search

Dovolená v Rondě

Ronda – romantická dovolená na Costa del Sol

Věky věků leží na pobřeží Costa del Sol, severně od letoviska Marbella. Budete naprosto uchváceni jeho nespoutanými srázy skalisek i hlubokou roklí El Tajo. Setkáte se zde nejen s překrásnou přírodou, romantickými místy, pamětihodnostmi ale i komfortními rekreačními domy ve Španělsku.

Užívejte si výhledy na hory Serranía de Ronda z mostu Puento Nuevo postaveného v 18. století rozkládajícího se nad 100 metrovou propastí. Fandíte býčím zápasům? Zde si jich užijete ve velmi moderním stylu na ohromné oslavě Feria Goyesca. Uskutečňuje se na počátku září. Aréna Plaza de Toros slouží jako muzeum.

Luxusní ubytování v soukromí

Pouť Romeria se koná každý rok na počest Virgen de la Cabeza pod záštitou stejnojmenného bratrství. K legendárnímu klášteru z 16. století se dostanete přes most, dnes je zde muzeum. Postupně projdete do staré Rondy neboli La Ciudat. Půjdete po dlážděných ulicích, kde stojí krásné domy s názvy rodin. Oblíbený cíle je i Palacio Mondragón, fungující minimalistická vodní zahrada z 12. století.

Klášter, kostely a zvonici najdete na Plaza Duquesa de Parcent. Pokud se chce výtečně bavit v barech a najíst v restauracích, namiřte na náměstí Barrio. Město leží v lokalitě hor a protéká jím řeka Guadalevín. Impozantní památky, Tři mosty, prostě musíte spatřit. Všechny drahocenné magnety Rondy sahající do dob neolitu, Keltů a Julia Césara si oblíbili i Ernest Hemingway a Orson Welles.

Žasněte nad stylovými apartmány Španělska

Prohlédněte si i Královskou jízdní školu Bullring otevřenou roku 1785. Tato aréna vám vezme dech. Podzemní část je učena ke konání býčích zápasů. Nakoukněte i do městského muzea, loveckého muzea a muzea vína a Bandit. Historie dávných časů je zde cítit všemi styly, směry a zvraty.

Zastavte s v tomto malebném městečku se stovkami maurských i římských unikátů a poznejte zdejší životní styl. Nalaďte se na vlnu romantiky a zkoumejte umění dob dávno minulých. Pronajměte si rekreační domy Španělska a bádejte v nitru drahocenných klenotů.