Ubytování v soukromí ve Slovinsku

Kultura ve Slovinsku byla po dlouhá staletí určována různými historickými a politickými událostmi. Bohaté kulturní dědictví Slovinska je přitom zastoupené v mnoha oblastech - od literatury, hudby, divadla až po architekturu. Slovinsko je také jednou z mála zemí na světě, která má svůj vlastní národní svátek věnovaný právě kultuře. Svátek kultury se slaví 8. února, v den úmrtí největšího slovinského básníka Franceho Prešerena, který složil mimo jiné slovinskou národní hymnu (Zdravljica). Významnou roli ve slovinské kultuře hrál také protestantský pastor Primož Trubar, který v roce 1550 vydal vůbec první knihu ve slovinštině. A tím se slovinština oficiálně zařadila k písemným evropským jazykům.

Apartmány ve Slovinsku Vás naprosto okouzlí. Dějiny slovinské literatury ve 20. století určovali především tito autoři: Ivan Cankar, Srečko Kosovel, Ciril Zlobec, Kajetan Kovič, Tomaž Šalamun, Dane Zajc, Vitomil Zupan, Drago Jančar, Boris Pahor a Lojze Kovačič. Mnoho jejich děl bylo již přeloženo do cizích jazyků. V roce 2010 byla Lublaň zařazena do světového kulturního dědictví UNESCO. Maribor je evropským městem kultury 2012.

Mezinárodní kulturní události

Ve Slovinsku se po celý rok konají nejrůznější kulturní akce jako např. taneční festival Exodus v Lublani, festival pouličního divadla Ana Desetnica, setkání PEN klubu spisovatelů ve městě Bled nebo např. mezinárodní literární festival Vilenica u města Sežana. Kulturní akce ve Slovinsku dostávají pravidelnou finanční pomoc od státu (asi dvě třetiny všech finančních prostředků) a jsou samozřejmě také podporovány příslušnými regiony a obcemi.

Dovolená ve Slovinsku je záruka skvělého zážitku pro každého. Vedle celé řady galerií, divadel a muzejí patří ke kulturnímu dědictví Slovinska také spousta památek, hradů, kostelů, klášterů, knihoven, archeologických nalezišť a národních parků.

Slovinsko, kulturní země

Dovolená ve Slovinsku patří mezi lákavé destinace nejen z ohledu turistiky. Kulturní památky a historie národa je zde nepopsatelná. Divadlo, opera, hudba, muzea a festivaly moderního i lidového zaměření se konají mezi fenomenálními stavbami a přírodními unikáty. Slovinci se právem nazývají kulturním národem. Ubytování v soukromí ve Slovinsku pro vás připraví úžasné zážitky a pohodlí. Světoznámé věhlasné festivaly a koncerty se konají nejen na pobřeží, ale také v hlavním městě Lublaň. Užívat si hudbu, ukázky lidových řemesel a divadelních představení pod širým nebem, to nemá chybu. Během léta narazíte na nejvíce akcí uchvacující turisty z celé Evropy.

Zažeňte nudu v rekreačních domech

Lublaň nabízí nejvíce kulturních atrakcí. Stánky, muzea a galerie moderního i klasického umění jako je Národní galerie, Historický archív anebo Slovinská filharmonie uspokojí vaše představy po všech stránkách. Operu, poslech symfonického orchestru ve velkém sále Kulturního a Kongresového centra lze zakončit příjemným posezením v místních hospůdkách a restauracích. Naše rekreační domy ve Slovinsku Vás jistě nadchnou. I když patří Slovinsko mezi křesťanské státy, setkáme se zde z mnoha pohanskými zvyky. Masopust, vinné a vepřové hody, ale i poutě zasvěcené Panně Marii, to jsou zdejší tradice. V roce 2010 se Lublaň zařadila do světového kulturního dědictví UNESCO. Festival taneční hudby Exodus, divadelní vystoupení na ulicích Ana Desetnica anebo PEN, klub spisovatelů v Bledu zaujmou a pobaví.

Seznamte se s neobyčejnými nabídkami apartmánů Slovinsko

Slovinci jsou, jak se patří pyšní na svůj jazyk. První dvě knihy vydané v tomto jazyce vydal roku 1550 Primož Trubar. Od té doby začaly vycházet další knihy a překlady jako Kraňská gramatika a Lublanské novice. Také stavebnictví se začalo v baroku rozvíjet. Slavným stavitelem podílející se na rázu slavných staveb byl Edvard Ravnikar. Velkým básníkem devatenáctého století byl France Prešeren a také Ivan Cankar anebo Edvard Kocbek. Zajímavé je, že svátek kultury se zde slaví 8. Února, v den úmrtí France Prešera. Složil slovinskou hymnu, Zdravljicu. Ponořte se do poznání perel milého státu se vstřícnými obyvateli a vychutnávejte si všechny skvosty v rekreačních domech ve Slovinsku.