search

Dovolená v Trnavském kraji

Termální prameny a vůně přírody

Co je zajímavé na dovolené v Trnavském regionu?

Pro všechny, kteří prahnou po odpočinkové, aktivní i poznávací rekreaci, je určena dovolená v Trnavském regionu. Je skvělé, že hraničí s Českou republikou, Maďarskem a Bratislavským krajem. Jádrem všeho dění a největší metropolí je Trnava, jejíž srdce je přímo nabito sakrální architekturou. Za zmínku stojí i Piešťany věhlasné svými lázněmi. Kroky turistů vedou do malých Karpat, jeskyní Driny či Smolenického krasu. Chalupy Slovenska leží u zámků a hradů, jako jsou Ostrý Kámen, Dobrá Voda, Smolenický zámek a Korlátka. Lázně ve Smrdách, šaštínská bazilika i drahokamy Skalice patří k výsostem záhorské lokality. Podunají je propleteno termálními koupališti a klíčovou atrakcí jsou vodní mlýny na malém Dunaji. Turistika, cyklistika, jízda na koni, koupání v blahodárných vodách i poznání architektury větších měst zaujmou i nejnáročnějšího výletníka.

Znáte regiony Trnavského regionu?

Přírodními divy a kulturními perlami nabitý region se skládá ze sedmi krajů, jsou jimi Trnava, Piešťany, Hlohovec, Galanta, Dunajská Streda, Senica a Skalica. Trnavě se říká slovenský Řím, to kvůli cenným architektonickým stavbám. Kostely najdete doslova na každičkém kroku. Lázeňské město Piešťany ležící pod Považským Inovcem a dolním Povážím. Dominuje termálními prameny a sirným bahnem. Jejich účinky jsou světoznámé. Dovolená v Trnavském regionu vás zavede i do Skalice pyšnící se impozantní záhorskou přírodou. Dunajská Streda je nejpopulárnější letovisko jižního Slovenska, ani zde nechybí bazény s termální vodou s teplotou až do 40 stupňů Celsia. Galanta nadchne dechberoucími perlami historie a Hlohovec nádherným renesančně-barokním zámkem.

Kam za památkami v Trnavském regionu?

Jako první se zastavíme v městské památkové rezervaci, Trnavě. Slovenský Řím se pyšní církevními stavbami, které se snad nedají ani spočítat. Už v roce 1238 se stala metropole svobodným královským městem. Ihned zaujme opevnění pocházející z 13. – 16. století. Největší atrakcí je městská věž postavená v gotickém duchu. V každém případě musíte vidět univerzitní kostel s dřevěným hlavním oltářem z roku 1640. Náměstí sv. Mikuláše ukrývá románský kostelík i baziliku sv. Mikuláše. Od roku 1978 je město prvním slovenským biskupským sídlem. Romantická dovolená v Trnavském regionu nikdy nezklame a seznámí vás s klíčovými historickými momenty země. Mrkněte na web NOVASOL a získejte pro sebe super chaty Slovenska!

Jsou u apartmánů Trnavského regionu zajímavosti?

Prázdninové a rekreační domy na Slovensku

Ani jiná města se nedají zahanbit. Skalica je proslulá trdelníkem, Francovkou, záhorskou přírodou i skvosty historie. Leží v Záhorské nížině a táhne se až k Bílým Karpatům v povodí Moravy. Výletníky lákají každoročně konající se Skalické dny a Trdlofest. Najdete zde 6 velkých a 9 menších sakrálních budov. Dominantou je náměstí trojúhelníkového tvaru. Houbaři si přijdou na své ve Zlatnické dolině. Dovolená na Slovensku uhrane koupáním i památkami. Piešťany mají svůj zlatý hřeb, a to samovolně obnovující se zásobu léčivého bahna, které skvěle působí na nervová onemocnění a revmatismus. Lázně Smrdáky se jmenují dle zápachu sirovodíkových pramenů, o kterých se traduje již od 16. století. Hlohovec je pověstný zámkem postaveným z pouhé slovanské osady a výrobním závodem koncernu Zentiva. Rekreační domy Trnavského kraje jsou i blízko města Senica, kde je k vidění městský park, kaple sv. Anny a Záhorské galerie.

Co dělat na letní dovolené v Trnavském regionu?

V CHKO Malé Karpaty, která je mapována Záhorskou a Podunajskou nížinou a je nazývána zelenými plícemi Slovenska si užijete pěší turistiky jízdy na horském kole a koni. Lokalita zaujme dolinami, skalními útvary a krasovými divy. Smolenický kras ukrývá jeskyně Driny, které jsou jedinou zpřístupněnou jeskyní západního Slovenska. Dovolená v Trnavském regionu je zajímavá i pobytem v Bratislavském parku. Pár desítek kilometrů jsou odtud vzdálená Sluneční jezera. Výšlap na zříceninu hradu Ostrý Kámen z 13. století slibuje pěkné zážitky. To stejné platí i pro Korlátku a Dobrou Vodu. Své kouzlo má Smolenický zámek s mohutnou věží. Populární je ubytování Slovenska u poutního místa Šaštín, zdejší bazilika Sedmibolestné Panny láká turisty ze zahraničí.

Vodní díla a rodinná dovolená Slovensko?

Kroky turistů vedou k vodním mlýnům na Malém Dunaji. Vodní tok je splavný a nenáročný. Slibuje romantiku i pestré sportovní zážitky. Odpočinek zajišťují termální koupaliště Dunajská Streda, Topolníky a Velký Meder. Vodní dílo Gabčíkovo láká výletníky všech věkových kategorií. Bylo postaveno jako ochrana proti povodním, ale dodává i elektřinu. Nároční návštěvníci se mohou těšit na pěkné výletní plavby a nádhernou okolní přírodu. Samozřejmě lze využít i termální koupaliště Vincov Les, Aquapark Senec, centrum Galandia, Funny Park Piešťany, vodní areál s tobogány Velký Meder a Thermalpark Dunajská Streda. Dejte přednost prázdninovým domům Trnavského kraje od NOVASOL, které nabízejí komfort i romantiku.