Jak si dopřát komfortní letní domy Španělska?

Získejte dovolenou ve Španělsku v prvotřídní kvalitě

Stačí se podívat na pestrou paletu rekreačních domů Španělska od NOVASOL a máte před sebou senzační zážitky kdykoliv během roku! Španělské království se rozkládá na Pyrenejském poloostrově a hraničí s Portugalskem, Andorrou, Francií, Giblartarem a Marokem. Na dovolené ve Španělsku si vychutnáte i pobyt na Kanárských ostrovech ležících v Atlantském oceánu a Baleárských ostrovech omývaných Středozemním mořem. Tato země je členem NATO, EU, mluví se zde španělsky, měnou je Euro a hlavní město se jmenuje Madrid. Zdejší podnebí přeje koupání, vodním sportům a turistice. Výletníci z celého světa prahnou po relaxaci na Costa Brava či Costa Dorada. Tato země je proslulá býčími zápasy, tancem flamenco, Sagrada Familia v Barceloně i jeskyněmi Altamira. Lidé po celém světě se milují tortilly, paellu, šumivé víno Cava víno z oblasti La Rioja.

Které regiony navštívit na dovolené ve Španělsku?

Na rodinné dovolené ve Španělsku lze navštívit 17 autonomních provincií a 2 autonomní města na africkém pobřeží. V Andalusii se nachází poušť Taberas, pohoří Sierra Nevada, města Malaga, Sevilla a božské Costa de la Luz, Costa del Sol či Costa Tropical. Asturie uhrane městem Oviedo a Gijon. Mallorcu, Ibizu a Menorka si oblíbili Chopin a George Sand. V Baskicku leží resort San Sebastian. Galicie vítá městy Vigo, Lugo a Santiago de Compostela. Klíčovým lákadlem kanárských ostrovů jsou písečné pláže Gran Canaria, Tenerife a Lanzarote. Kamtábrie se pyšní jeskyněmi Altamira. V Katalánsku si dopřejete prohlídku Barcelony, Girony i Tarragony. Mumie skrývá barokní katedrálu a lagunu se slanou vodou Mar Menor. Ve Valencii máte možnost relaxace na Costa Blanca, Costa del Azahar a poznání města Valencie. Madrid uhrane Královským palácem, galerií Prado a historickým centrem. Zaragoza leží v Aragonii a může se pochlubit stavbami zapsanými na seznam UNESCO.

Znáte výhody Španělska od NOVASOL?

Spolehněte se na dlouholeté zkušenosti NOVASOL a ubytujte se v letních domech Španělska s mnoha výhodami. V každém případě si oblíbíte luxusní apartmány ve městech umění, jako jsou Barcelona, Madrid či Sevilla. Pokud nevíte, kdy budete mít volno, potěší vás koncept libovolný den příjezdu či nabídky last minute. Dlouhodobý pobyt patří k atraktivním variantám pobytu. Čím déle v apartmánech Španělska zůstanete, tím více ušetříte. S dovolenou na 2 týdny uspoříte 10%, 3 týdny nabízejí slevu 15% a pobyt dlouhý 4 týdny se vyplatí s bonusem 20%! NOVASOL myslí i na rodiny s malými dětmi, a proto nabízí nekuřácké domy v moderním stylu.

Jak si představujete rekreační domy Španělska?

Máte spadeno na prázdninové domy Španělska vybavené více ložnicemi, koupelnami a moderními kuchyňskými spotřebiči? Vsaďte na Hornachuelos, pronájem se zahradním nábytkem, parkováním na pozemku, zahradním grilem a lehátky. Rekreační chata Estepona potěší milovníky lenošení u bazénu anebo na pláži. Můžete se spolehnout na připojení k internetu, zimní vytápění, myčku, pračku, terasu s panoramatickým výhledem a golfové hřiště vzdálené pouhé 4 kilometry. Zamilované páry se nechají zlákat do luxusního apartmánu s vířivkou a saunou, který je coby kamenem dohodil k písečné pláži Středozemního moře. Mrkněte také na ubytování Španělska poblíž golfových hřišť, významných památek, sportovních aktivit a rušných letovisek. Rádi byste cestovali s domácími mazlíčky? Pohlídejte si pronájmy s označením PET či PET FRIENDLY.

Jaká zábava vládne na dovolené ve Španělsku?

Na rodinnou dovolenou do Španělska je jezdí za sluníčkem a opalováním na pláži. Lidé si užívají písečných koberců Kanárských ostrovů i Mallorcy. Potápění, windsurfing, surfování, vyjížďky výletní lodí, jízda na banánu a skútru i šnorchlování hrají prim. Výletníci z celého světa se vydávají za golfem Španělska, protože právě v Andalusii se nacházejí nejlepší golfová hřiště. Jízda na koních po Baleárských ostrovech přeje všem věkovým generacím. Siam Park v Adeje, Aqualandia Benidorm, Aquapark Flamingo Torrevieja či Costa water Park Fuengirola patří k nejlepší vodním parkům země. Nakupování se odehrává v obchodních domech Inglés, El Corte a Galerías Preciados. noční život vás naplní sílou flamenca a diskotékovým rejem. Na památku si můžete přivést marcipán, víno, kabelku, keramiku, šperky anebo výšivky a krajky.

