Letní dovolená ve Slovinsku

Slovinsko – Jaderské moře jako na dlani

Čím naláká dovolená ve Slovinsku?

Milovníci přírody, středověké architektury, bujaré historie, nočního života i koupání v Jaderském moři budou nadšení z letní dovolené ve Slovinsku. Hluboká jezera, Alpy, prastará města, magické jeskyně, středoevropská i balkánská kuchyně a dech beroucí Jadran se před vámi objeví jako největší dominanty. Klíčovou atrakcí jsou obrovské štíty z vápence Julských Alp. Někdy se jim říká botanická zahrada pod širým nebem milovníci květeny, lilií a orchidejí mají zelenou! Turisté z celé Evropy si zamilovali kratší leč nádherné pobřeží v čele s městy Koper, Izola, Porožun a Piran. Koper je divukrásný přístav, Izola jachtařské srdce, Piran se pyšní krásnou architekturou a romantickými uličkami, Portonož uchvátí lázeňstvím a kasiny. Luxusní vily u moře Slovinska se anchzejí u stylových restaurací, kde si pochutnáte na dobrotách z mletého masa, šopském salátu, zmrzlině i cappuccinu. Dopřejte si špekové knedlíky, hovězí vývar i žloutkový řez.

Co vidět na letní dovolené Slovinsko?

Julské Alpy vybízí k pěší turistice, cyklistice i adrenalinovým sportům. Klíčovou pozornost si zaslouží velká ledovcová jezera. Národní park Bohing ukrývá největší sladkovodní plochu země. Soutěsky v horách, v čele s Monstnica a Vingart, ohromí svým tajemnem. To je jisté i pro hluboké krasové jeskyně, řeky i jezera. Turisté vyhledávají krasové jeskyně zapsané na seznam světového dědictví UNESCO, a to v pohoří Krasu. Podzemní cesty vás dovedou až fenomenální jeskyni Postojna jama. Labyrint chodeb, podzemních jezer a krápníkových dómů je neuvěřitelný. Rodinná dovolená Slovinsko vás zavede až k opevněným kostelům a Lublaňskému baroku. Opevněné kostely chránily mnichy před vpády Osmanů. Lublaňské baroko ohromí v hlavní městě. Tato země produkuje výborná vína, a to zejména v pohoří Kras. Apartmány Slovinska se nacházejí i poblíž nádherných pláží. Konečně se vydejte do Lipice, kde je historický hřebčín.

Koupání v Jadranu a ubytování Slovinsko?

Možná jste nevěděli, že má tato pobřeží dlouhé na 47 kilometrů. Není sice moc velké, ale osloví svou nádherou. Lze počítat se skalnatým a kamenitým povrchem. Přímo před Piranem vás uvítá Jaderské moře, které má v létě teplotu skvělých 22 – 26 stupňů. Relaxace a opalování se odehrává na velikých vápencových kamenech na nábřeží. Letovisko Portonož se pyšní delikatesní pláží Slovinska s pozvolným vstupem do vody, to je skvělá zpráva pro rodiny s malými dětmi, neplavce a starší výletníky. Koupání, windsurfing, projížďka loďkou a plachetnicí, jízda na vodním skútru a nafukovacím banánu vás nadchnou stejně jako potápění a plážový volejbal. Unikátní zábava vás čeká v aqvaparku laguna Bernadin. Bazény s teplou a studenou vodou, vodní rej, vířivky, finská a turecká sauna i masáže jsou na programu dne. Ubytování Slovinska od NOVASOL je moderní a najdete ho poblíž nevšedních atrakcí.

Zajímavá místa a dovolená Slovinsko?

Kroky turistů vedou do Lublaně, největšího slovinského města. Centrum projdete za jediný den a můžete si to namířit do Mariboru. Ovládne vás jeho historické srdce. Symbol země, Bled, jezero obklopené Julskými Alpami a kostelíkem uprostřed, to je láska na první pohled. Za zmínku stojí i stejnojmenný hrad na skále. U vesničky Vintgar je proslulá soutěska. Mezi klenoty dovolené ve Slovinsku jmenujme i jezero Bohinj, vodopád Savica, jeskyně Postojna a hrad Predjama. Rekreační domy Slovinska nadchnou hradem a historickým centrem Škofja Loka. Zimní sporty vás ovládnou v Kranjska Gora. Včelařské tradice odhalíte ve městě Radovljica. Vybírejte z pestré nabídky letních domů od NOVASOL!