search

Dovolená ve Slovinsku

Rekreační domy ve Slovinsku

Slovinsko, malá zelená země mezi Alpami a Jaderským mořem, je doslova koncentrátem nejrůznějších podob krajiny. Středomořské podnebí panuje na jaderském pobřeží, zatímco ve vnitrozemí Slovinska na „sluneční straně Alp“ převládá spíše alpské klima. 

Kontrasty vyplývající z těchto vlivů mají hlavní zásluhu na tom, že je Slovinsko velmi zajímavou turistickou oblastí, která má co nabídnout opravdu všem svým hostům. A pronajmete-li si rekreační dům nebo apartmán ve Slovinsku, potom můžete v klidu a zejména stranou masového turismu objevovat ty nejkrásnější místa, kterými se Slovinsko pyšní.

Dovolená ve Slovinsku

Slovinský Jadran

Samozřejmě že existují rekreační domy a vily s bazénem na Slovinsku, ale neměli byste si v žádném případě nechat ujít malou část z téměř 50 km jaderského pobřeží ve Slovinsku. Nachází se mezi letovisky Koper a Izola, až po Piran a Portorož. Dle chuti a nálady můžete volit mezi přírodními zátokami s oblázky, jemnými písečnými plážemi a krásnými promenádami na břehu s žebříky a lávkami. V létě se můžete těšit na všechny možné druhy vodních sportů. Z našich apartmánů ve Slovinsku budete nadšeni. Lenošení a odpočinek na idylických plážích je ještě příjemnější díky malebnému charakteru středomořských městeček.

Dovolená ve Slovinsku

Náš tip: téměř celé slovinské pobřeží Jadranu můžete pohodlně projet a vychutnávat na jízdním kole - stačí si jen nějaké půjčit!

Slunečné Alpy

Slovinsko ovšem nabízí mnohem více než jen půvabné jaderské pobřeží. Tisíce tajemných jeskyní a propastí, zelené hory a vysoké skalní štíty, řeky, vodopády, jezera, ale také mohutné hrady, nádherné zámky a krásná historická města jako např. barokní Lublaň a Maribor. Světoznámá stáj v městečku Lipica chovající proslulé Lipicány a Triglavský národní park s nejvyšší horou Slovinska Triglav (2.864 m) patří rovněž k nejcennějším atrakcím Slovinska.

Dovolená ve Slovinsku

Na dovolenou ve Slovinsku hned tak nezapomenete. Na jaře a na podzim se můžete těšit na procházky, túry a cyklistické výlety přírodou plnou barev. K báječnému uvolnění poté lákají místní lázně, např. Rogaška Slatina.

Zimní dovolená ve Slovinsku

Slovinsko se nejen kvůli své cenové výhodnosti stává také v poslední době velmi oblíbenou zimní turistickou destinací. Na vaši návštěvu se těší ca. 12 lyžařských oblastí s hlavní sezónou prosinec-únor, Kranjska Gora a Rogla patří přitom mezi TOP oblasti známé i ze Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Naše rekreační domy ve Slovinsku leží často blízko sjezdových tratí, ale i k upravovaným běžeckým stopám máte téměř vždy velmi rychlý přístup. Vámi pronajatý rekreační dům nebo apartmán ve Slovinsku bude perfektním zázemím pro Vaše výlety do okolí. Přečtěte si, na jaké atrakce a zajímavosti ve Slovinsku se můžete těšit, a objednejte si online svůj rekreační apartmán nebo rekreační dům ve Slovinsku.

Zimní dovolená ve Slovinsku

Slovinská mésta

Republika Slovinsko je skvělý typ na zabookování apartmány ve Slovinsku, protože se zde nachází historické skvosty (Ptuj, Maribor), tak i geologicky velice atraktivní krasové jeskyně. Blízko krasových jeskyní Slovinska najdeme i celkem zvláštní jezero Cerknica.

Lublaň

Jistě oceníte apartmán v Lublani, tedy v hlavním městě Slovinska. Díky malému počtu obyvatel je Lublaň klidné městě vhodné k relaxaci. Město vyzařuje klid a připomíná staré časy. Z věží hradu máme výhled až k Alpám, pokud je ale dobrá viditelnost. Na Prešerenovo náměstí se nachází socha básníka Franciho Prešerena.

Ptuj

Milovníci historie by si měli zarezervovat rekreační chaty ve Slovinsku nedaleko města Ptuj. Je to nejstarší město ve Slovinsku s dvoutisíciletou historií. Město protíná historicky významný přechod přes Drávu, kde už v dávné historii procházela obchodní stezka mezi Baltickým a Jaderským mořem. Na konci devatenáctého století byly vybudovány slavně ptujské vinné sklepy, proto byste neměli opomenout ani tuto zajímavost.

Dovolená ve Slovinsku

Dovolená ve Slovinsku

Maribor

Určitě nebudete litovat ani, když si zarezervujete rekreační chaty Slovinsko nedaleko Mariboru. Toto druhé největší město ve Slovinsko se pyšní čtyři sta let starou, stále rodící, vinnou révou rostoucí na břehu Lentu. Slavnostní sklizeň probíhá na konci října. Víno z těchto bobulí ale není ke koupi. V rozsáhlých podzemních vinných sklepích můžete ochutnat různé druhy místních vín.

Krasové jeskyně Slovinska

Málokdo ví, že slovo „kras“ je slovinského pùvodu, stejnì jako øada geologických termínù. Krasové jeskynì Slovinka jsou jedním z nejvìtších lákadel pro turisty, proto neváhejte a objednejte si v blízkosti krasových jeskyní rekreaèní chatu Slovinsko. V přijatelné vzdálenosti najedete skvosty jako Škocjanské jeskynì, Postojanské jeskynì nebo jezero Cerknica.

Jezero Cerknica

Zajímavé je zvláště jezero Cerknica. Pokud sem přijede v létě, budete si myslet, že si z vás asi někdo udělal legraci, protože žádnou vodu v jezeře neuvidíte. Je to totiž periodické krasové jezero, ve kterém se voda dvakrát do roka „ztratí“. Jezero Cerknica je největší svého druhu na světě. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou ve Slovinsku.