search

Dovolená v Nerja

Prožijte pohádku na pobřeží Costa del Sol v Nerja

Senzační dovolená ve Španělsku je dosažitelná pro každého aktivního turistu i návštěvníka hledající relaxaci u moře. Přímořské letovisko s písečnými zátokami obklopené velkolepým pohořím Sierra de Almijara se často nazývá The Jewel of Costa del Sol. Říká se jí tak díky možnost celoroční rekreace. Spolehněte se na to, že zde naleznete příjemné ubytování v soukromí.

Najdete ji 53 kilometrů od Malagy na oslnivém pobřeží Costa del Sol. Pokud pojedete autem z letiště Malagy, dostanete se do Nerji za 40 minut. Cesta autobusem trvá déle, asi hodinu a půl. Cestovat můžete minibusem anebo pravidelnými linkami.

Spolehněte se na skvostné apartmány

Průvodce po atrakcích, kde jsou nejlepší pláže, báječný noční život a kouzelné památky, si přečtěte zde. Pokud si potrpíte na excelentní výhledy na moře, navštivte Balcón de Europa. Semana Santa neboli Velikonoce se zde oslavují průvody ulicemi. Zastavení musíte udělat na Plazas čili na místech, kde si v klidu vypijete kávu, pivo a vychutnáte zmrzlinu.

Bary a restaurace se v Nerja nacházejí v hojném počtu, je jich na 300. Vybírejte z darů moře, sladkostí i vína. Jak poznat toto městečko nejlépe? Pěšky. Uvidíte kostel El Salvador, postavený v 17. století ve stylu kombinací baroka i maurské architektury. Luxusní podívanou vám daruje Mudéjar a zahrady Capistrano Playa.

Zábava v rekreačních domech Španělska

K Nerja řadíme i vesnici Maro, kde je 16 kilometrů pobřeží s fantastickými plážemi a zátočinami. Nejpopulárnější je Burriana Beach. Dokonale se nabažíte vodních sportů, jako je plachtění, potápění anebo vodní lyžování. Jakmile vás omrzí koupání, pronajměte si kočár a projeďte se po městě a užívejte si romantiku.

A co přitahuje turisty do Nerja hned po koupání nejvíce? Určitě jeskyně ležící tři kilometry od města. Ukrývají archeologické perly, obrazy a prehistorické cennosti staré více než 20 000 let. Jedna z jeskyní je určena ke koncertním účelům. V létě se zde konají vystoupení v čele s Nerja celebrats Mezinárodní festival Cave. Oddechněte si v poklidném městě s mnoha překrásnými rekreačními byty Španělska.