search

Dovolená ve Španělsku

Proč jsou rekreační domy Španělska stále v kurzu?

Hoďte všechny starosti za hlavu a vydejte se na dovolenou do Španělska! Dědictví UNESCO, významné stavby architektury, dechberoucí historie, úchvatné přírodní podmínky a bujarý noční život vás dovedou do ráje. V prázdninových domech Španělska si přijdou na své příznivci vysokohorské turistiky, milovníci umění i výletníci prahnoucí po lenošení na plážích Andalusie, Kanárských i Baleárských ostrovů. Zcela jistě nepohrdnete opalování, koupání a vodním sportům na Costa Dorada a Costa Brava. Při toku řeky Ebro vás přivítají pomerančovníky, mandlovníky a vinice.

Na vlastní oči spatříte město Gaudího, Barcelonu. Všechny vaše smysly osloví Tarragona, nenechte si ujít Amfiteátr, hlavní třídu Ramba Nova i Circ Romá. Andalusie vás přiláká Cordillerami a přírodním parkem Sierra Nevada. Rozhodněte se pro ubytováníi na Mallorce, Ibize, anebo dovolenou na Baleárských ostrovech a prožívejte nejkrásnější chvíle v životě.

Dovolená ve Španělsku

Jak na romantickou dovolenou ve Španělsku?

Dovolená ve Španělsku je srdeční záležitostí

Rezervujte si letní domy Španělska od NOVASOL na pevnině v Katalánsku, Andalusii, Valencii a Murcii anebo na ostrovech Mallorca, Gran Canaria, La Palma, El Hiero, Fuerteventura či Teneriffe. Kanárské ostrovy vás pohladí svými písečnými plážemi s dunami, subtropickými deštnými pralesy a horskými štíty.

Kanárské ostrovy mají své nezaměnitelné kouzlo, spatříte zde delfíní show, navštívíte aquaparky s tobogány. Pokud se vydáte na dovolenou na Mallorcu, čekají vás rušná letoviska, katedrála La Seo, zábavní park Marineland, pohoří Sierra de Tramuntana a samozřejmě božské písečné pláže. Ibiza je rájem nočního života a párty až do svítání. Španělská pevnina vás přivítá křišťálově čistou vodou a teplým mořem. V Andalusii se tyčí nejvyšší hora Mulhacén ležící v pohoří Sierra Nevada. Ohromí vás Granada s palácovým komplexem Alhambra i koupání na Costa Tropicana.

V Katalánsku přijdete na chuť barceloně, Geroně, Tarragoně i Lleidu. Valencia a Murcia, to jsou dlouhé pláže s jemným pískem, starobylé vesničky a delikatesní kulinářské pokrmy.

Dovolená ve Španělsku

Proč vám výhody Španělska vám nedají spát?

Nebesky krásná země nabízí unikátní podmínky pro strávení rodinné dovolené ve Španělsku. V nabídce NOVASOL narazíte na rekreační vily ve Španělsku zakotvené přímo u moře. Sledujte symboly mořských vln, které napoví, v jaké vzdálenosti se nachází oblázkové či písečné pláže.

Líbil by se vám rekreační dům Morón de la Frontera s vlastním bazénem, který se skládá z mnoha ložnic, moderní kuchyně, společenské místnosti a prostorné terasy se zahradním nábytkem. Jistě si povšimnete i dosažitelnosti golfového hřiště, nočního klubu a písečné pláže.

Toužíte po pobytu se svým domácím mazlíčkem, zaměřte se na symboly s označením psa. Luxusní apartmány Španělska s panoramatickým výhledem se skvěle hodí pro výletníky všech generací.

Dovolená ve Španělsku

Co čekáte od prázdninových domů Španělska?

Prahnete po přepychové dovolené ve Španělsku? V tom případě se vám zalíbí apartmány v La Torre Golf Resort! Cestujte s rodinou včetně psa? Mrkněte na apartmán Marbella, který skýtá koncept internet PLUS, zahradní nábytek PLUS, možnost libovolného dne příjezdu, nekuřácké prostředí, nádhernou pláž a golfové hřiště v příjemném dosahu. Podívejte se na chaty ve Španělsku s moderními spotřebiči, stylovými ložnicemi, parkováním na pozemku a dostupnost služeb cestovního ruchu. Dopřejte si poznání Barcelony a ubytujte se v kouzelných apartmánech ve Španělsku s výhledem na dominanty města.

Dovolená ve Španělsku

Vyrážíte na rodinnou dovolenou do Španělska?