Jak poznat magnety architektury díky letním domům Španělska?

Příjemná dovolená ve Španělsku je spojena s prohlídkou přírodních a kulturních drahokamů. Tato země se pyšní asi 40 skvosty zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Velkou popularitu mají jeskyně Altamira s nástěnnými pravěkými malbami. Kroky turistů vedou do Starého města Segovia a k pevnosti Alcázaz z 11. století a ke gotické katedrále v Santiagu de Compostela. Za zmínku stojí Palacio Real, fotbalový stadión Real Madrid i Sagrada Familia v Barceloně. Není možné opominout návštěvu Sevilly a jejího minaretu z dob Maurů. Ve Španělsku se zúčastníte náboženských slavností, okusíte náladu Nového roku, Dnu Nanebevzetí Panny Marie a Dnu hispánských národů. Ve Valnecii se v březnu koná pálení fallas. Oslavy sv. Hermíny probíhají začátkem července a jsou spojeny s trhy.

Proč je kulturní dění na dovolené ve Španělsku plné života?

Krásu Pyrenejského poloostrova objevili lidé již před třemi tisíci lety. Střídali se zde Féničané, Keltové, Maurové, Římané i Řekové. V roce 1492 došlo ke sjednocení země a zlatý věk patří éře Habsburků. Kolem roku 1700 probíhaly španělské války. Veškeré konflikty byly ukončeny Španělskou občanskou válkou a po druhé světové válce se země vzpamatovávala ze značných ztrát. V roce 1982 se stal stát členem NATO. Zdejší kultura má hluboké tradice. Snad všichni znají býčí zápasy, flamenco, paso doble, fotbalové kluby Barcelona a Real Madrid, tenistu Rafaela Nadala i typickou gastronomii. V bezprostřední blízkosti apartmánů Španělska narazíte na restaurace nabízející skopovou kýtu, králíka na cibuli, polévku s mořskými plody, deserty v podobě pudingu, paellu, caldo i víno z oblasti Binissalem i Levante.

Kde najít nádherné přírodní krásy na dovolené ve Španělsku?

Vydejte se k letním domům Španělska a relaxujte na pláži Las Cateras na Kanárských ostrovech, La Concha v San Sebastian, La playa de la Arena v Baskicku, Las Salinas na Ibize anebo na písečných kobercích Barcelony. Příroda ve Španělsku je bohatá a exotická. Objevte krásu národního parku Sierra Nevada, přírodní rezervace Cabrera a unikáty Timanfaya, Teide či Caldera de Taburiente na Kanárských ostrovech. V Andalusii spatříte kozorožce a nejvyšší horu pevniny Mulhacén. Katalánsko se pyšní vodopády, mandlovníky, pomerančovníky, mohutným tokem řeky Ebro a nádherným pobřežím Costa Brava. Dechberoucí krajinu ukrývá Fuerteventura, tyrkysové moře, divoké skalnaté útesy a plážovou lokalitu Playa Sotavento. Picos de Europa, vápencové pohoří ukrývá bílé vrcholky a hučící řeky.

Jak se dostat na dovolenou do Španělska?

Pakliže toužíte po romantické dovolené ve Španělsku, obstarejte si cestovní pas anebo si s sebou přibalte občanský průkaz. K domům u moře Španělska se dostanete hned několika způsoby. Nejpohodlnější je doprava letadlem. Vystoupíte na mezinárodních letištích v Madridu, Barceloně anebo na významných letištích Mallorcy a Tenerife. Spolehlivým druhem cestování je jízda autobusem anebo vlastním vozem. Půjčovny automobilů Hertz anebo Avis jsou k dispozici osobám starším 21 let, které vlastní řidičský průkaz nejméně dva roky. Lodní doprava funguje ze španělských ostrovů i z přístavů na pevnině. Přes hranice můžete převést 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l aperitivů, 90 l vína, z tohoto jen 60 l šumivého vína a 110 l piva.

Co si dopřát v prázdninových domech Španělska?

Rezervujte si rekreační domy Španělska na Costa Blanca a spatříte unikátní holá skaliska a vynikající pláže. Užijete si tanečních večerů v rytmu flamenca, ochutnáte tapas a svou mysl oblažíte ovocným punčem Sangría. Andalusie vás uvítá palácovým komplexem Alhambra, granadskou katedrálou a pevninskou horou Mulhacén. Pevnost Alcazár v Seville, město historických památek toledo, pozoruhodná Barcelona a Santiago de Compostela vám nedají svou krásou spát. Nemáte rádi zimní počasí? Vyrazte na Silvestra do Španělska a objevte slunečné paprsky Gran Canaria, Lanzarote a Tenerife. V Madridu navštivte muzea ukrývající díly věhlasných malířů Goya, Velázquez, Bosch, Tizian, Rubens či Renoir. V Barceloně na vás čekají poklady Dalího a Picassa. Je libo horská turistika, horolezectví a jízda na koni? Přibližte si Almagro, Pyreneje, Kanárské ostrovy i Mallorcu. Náročný den zakončete v plážovém baru u sklenice vína.