search

Dovolená v Žilinském kraji

Relaxační dovolená se vším všudy

Co je na dovolené v Žilinském kraji nejlákavější?

Zajímavá už je poloha regionu, rozléhá se na severozápadě Slovenska a hraničí s Českou republikou a Polskem. Hospodářským a kulturním srdcem je Žilina nejvýznamnějším objektem Oravský hrad. Dále lze jmenovat i hrady Strečno, Lietavu, Liptovský a Hričovský hrad. Největší památkou lidové architektury je Vlkolínec. Sakrální stavby zastupují dřevěné kostelíky ve Svatém kříži, Leštinách a Tvrdošíně. Wellness relaxaci zajišťují Rajecké Teplice a Lúčky. Přírodní divy patří Malé a Velké Fatře, Chočským vrchům a Nízkým Tatrám. Chalupy Žilinského kraje jsou u vodních nádrží a aquaparku Tatralandia. Dovolená na Slovensku ve stínu vysokých hor, památek UNESCO a prastaré architektury je stěžejním bodem zájmů.

Kam vyrazit na dovolenou v Žilinském kraji?

Turisticky populární kraj je složen z 11 okresů, Žilina, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Město, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Teplice a Tvrdošín. Perla na Váhu, Žilina, je městskou památkovou rezervací. Nejvíce osloví kostelem Nejsvětější Trojice s balustrádou, jež tak trochu vypadá jako pražské Hradčany. Lze zmínit Burianovu věž, barokní kostel Obrácení sv. Pavla Apoštola, starou radnici a kostel v Závodie. Budatínský hrad patří k cenným stavbám. Šperkem zapsaným na seznam světového dědictví UNESCO je Vlkolínec v Ružomberku. Jde o komplex lidové architektury, o osadě se poprvé mluvilo v roce 1376. Rekreační domy Žilinského kraje od NOVASOL nadchnou pohodlím a blízkým přístupem památek.

Jsou u chalup Žilinského kraje hrady?

Rekreační domy a ubytování na Slovensku

Orlí hnízdo neboli Oravský hrad se tyčí na skále nad řekou Orava. Jeho výstavba začala asi v roce 1241 a byl vybudován na místě starého dřevěného hrádečku. Zajímavé jsou tři vstupní brány s tunelem s podzemními chodbami. Mezi okouzlující hrady patří také Lietava rozhlížející se kousek od Rajeckých Teplic. Zřícenina uhrane magií dávných časů. Pozůstatky Hřičovského kolosu u Váhu kdysi tvořily dechberoucí stavbu vybudovanou v roce 1365. Letní dovolená na Slovensku vyzývá k návštěvě Súlovského hradu u stejnojmenných skal, jehož prý vystavili Husiti. Poblíž ruin hradu Likava najdete chalupy Žilinského kraje. Liptovský hrad leží v Chočských lesích v nadmořské výšce 993 metrů.

Letní a zimní radovánky a dovolená na Slovensku?

Když dáte přednost fenoménu letní dovolená Slovenska, můžete se těšit na nekonečné volnočasové aktivity a především vodní radovánky. Wellness radosti v Rajeckých a Turčianských Teplicích nemají konkurenci. Aquapark Turčianské Teplice slibují rekreaci pro všechny generace. Nechybí masáže, vířivky, tobogány Kamikadze ani procházky po nádherném okolí. Vodní království Tatralandia je přístupné celoročně. Tropický ráj pod Tatrami nabízí koupání v termální a mořské vodě o 30 stupních Celsia. Velkou výzvou jsou aqvaparky Benešová a Oravice. Zimní dovolená v Žilinském kraji se odehrává v resortech Velká Bača, Zuberec, Vrátna, Skipark Ružomberok a Jasná. Lyžařské podmínky jedna báseň jsou jistotou!

Jak se zabavit na rodinné dovolené v Žilinském kraji?

Vydejte se na Malou a Velkou Fatru, do Chočských vrchů, Nízkých a Západních Tater! Turistika, cyklistika a unikátní možnosti koupání na jednom místě. Národní park Malá Fatra nabízí túry kolem soutěsek, roklí, hřebenovky i skalních štítů. Kroky turistů vedou k Šútovskému vodopádu, Horní a Dolní Díře či na Fatranský Kriváň. Velká Fatra se rozprostírá ve středu země a je tvořena lesy, dolinami a skalami. Rodinná dovolená na Slovensku míří do Nízkých Tater, kde spatříte krasové delikatesy a jeskyně. Milovníka přírody zaujmou Demänovské jeskyně, kde se sekáte s kamzíkem, svištěm i medvědem! Výstupy na Chopok a Ďumbier jsou určeny pro vytrvalé a zkušené výletníky!