search

Dovolená na slovinském pobřeží

Rekreační domy a apartmány na slovinském pobřeží Jadranu

Slovinské pobřeží a region Kraš

Největší město na pobřeží Slovinska a zároveň regionu Kras je město Koper s celkovou plochou 1.044 km² a 106.000 obyvateli. V době Habsburků byla tato oblast jižní částí „Rakouské pobřežní země“ a po 2. světové válce se stala jižní součástí volného soustátí Terst. Poté co byl Terst a okolí v roce 1954 připojen k Itálii, byl Koper a Kras připojen k bývalé Jugoslávii. Region se skládá ze 2 částí: pobřeží a Kras. Zarezervujte si co nejdříve rekreační byt ve Slovinsku.

Pobřeží Slovinska

Bezmála 50 km dlouhé slovinské pobřeží nabízí návštěvníkům celou řadu zajímavých míst. Nachází se zde jedinečný útes Strunjan, který se tyčí až 80 m nad hladinou moře. Navštivte určitě solivary u obce Sečovlje zmíněné již ve 13. století, v jejichž blízkosti žije více než 150 druhů ptáků. Malebná pobřežní města Piran, Izola a Koper mají dodnes půvabný středověký ráz. Koper je největším městem celého regionu a díky svému dobře dochovanému historickému jádru patří k nejkrásnějším městům na celé Istrii. Koper si vás podmaní také perfektně vybaveným přístavem jachet, v koperském zálivu se také každoročně koná několik závodních regat. Piranský záliv je skvělým výchozím bodem pro výlety po Jaderském pobřeží stejně jako pro objevitelské cesty do vzdálenějších míst v nitru slovinského pobřeží. Pahorkovitá krajina se výborně hodí pro pěší i cyklistické výlety. Lázně a termální koupaliště nabízejí během celého roku bohaté zábavní programy. Mezi tzv. přírodní lázně patří Strunjan a Portorož. Dovolená ve Slovinsku může začít.

Aktivní dovolená ve Slovinsku

Pobřeží Slovinska přímo láká k mnoha vodním sportovním odvětvím:

 • Vodní lyžování
 • Potápění
 • Wakeboarding
 • Jachtink

V Portoroži se nabízejí vodní lyžařské kurzy. Hloubka moře mezi Piranem a Strunjanem láká zejména potapěče, kteří zde mohou obdivovat rozmanité rostliny a živočichy anebo pátrat po nákladních a vojenských lodích, které se zde potopily během 2. světové války. Kurzy potápění se přitom nabízejí v témeř všech pobřežních městech. Záliv u města Piran je také oblíbenýn cílem milovníků plachetnic. Na pevnině máte opět příležitost zúčastnit se kurzu jízdy na plachetnici a loď si poté ihned vypůjčit. V Portoroži a Izole se každý rok konají mezinárodní veletrhy lodí Internautica a Boat Show.

 • Užijte si ubytováí ve Slovinsku se vším všudy.

Kras

V nitru slovinské pobřežní oblasti leží Kras - „kamenitá a neúrodná země“ s olivovými hájemi, vinicemi, broskvoněmi a třešněmi. Ve sklepech kamenných domů se vyrábějí výborná vína a podává se znamenitá šunka Pršut. Zažít zde můžete také proslulý šenk Osmica, přes 200 let trvající tradici, kdy je sedlákům a pěstitelům vína dovoleno prodávat přebytek vína, domácí šunky a dalších nasušených produktů bez daně. Region Kras ukrývá více než 8.000 krasových jeskyní a podzemních chodeb. Zajímavá místa slovinského Krasu tím ale nejsou zdaleka vyčerpána. Věděli jste např., že praví koně Lipicáni pocházejí ze stáje ve slovinské Lipici. Již v roce 1580 měla Lipica vlastní stáj a dnes je zde mezinárodní centrum s jezdeckou školou, hotely, koupalištěm, golfovým hřištěm a kasinem. Prohlédněte si naše prázdninové domy ve Slovinsku.

Větrná cesta

Rekreační chaty ve Slovinsku vám dopřejí pohodlí, komfort a chvíle soukromí. Vydejte se na cestu podél větrné cesty, jedné ze 6 tematických cest ve Slovinsku, která vede z pobřeží dále přes region Kras, a vychutnejte si zdejší fascinující krajinu. Na cestě z pobřeží do Lublaně si můžete prohlédnout mimo jiné hrad Predjama.

Highlights podél větrné cesty:

 • pěší procházka údolím řeky Dragonja
 • rytířské hry a souboje na hradě v Lublani
 • pěšky a elektrickou dráhou přes hlavní město Lublaň
 • rybí svátek ve městě Izola
 • návštěva solivarů u Sečovlje
 • prohlídka jeskyně Divača s kapesními svítilnami
 • tanec o žluté noci v Koperu