Díky NOVASOL si přiblížíte věhlasné památky architektury a okusíte lenošení na světově proslulých plážích. Ať už se rozhodnete pro luxusní apartmán anebo ubytování Španělska u moře, nikdy nešlápnete vedle. Před odjezdem do Španělska si zkontrolujte své doklady a sbalte vše potřebné na cestu. Máte starosti, že jste daleko od domova a může se během vašeho pobytu ledacos přihodit?

Máte-li otázky ohledně ubytování ve Španělsku, spojte se s majitelem či správcem prázdninového pronájmu. Pokud vám nemohou pomoci, obraťte se na hlavní servisní kancelář v Dánsku anebo českou pobočku v Praze. Pak už jen postačí vysvětlit zkušeným pracovníkům svou situaci a problém bude rázem vyřešen.

Dovolená ve Španělsku

Jak se zabavit na rodinné dovolené ve Španělsku?

Španělské království vás zaujme v mnoha ohledech. Pobřeží Středozemního moře, Kanárské i Baleárské ostrovy jsou jako stvořené pro vodní sporty, koupání, windsurfing, surfování, jízdu na vodních lyžích a na banánu, potápění, adrenalinové aktivity i šnorchlování. Na četných sportovištích si užijete fotbal, basketbal, tenis, in-line dráhy a pobavíte se na golfových hřištích v Andalusii.

Za zmínku stojí jízda na koni na Mallorce. Svět tobogánů, skluzavek, wellness procedůr, bazénů a stylových barů se vám otevře ve vodních parcích. Skvostem je Aqualand El Arenal na Mallorce, ale i Aqualand Torremolinos u Malagy a Marinelanad v Katalánsku. Na sto procent vás pobaví Siam Park na Tenerife a jeho dlouhá skluzavka vedoucí skrz akvárium se žraloky.

V horských oblastech se daří horolezectví, pěší turistice i cyklistice. Na dovolené na Španělské pevnině si užijete nakupování v obchůdcích, buticích i gigantických obchodních domech.

Dovolená ve Španělsku

Vily u moře Španělska mají blízko k pamětihodnostem

Komfortní ubytování ve Španělsku je rozmístěnu u nejkrásnějších perel architektury zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO. Klášterní komplex Escorial leží asi 45 kilometrů od Madridu stejně jako kulturní krajina Aranjuez.

Špičkou ledovce je Barcelona se stavbami Gaúdího, koncertním sálem Palau de la Música Catalana a nemocnicí Sant Pau. V Tarragoně neodoláte antické architektuře.

  • Naše CITY apartmány v Barceloně vám určitě padnou do noty!

Ve starém městě Santiago de Compostela vás zasáhne síla dávných časů. Římské hradby Lugo, Herkulova věž u přístavu La Coruňa, katedrála v Seville, Toledo, Córdoba anebo pevnost Alhambra patří k oblíbeným výletním cílům. Určitě vás zaujmou býčí zápasy v Madridu, únorové karnevaly, srpnová rajčatová bitva v Buñol, květnový festival Flamenca v Seville, slavnosti Božího těla v Granadě, zářijová vinobraní a celoroční folklórní akce.

Dovolená ve Španělsku

Jak poznat historii na romantické dovolené ve Španělsku?

Stačí vyrazit za levnými pronájmy Španělska a nasávat místní atmosféru. První zmínky pocházejí ze starší doby kamenné. V zemi pobývali Iberové, Baskové, Keltové, Féničané, Řekové, Kartaginci, Římané, Vizigóti i Maurové. Po vypuzení Maurů v roce 1492 započala éra katolických králů. Španělské království ovládali Habsburkové, Bourboni, Napoleon i fašistický režim. Dnes v zemi vládne systém konstituční monarchie. Stát je členem EU, NATO a dalších organizací. Španělská kultura má své pevné kořeny v katolictví. Konají se zde velikonoční procesí. Najdete zde odraz flamenca, uměleckého poselství Picassa, Goyi, Dalího, Gaudího či Miróna. Významnou tradic jsou býčí zápasy čili corrida.

Zdejší obyvatelé jsou pyšní na kinematografii. Určitě už jste zaslechli jména Luis Buňuela, pedro Almodóvar či Julio Medem. Svou slávu si zaslouží spisovatel Miguel de Cervantese a jeho kniha Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha.

Dovolená ve Španělsku

Proč je příroda u letních domů Španělska úchvatná?

NOVASOL vám představuje útulné apartmány Španělska zasazené v nitru přírody. Vnitrozemí země je známé náhorními plošinami. Najdete zde Pyreneje, Sierra Nevadu i Kantaberské pohoří a řeky Tajo, Ebro, Duero. Španělsko je omýváno Středozemním mořem, severně je Biskajský záliv a západně Atlantský oceán, ve kterém se nacházejí Kanárské ostrovy.

