé, že jsou památky našich nejbližších sousedů plné tajemna.

Kde jsou hrady na dovolené v Trenčínském regionu?

Nejpopulárnější je Trenčianský hrad, od 11. století pyšnící se titulem královský. Největší důležitost měl v dobách tureckých vpádů. V areálu je muzeum, ale také paláce a Matúšova věž. Pastvou pro oči jsou dělové bašty a hladomory. Neustále se zde konají noční prohlídky, koncerty i středověké hry. Bojnický zámek, elegantní slovenské stavbě, je soustředěno muzeum a soubor obrazů s názvem Bojnický oltář. Nechybí vystoupení historického šermu a scéna sokolníků Aquila. Dovolená v Trenčínském kraji je oblíbená u zříceniny Čachtického hradu. Sídlo krvavé hraběnky Alžběty Báthoryové láká i po mnoha staletích. Prázdninové domy Slovenska nejdou daleko od zříceniny hradu Beckov, jež se vypíná na strmé skále.

Co dělat u letních domů Slovenska?

Pokud se ocitnete na letní dovolené v Trenčínském regionu, musíte navštívit jedny z mnoha termálních koupališť. Nejznámější jsou Trenčianské Teplice ležící na západě země. Pyšní se léčivými účinky termálních vod a nacházejí se v nitru přírody, proto se jim říká perla Karpat. Konají se zde akce, jako jsou Hudební léto, festival komorní hudby či filmu a umění. Areál je obehnán anglickým parkem s jezerem. Lázeňské město Bojnice osloví teplými sirnatými prameny, jež jsou známé již ze středověku. Léčí se tady pohybové ústrojí a nervové nemoci. Ubytování Slovenska vás zavede také do lázní Nimnica, které ohromí pramenem léčícím nemoci trávicí soustavy, dýchacích cest i pohybového aparátu.

Jaká je příroda Trenčínského kraje?

Možná si myslíte, že je dovolená v Trenčínském kraji spíše oddychového a poznávacího rázu, ale jste na omylu. Reliéf krajiny je více členitý. Jižně je pahorkatina, sever je poset horskými hřebeny. Oblastí se táhne řeka Váh rozdělující krajinu na dva díly. Západně se tyčí Bílé Karpaty, východně končí kotlina Považským Inovcem, Strážovskými a Súlovskými vrchy. Západně se objevují Javorníky. Východní část je ohraničována skalami Malé Fatry, Žiaru, Kremnickými vrchy, Vtáčníkem a Tríbečí. Jihovýchodní lokalitou protéká řeka Nitra a dále na jih je Podunajská pahorkatina. Sportovní aktivity, jako jsou pěší turistika, cyklistika, jízda na koni, horolezectví i adrenalinové sporty zde mají dveře otevřené. Chaty Slovenska od NOVASOL se vám stanou útočištěm!