search

Dovolená v Andalusii

Vily k pronájmu Španělsko

Andalusie se nachází na samém jihu Pyrenejského poloostrova, jeho pobřeží je omývané Středozemním mořem a Atlantským oceánem. Krajina Andalusie je mnohotvárná a skládá se z pohoří stejně jako z rovin.

Nejvýznamnějšími pohořími jsou jistě Cordillera Penibética a Cordillera Subbética. Na úpatí horských masivů se nachází přírodní park Sierra Nevada, který leží jihovýchodně od Grenady a rozprostírá se až do provincie Almería. Kromě nesčetných jiných druhů zvířat tu žije i kozorožec. V Sieře Nevadě je i nejvyšší hora španělské pevniny Mulhacén (3.481 metrů).

Dovolená ve Španělsku

Pláže s jemným pískem a více než 3.000 hodin slunce za rok lákají od počátku dějin lidi do tohoto regionu. Za návštěvu ovšem stojí i pohoří se svou bohatou florou a faunou. Komu se poštěstí zažít tuto nádhernou krajinu na jednom z legendárních andaluských koní, je skutečně v záviděníhodné pozici. Nenechte si ujít tento skvělý zážitek a zarezervujte si apartmán ve Španělsku.

Prázdninové domy ve Španělsku

Více než 3.000 let dlouhé dějiny osídlování země zanechaly všudypřítomné stopy. Nejrůznější architekturní slohy mají svůj původ v osídlení Féničany, Řeky a Tartesy. Ale i Římané a Arabové přispěli ke kulturní rozmanitosti země.

S Andalusií je spojena celá řada známých jmen: narodil se tu slavný španělský malíř Pablo Ruiz Picasso (ve městě Malaga), jehož díla jsou dnes k vidění v jeho rodném domě v Malaze. Dokonce i španělský svůdník žen Don Juan pochází z tohoto regionu, ze Sevilly. Obvjevte Andalusii a nechte se okouzlit zemí i lidmi. Rekreační dům ve Španělsku nebo apartmán je vždy ideálním východiskem.

Neopakovatelná rekreace v Andalusii

Spojení žhavého slunce, večírků až do rána, úchvatné corridy a světové proslulých maurských památek vás zavede na dovolenou do Španělska. Mnohé cennosti objevíte v Andalusii a jejích komfortních rekreačních bytech ve Španělsku. Načerpejte energii ze sluníčka, které zde skoro nespí a nalaďte se na příjemné poznávání zdejší kultury a historie.

Projděte si jedinečnost pohoří Sierra Nevada v Granadě. Tato biosférická rezervace UNESCA je zároveň národním parkem. Druhé nejvyšší pohoří Evropy dominuje vrcholem Mulhacén. Něžné hory, jak se pohoří říká, nabízejí ve svém podhůří skvělé podmínky pro zimní rekreaci a lyžování. Horská turistika se daří na masivu Las Alpujarras. Najdete zde i astronomickou observatoř.

Nalezněte příjemné ubytování v soukromí

Stěžejním turistickým centrem je Granada, kde probíhá dokonalá kombinace kultur. Nejvýhodnější cestou se jeví let letadlem. V čele klenotů stojí palácový komplex Alhambra, která vystřídala muslimské i křesťanské panovníky. Projděte si i srdce města s impozantní katedrálou ze 17. století. Parádní koupání slibuje nedaleká Costa Tropicana, asi 45 kilometrů od města. Nejenže se pyšní čistými plážemi, ale přijdou si na své i milovníci potápění.

Věděli jste, že je Malaga rodištěm Pabla Picassa? Toto přístavní město je oblíbeno pro své krásné pláže. Prohlídka historického dědictví stojí jako druhé v pořadí. Hlavní letoviska známého pobřeží Costa del Sol uchvátí parádní vybaveností na plážích. Prohlédněte si především pevnost Alcobaza a hrad Gibralfaro se zahradami. Za zmínku stojí i katedrála La Manquita, muzeum Pabla Picassa a stadion corridy. Andalusie vás bude překvapovat. Prohlédněte si naše apartmány ve Španělsku a připravte se na skvělou dovolenou.

Ideální podmínky rekreace vytvoří chaty Španělska

Španělsko je spjato s letními radovánkami, na pobřeží Costa del Sol, je můžete hltat plnými doušky. Mezi stovkami je nejvíce atraktivní letovisko Marbella. Zde si užijete vodních sportů, jízdu na koni, golf, tenis a hlavně bujarý noční život na fiestách. Západ Andalusie patří měst Cádiz, kterému se přezdívá španělská Havana.

Mezi magnety Cádizu patří katedrála, ale i hrady Castillo de San Sebastián. Uvolnit se můžete na plážích, místních restauracích, barech anebo při výhodném nakupování. Skvostné podmínky pro windsurfing nabízí město Tarifa. Při návštěvě Andalusie budete mít zrychlený tep. Odpočinek oceníte v přilehlých rekreačních domech Španělska.