Zimní dovolená ve Slovinsku

Silvestr na horách ve Slovinsku

Milujete zimní dovolenou a rádi ji trávíte někde v Alpách, kde jsou dlouhé kilometry sjezdovek a vy si tak můžete zimních radovánek užívat naplno, ale jediné, co vám stojí v cestě jsou davy turistů? Vydejte se na zimní dovolenou do Slovinska a uvidíte, že tato dovolená bude mnohem klidnější než kdekoliv jinde. Slovinsko nabízí nespočetné množství úžasně dlouhých sjezdovek různých obtížností s překrásnými výhledy do krajiny. Slovinské Alpy vás rozhodně mají čím překvapit a věřte, že takovouhle dovolenou na horách jste ještě nezažili.

Lyžování v Julských Alpách

Julské Alpy jsou překrásné a zároveň nejvyšší hory Slovinska zasahující až do Itálie. Díky svým překrásným vrcholům mohou svým návštěvníkům nabídnout nevšední zážitky po celý rok. Obrovskou radost však udělají především milovníkům zimních sportů.

Lyžování ve Slovinsku si můžete dopřát například v regionu Gorenjska. Najdete zde několik sjezdovek s různými stupni náročnosti. Vydejte se lyžovat se s rodinou a dětmi do lyžařského střediska Bled. Jedná se velmi nenáročné lyžování, a pokud si vezmete brusle a budete mít štěstí na počasí, budete moci na nedalekém jezeru předvést i své umy na zimních bruslích. Pro více náročné lyžaře se o kousek dál, u jezera Bohinj, nacházejí dva ski resorty - Kobla a Vogel. Každý z nich nabízí více než 22 km sjezdovek a to už je pořádná lyžovačka. Pokud jste i vášniví fotografové, anebo rádi oceníte famózní výhledy do krajiny, vydejte se raději na Vogel. Prohlédněte si naši nabídku rekreačních domů ve Slovinsku.

Horské chaty a chalupy ve Slovinsku

Lanovka, která vás vyveze nahoru od Bohinjského jezera vám naskytne úchvatný výhled na horu Triglav. A u Bohijnského jezera si můžete taky parádně zabruslit nebo stavět s dětmi sněhuláka. Objednete si své ubytování Bled nebo ubytování Bohinj a prožijte báječnou dovolenou na lyžích ve Slovinsku v útulné horské chatě či apartmánu ve Slovinsku. V regionu Gorenjska stojí za zmínku ještě jedno lyžařské středisko - Kranjska Gora. Toto středisko se nachází nedaleko hranic s Rakouskem a nabízí svým návštěvníkům 20 km sjezdovek. Apartmány a horské chaty Slovinsko najdete i v této oblasti. Nedaleko hranic s Itálií najdeme region Goriška, kde se nachází lyžařský areál Bovec. Tento ski areál ocení zkušení lyžaři, tak i začátečníci, protože na 32 km sjezdovek si každý najde tu svou.

Savinjské Alpy jsou přímo stvořené pro zimní dovolenou

Savinjské Alpy jsou druhé nejvyšší hory Slovinska. Tyto Alpy a tzv. Karavanky spojují a lemují hranici Rakouska. Nabídnout mohou využití ale i lyžařům. Region Savinjsko se pyšní malým ski areálem Golte, ideálním místem, kde naučit lyžovat děti i dospělé v rámci dovolené na horách. Dalším podobným střediskem je i Rogala zasahující do pohoří Pohorje. Podnikáte i rádi výlety po okolí? Z ubytování Savinjsko to nebude problém, a když už budete blízko Pohorje, určitě si nenechte ujít návštěvu Mariboru a sjezdovek okolo. A kdo ví, třeba si zrovna naplánujete dovolenou, když se zde bude konat nějaká zajímavá akce. Pro chvíle odpočinku a unavené nohy ze všech zimních sportů doporučujeme navšívit lázně Rogaška Slatina, kde se příjemně zrelaxujete. Najdete zde i naše rekreační domy ve Slovinsku.

Dovolená na lyžích Pohorje v regionu Spodnjeposavska

Mariborsko Pohorje patří k největším a nejznámějším ski areálům ve Slovinsku. Ročně sem přijede trávit svou dovolenou na horách tisíce lidí. Oblibě se ale těší i díky každoročním závodům znamých jako Zlatá Liška. Jedná se o Světový pohár žen v alpském lyžování, takže kromě úžasných sjezdovek a běžkařských tratí si zde můžete užít i nevídanou podívanou v rámci této soutěže. Z ubytování ve Slovinsku Pohorje to máte jen pár krůčků od sjezdovky. Objednat si můžete horské chaty i apartmány, ve kterých se budete těsit útulnému prostředí a komfortu. Dovolenou na Slovinsku si jistě skvěle užijete. Vydejte se do Slovinska, dovolená v Alpách v této krásné zemi vás naprosto učaruje.