Rekreační domy ve Slovinsku

Každý návštěvník Slovinska si může podle svých vlastních zájmů vybrat z celé řady atrakcí, akcí a událostí všech druhů, které se každoročně během dovolené ve Slovinsku konají. Slovinsko pečuje samozřejmě o celou řadu muzejí, galerií, hradů, památek, archeologických nalezišť, knihoven a dalších míst. K nejznámějším a nejnavštěvovanějším muzejím patří Muzeum 1. světové války ve městě Kobarid. Mezi nejzajímavější galerie patří např. Národní galerie a Galerie moderního umění v Lublani.

  • Ve vícero slovinských městech se dobře dochovalo středověké jádro s typickými uličkami a kamennými domy. Rekreační domy ve Slovinsku Vás naprosto okouzlí.

Apartmány ve Slovinsku

Tucty hradů se tyčí na okolních vršcích a nabízejí tak skvělé vyhlídky na malebnou krajinu. 4 z nich také patří k nejcennějším památkám Slovinska: hrad Bled, Lublaňský hrad, Predjamski grad u obce Predjama a Starý hrad ve městě Celje. Dovolená ve Slovinsku je záruka skvělého zážitku pro každého. Některé slovinské hřbitovy jsou dokonce památkami mezinárodního významu: za pozornost stojí zejména židovský hřbitov v obci Rožna Dolina, římská nekropole Šempeter v údolí řeky Savinja, hřbitov vojáků v údolí řeky Soša, hřbitov Prešernov gaj v obci Kranj a hřbitovy Navje a Žale v Lublani.

Ubytování v soukromí ve Slovinsku

Ve Slovinsku najdeme také několik skanzenů, z nichž ten největší se nachází v obci Rogatec. Za návštěvu určitě stojí ale také skanzen Pleterje a skanzeny v regionu Soča, kde se také podél stejnojmenné řeky (italsky Isonzo) táhla důležitá frontová linie 1. sv. války a důkazy o zdejších 12 těžkých bitvách jsou zde ještě dnes jasně patrné. K oblíbeným místům patří samozřejmě také zámky a paláce. Většina zdejších zámků pochází z doby baroka a jedním z nejhezčích slovinských zámků je beze sporu zámek Štatenberg. Mnoho zámků bylo také přebudováno v muzea, hotely a galerie a stejně jako u nás jsou oblíbenou kulisou svateb a jiných významných oslav. Pohádkové paláce najdete především v pobřežních městech, zejména v Koperu, kde stojí také nejkrásnější palác ve Slovinsku Prétorský palác. Známé jsou rovněž palác Manzioli ve městě Izola a palác Gruber v Lublani. Nesmíme ovšem zapomenout na významné církevní památky jako je např. Dóm v Mariboru nebo katedrála Nanebevzetí panny Marie v Koperu, františkánský klášter v Nazarje, ruská kaple na hoře Vršič nebo poutní cesta Hemma. Rekreační domy ve Slovinsku jsou tím pravým pro Vaši dovolenou.

Dovolená ve Slovinsku

  • Ve Slovinsku se každý rok koná množství nejrůznějších akcí a událostí, kde si opravdu každý přijde na své: hudební a divadelní představení, sportovní akce, gastronomická setkání a přehlídky, dětské pořady, festivaly, veletrhy a výstavy. Navštívit můžete např. tyto:
  • proslulý Jazz Festival v Lublani,
  • festival Lent v Mariboru,
  • festival Stará réva – tradiční přehlídka kulinářství, vína, ovoce a kultury v Mariboru
  • MIFF - Mezinárodní folklórní festival v Koperu
  • Světový pohár v letech na lyžích na mamutím můstku v Planici
  • Lublaňský maraton
  • Kvalitní NOVASOL rekreační domy a apartmány ve Slovinsku vám budou sloužit jako kompletní zázemí pro vaši spokojenou dovolenou ve Slovinsku.