Proč vyrazit do apartmánů na Slovensku?

Relaxační dovolená nejen v Tatrách

Milovníci dech beroucí přírody a impozantních historických klenotů, ale tak vášniví lyžaři, sportovní nadšenci pěší turistiky a jízdy na horském kole ocení ubytování Slovensko od NOVASOL. Ať už se chystáte do Slovenské republiky za romantikou, zábavou, poznáním, sportem anebo odpočinkem, čekají na vás nezapomenutelné chvíle. Tento vnitrozemský stát je členskou zemí EU a hraničí s Českou republikou, Rakouskem, Maďarskem, Ukrajinou a Polskem. Hlavním městem je Bratislava, které se pyšní nádherným Bratislavským hradem, katedrálou sv. Martina, Starou radnicí s muzeem a Primaciálním palácem. Kroky turistů vedou k Modrému kostolíku, secesní stavbě z počátku 20. století. Pokud se vydáte ke zřícenině hradu Devín, jež je vzdálena z centra asi 12 kilometrů, budete mít výhled i na soutok Dunaje a Moravy. Rodinná dovolená na Slovensku nabízí však mnohem více! Velkou popularitu mají tajemný Čachtický hrad i překrásná Dobšínská ledová jeskyně u Rožňavy.

Kam vyrazit od chalup Slovenska?

Jakmile se zabydlíte v komfortních pronájmech od NOVASOL, můžete vyrazit za klíčovými atrakcemi. Sportovně založení turisté ocení čtvrté největší slovenské pohoří, Malá Fatra, které leží na česko-slovenské hranici a je jako stvořené pro vysokohorskou turistiku. Z Vrátné doliny vystoupáte na věhlasný vrchol Rozsutec, 1 610 m. Vysoké Tatry ohromí dostupností služeb cestovního ruchu, lanovkou na Lomnický štít, náročným výstupem s průvodcem kolem Štrbského Plesa až na Gerlachovský šťít, zimními sporty i koupáním v aquaparku Tatralandia. Trefou do černého je poznání Slovenského ráje, který je pověstný hlubokými soutěskami, které lze přecházet po umělých lávkách a žebřících. Velkou raritou jsou vodopády, soutěska Vel´ký Kysel´a Suchá Belá. Adrenalin zažijete v kaňonovitém údolí řeky Hornád. Chaty Slovenska se nacházejí i v lokalitě Pieniny. Jedná se o 17 kilometrový úsek řeky Dunajec mezi hranicí Polska a Slovenska. Dunajec vytváří za Červeným Kláštorom divokou soutěsku s úžasnými meandry. Letní dovolená Slovensko vás zavede k nejzajímavějším atrakcím.

Dovolená Slovensko a památky?

Klid a divokost přírody ochutnáte v NP Poloniny v nejvýchodnějším výběžku země. Nedivte se, když potkáte na procházce medvěda! Letní dny jsou spojeny s koupáním v termálním koupališti Benešová anebo ve vodní nádrži Orava. Benešová potěší teplou vodou, tobogány, wellness. Oravská přehrada má vodu chladnější, ale oblíbí si ji milovníci windsurfingu i rybaření. Navštivte i nedaleký skanzen Zuberec, zážitek je famózní. Nelze minout chalupy Slovenska od NOVASOL ani město stříbra a drahých kovů, Banskou Štiavnicu a osadu Vlkolínec, jež náleží na seznam UNESCO. Nejrozsáhlejší slovenská zřícenina, Spišský hrad, je symbolem země. I tato perla je pod záštitou UNESCO, a to společně s kostelem v obci Žehra s freskami s 13. století a vesnicí Levoča, která se pyšní gotickým křídlovým oltářem mistra Pavla v bazilice sv. Jakuba. Děti potěší dovolená na Slovensku v Čičmanech, kde spatří „malé perníkové chaloupky“, soubor lidové architektury ve Strážovských vrších. Navštivte i folklórní festival Východná s ukázkou lidových řemesel.