Nejvyšší horou a sopkou je Pico de Teide na Tenerife. Musíte se podívat do národních parků Teide, Gomera, biorezervace Ibizi, palmového ráje Elche anebo archeologické oblasti Atapuerca. Zdejší klima je dokonalé pro letní dovolenou na Kanárských ostrovech a pro dovolenou na Baleárských ostrovech. Teploty v prázdninových dnech atakují 40 °C. Písečné koberce si vychutnáte během dovolené v Costa Dorada, Costa Brava, Costa del Sol, Costa Blanca, na Mallorce i Ibize.

Dovolená ve Španělsku

Jak na cestování k apartmánům Španělska?

Do mnoha zemí Evropy se hravě dostanete vlastním automobilem, ani dovolená ve Španělsku není výjimkou. Před jízdou si zkontrolujte cestovní doklady, řidičský průkaz, technický průkaz a zelenou kartu. Pakliže jedete vypůjčeným vozem, opatřete si plnou moc majitele. Více informací naleznete v naší sekci o dopravě ve Španělsku.

Ve Španělsku je povolena mírná hranice alkoholu, ale raději ji nepokoušejte. Vždy buďte připoutaní bezpečnostními pásy a mějte po ruce výstražné vesty. Telefonování za jízdy je povoleno jen se sadou handsfree. Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/hod a mimo obec 90 km/hod. rychlostní komunikace povolují 100 km/hod a dálnice zase 120 km/hod. Pakliže si netroufáte na cestování automobilem, vsaďte na leteckou, autobusovou, trajektovou dopravu anebo si vypůjčete vůz, motocykl v autopůjčovnách.

Dovolená ve Španělsku

Vyrážíte na dovolenou do Španělska s NOVASOL?

Těšte se na bezproblémový pobyt naplněný poznáním dechberoucích pamětihodností, přírodních oblastí, písečných pláží a doladěný nočním životem. Pánové si rádi zajdou na fotbalový zápas Real Madrid anebo okusí rybaření. Rodiny s malými dětmi vsadí na relaxaci na Playas les Marines u Dénia na Costa Blanca, Playa de los Genoveses u Alméria, Playa la Fontanilla v Cádizu, Playa Isla Canela v Huelva anebo Playa de Magazón v Seville.

Ať už prahnete po mírném vstupu do moře, skalnatých útesech, písečných dunách a průzračné vodě, vždy si vyberete! Podívejte se do Galicie na katedrálu de santiago de Compostela, Asturie na kostel San Julián de los Prados, Kantábrie do jeskyní Altamira a pokořte perly architektury Barcelony v čele se Sagrada Familia, Torre Agbar, Casa Milá a parkem Güell. Ochutnejte kulinářské speciality, jako jsou mořské plody, tortilly, gaspacho, iberská šunka, olivový olej, tapas, paellu a vynikající víno. Rekreační domy Španělska už na vás čekají!

Dovolená ve Španělsku

Kde se nacházejí rekreační domy ve Španělsku?

Rekreační domy NOVASOL najdete na celém území Španělska, především v blízkosti pobřeží Středozemního moře. V nabídce jsou rekreační domy v Andalusii, Costa Brava, na Baleárských ostrovech i Kanárech.

Jaké mají rekreační domy ve Španělsku vybavení?

Všechny španělské rekreační objekty NOVASOL slouží k běžnému obývání, disponují proto kompletním vybavením od pohodlných lůžek v ložnici přes zařízenou kuchyň až po sociální zařízení. Interiéry, použité materiály, nábytek či přístroje se samozřejmě liší v závislosti na stáří, velikosti, typu a cenové úrovni domu. Další rozdíly se objevují ve venkovním vybavení (zahrada, garáž, bazén, dětské hřiště atd.).

Kdy rezervovat dovolenou v rekreačním domě ve Španělsku?

Záleží na tom, ve kterém ročním období se do Španělska, které patří k nejvyhledávanějším destinacím, chystáte. Největší zájem je o pobyty v průběhu letních prázdnin – pokud chcete mít největší výběr rekreačních objektů, neváhejte a objednávejte již na podzim předcházejícího roku.

Jak probíhá předání rekreačního domu ve Španělsku k užívání?

Ubytovací doklad uvádí, kdy se lze do rekreačního objektu ve Španělsku nastěhovat a kdy ho opustit. Není-li uvedeno jinak, je doba příjezdu od 16 do 20, odjezdu do 10 hodin. Klíč od objektu předává majitel (pověřená osoba) proti originálu ubytovacího dokladu. Při zpoždění musíte včas kontaktovat majitele, který může požadovat extra poplatek. Přijedete-li dříve, klíč dostanete až v dohodnutou dobu příjezdu. Někdy je nutné kvůli registraci předložit průkaz totožnosti (cestovní pas).