search

Dovolená v Asturii

Rekreační domy a ubytování ve Španělsku

Při dovolené v Asturii zažijete nádhernou, celoročně zelenou krajinu, pobřeží Atlantiku s pitoreskními přístavy v malebných zátočinách, velká a bohatá města, historické památky i skvělou gastronomii. Asturské knížectví (Principado de Asturias) se rozkládá na španělském severu a má rozlohu 10 604 km čtverečních. Ze severní strany omývají jeho břehy vody Biskajského zálivu, na východě s ním hraničí Kantábrie a na jihu autonomní společenství Kastilie a León. Západně od něj se nachází Galicie. Letecky je oblast dostupná díky letišti Aeropuerto de Asturias nedaleko města Avilés. Autem sem pojedete asi 24 hodin, avšak zásluhou kvalitních dálnic se jedná o cestu velice pohodlnou.

Ubytování v Asturii pod vrcholky krásných hor

Hory a zase jenom hory, tak by se snadno dala charakterizovat asturská krajina. Nejvyšších poloh dosahuje ve své jižní polovině, kde se k oblakům zvedá Kantaberské pohoří. Táhne se od západu dále k východu, kde dokonce navazuje na Pyreneje. Na hranicích s Kastilií se tyčí vrcholky jako Cueto Arbás (2 002 m n. m.), Estorbín de Valverde (2 115 m n. m.), Cornón (2 188 m n. m.), Peňa Orniz (2 191 m n. m.), Fontán Sur (2 414 m n. m.) či Penubina la Grande (2 414 m n. m.). Milovníci horské turistiky by si však měli zajistit ubytování v Asturii především co nejblíže národnímu parku Picos de Europa. Jeho nejvyšším bodem je Torre de Cerredo (2 648 m n. m.), nejvíce fotografovaný je ovšem podivuhodný kvádr Picu Urriellu (2 519 m n. m.) zvaný též Bulneský pomerančovník.

Poznejte s rekreačních domů v Asturii její historii

Drsnost zdejší krajiny i hrdost jejích obyvatel se ukázala jako důležitým historickým činitelem. Římané zlomili odpor hrdých Asturů těsně před začátkem letopočtu. Při postupu Arabů se je právě tady ve slavné bitvě u Covadongy roku 722 podařilo poprvé porazit a jejich invazi zastavit. Vůdce křesťanského vojska Don Pelayo je považován za prvního krále a Asturie se stala základem postupně se rozšiřujícího Španělského království. Dnes je Covadonga význačným poutním místem s pramenem manželství, z něhož pijí vdavek chtivé slečny. Zajistěte si rekreační dům ve Španělsku a můžete to vyzkoušet také. Důležitost Asturie pro rozjezd reconquisty dlouho zajišťoval rozmanité výsad a od roku 1978 požívá v rámci Španělské administrativy výhod značné autonomie.

Zkuste apartmán Asturie, nebudete litovat

Metropolí Asturie je Oviedo ležící v údolí pod horou Monte Naranco nedaleko soutoku řek Nalón a Nora. K jeho hlavním tahákům patří gotická katedrála sv. Salvátora s kaplí Santa María del Naranco (UNESCO) a klášter sv. Vincenta s muzeem archeologie. Největším městem regionu je velký přístav Gijón s rybářskou čtvrtí Cimadevilla, palácem Revillagigedo, divadlem Teatro Jovellanos a expozičně pojatou moderní věží Torre del Reloj. Co ještě během pobytu v Asturii musíte vidět? Vypravte se do starobylé obce Luarca, za koupáním do letoviska Salinas, na výlet do soutěsky Garganta Divina, do Cangas de Onís s římským mostem nebo ochutnat rybí speciality v Cudillero.