search

Dovolená v Gorickém regionu

Goriška Brda – dovolená ve slovinském Toskánsku

Znáte rekreační domy Slovinska?

Pokud ne, měli byste si prohlédnout úžasné nabídky apartmánů Goriška Brda. Romantický region je oddělen od Slovinska impozantním hřebenem, který se tyčí nad řekou Soče. Jakmile spatříte zdejší krajinu, řeknete si, že jste vlastně v Itálii. Částečně máte pravdu, vypadá to tu trošku jako v Toskánsku. Všudypřítomným pahorkům se říká Brda. Když navštívíte rozhlednu v obci Gonjače, spatříte celou krásu jako na stříbrném podnosu. Vinice, olivníky, cypřiše a lesíky evokují k poznání zdejší přírody. Vesničky upoutají typickými kostelíky. O dokonalost se postarají vzdálené vrcholy Alp a třpyt Jadranu. Dovolená ve Slovinsku vás mile překvapí svými esy v rukávu. Snad nejvíce potěší ochutnávky lahodného vína Rebula a dobroty, jako jsou štruklji, pršut, plody moře a pokrmy z polenty.

Jaké jsou apartmány Goriška?

Spolehněte se na umístění v nitru přírody, kde je čistý vzduch a slunce nad hlavou. Pokud využiejte jeden z konceptů NOVASOL, libovolný den příjezdu, miniprázdniny, all inclusive, budete jako v bavlnce. Romantické duše se k sobě přitulí v horských chatách s panoramatickým výhledem. Děti budou nadšeny z bezdrátového internetu a nároční výletníci ocení moderní vybavení a parkování na pozemku. Možná přijdou vhod i rybářské chaty anebo rekreace pro dva s 20 % slevou. Jaká by to byla pohodička bez zahradního nábytku, grilu a dětských atrakcí? Kombinujte a naplánujte si super zážitky s NOVASOL. Letní dovolená Goriška padne do noty rodinám s malými dětmi, aktivním jedincům i milovníkům přírody. Naberte nový dech a pronajměte si rekreační domy ve Slovinsku ještě dnes!

Jak na aktivity na dovolené na Slovinsku?

Rekreační domy a apartmány ve Slovinsku

Díky rezervaci rekreačního domu od NOVASOL si můžete užít spoustu legrace i zábavy. Chaty Goriska se nacházejí poblíž cyklistických tras a turistických stezek. Naučné stezky vedou mezi poli, vinicemi a ovocnými sady, prostě dobrodružství v přírodě, jak má být. Delší túra kolem osady Kožbana skrz malý kaňon má své kouzlo. Zvlněné Brdy vybízejí k jízdě na horském kole. V Sabotinu se podíváte na poničení krajiny z dob druhé světové války, kaverny ve vápencových útesech i zákopové linie a potěšíte své oči božskými vyhlídkami. Vinařská oblast se neobejde slavností vína. Nejprestižnějším je festival Martinmas slavící se na den sv. Martina. Vše probíhá na nádvoří hradu ve vísce Vipolže. Na začátku května lze zmínit Svátek Rebuly v obci Višnjevik. Ochutnáte víno i lahůdky z oliv. Svou tradici má také červnová třešňová slavnost. Chalupy Goriška jsou přitažlivé jako dovolená Slovinsko.

Setkám se na romantické dovolené Slovinsko s památkami?

Tato vinařská oblast je protkána kouzelnými poklady historie a zajímavými místy. V každém případě zaujme rozhledna v Gonjače vysoká 23 metrů. Pod ní památník věnovaný obětem druhé světové války. Když přeje počasí, spatříte Friuli, Jaderské moře, Karnské Alpyy, Dolomity. Poznání historie slibuje nádherný renesanční zámek v Dobrovo s věžemi. Dovolená ve Slovinsku nepostrádá ani přehlídku kostelů. Cenností je kostel Svatého Kříže v Kojskem s gotickým oltářem z roku 1515. Pěknou podívanou nabízí i kostel Panny Marie lake v Golo Brdo. Město Šmartno je známé svým opevněním, stěnami a věžemi postavenými proti tureckým nájezdům. Prázdninové domy Goriška však nejvíce uchvátí zvlněnými kopci a venkovskou idylkou.

Co vědět o ubytování Goriška?

S prázdninovými domy od NOVASOL můžete počítat celoročně. Stačí si jen vybrat noclehy dle svého uvážení, neboť výběr je pestrý. Rodinná dovolená ve Slovinsku je spjata s pobytem v přírodě. Děti si vyhrají na čerstvém vzduchu a dospělí ochutnají nejlepší vína země. Kroky turistů vedou k přírodnímu mostu Krčnik a Gorge. Věřte, že se před vámi objeví skvostná podívaná. V létě se v nich místní lidé koupají, je to však jen pro odvážlivce. Už zdálky spatříte nádhernou obec Šmartno a užijete si romantickou náladu úzkých uliček. Svou magii mají také lovecký zámeček Vipolže, most v údolí Vipavy a Světa Gora, významné slovinské poutní místo.